42-Ш меленко житник демиденко.pptx
- Количество слайдов: 19
Екологічне виховання в школі Підготували Студентки групи 42 -Ш Житнік Ж. Меленко А. Демиденко А.
Мета проекту: Ознайомити з поняттям «Екологія» ; Висвітлити проблеми, які постають перед вчителем при вивченні даної теми; Продемонструвати форми роботи, методи, заходи, які можна проводити для реалізації мети екологічного виховання.
Причини актуальності теми: 1. Дана тема є обов'язковою для вивчення в початковій школі, тому саме вчитель повинен виховувати у дітей почуття відповідальності перед природою; 2. Через активну діяльність промислових об'єктів проблема забруднення середовища стає на головний щабель подальшого розвитку людства.
План: 1. 2. 3. 4. 5. Вступ. Що таке ЕКОЛОГІЯ. Гострі проблеми. А чи є м’яке рішення? Заходи щодо захисту довкілля. Види роботи з екологічного виховання. Висновки.
Вступ. Що таке ЕКОЛОГІЯ? Розберемося з поняттям
Що ж кажуть експерти? q Жанна Техногенна Еколог з 25 -річним стажем. Вважає, що сучасне людство повинно приділяти більше уваги навколишньому середовищу.
Екологія - це наука про навколишнє середовище, оселю, людину, її взаємодію із цим середовищем і шляхи забезпечення умов для її життя. Сучасна екологічна ситуація складалась стихійно в ході діяльності людей, спрямованої на задоволення їхніх потреб. Людина досягла висот сучасної цивілізації завдяки тому, що постійно змінювала природу у відповідності зі своїми цілями. Люди досягали цілей, на які розраховували, але одержували наслідки, яких не чекали.
Гострі проблеми. А чи є м'яке рішення? Екологічні проблеми, які постають перед сучасною людиною.
«За что боролись, на то и напоролись» Життя в «смітнику» Наші легені повні тяжких газів Льодовики? Ні, не бачив. Це фантастика. Унікальні види рослин і тварин на межі вимирання
Що ж кажуть експерти? q Анна Викладацька Педагог початкових класів. Анна вважає, що екологічне виховання повинно стояти на одному рівні з розумовим.
Шановні знавці, у мене є питання: Поняття «Екологія» є достатньо складним для вивчення. Як ознайомити дітей за даною темою більш зрозумілим способом? Ми маємо мультимедійне рішення:
Екологічне виховання В процесі розвитку дитину, не варто втратити даного моменту. Роблячи посилання на Волкову Н. П. , екологічне виховання можемо тлумачити так: «Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток у людини культури взаємодії з природою»
Любов до природи можна прищеплювати такими шляхами: 1. 2. 3. 4. 5. Конкурс малюнків «Планета – наш дім» ; Проводити виставки дитячих поробок ; Робити екскурсії до заповідних місць нашого міста/області; Поєднувати трудову і екологічну діяльність; Створювати проекти.
Приклад проекту: 1. Учнів об'єднують в групи: Хіміки – юні науковці придумують свої шляхи очищення повітря, землі, води. 2. Архітектори – майбутні будівники складають план еко-будинку. 3. Екологи – учні, які пропонують шляхи захисту рослинного і тваринного світу.
Заходи щодо захисту довкілля Шляхи, форми роботи, рушійні сили, які допоможуть нам захищати планету
Що ж кажуть експерти? q Анастасія Червоннокнижка Захисниця з пелюшок. Пропагандує серед громадян проект «Захистимо нашу планету для нащадків» .
В початковій школі доцільно буде проводити такі заходи: Створити разом з дітьми «Червону книгу» свого регіону. Проводити екологічні акції не тільки у школах, а й за її межами. Заохочувати батьків до екологічнотрудової діяльності разом з дітьми. А головне …
Показувати своїм прикладом як можна зберегти планету та змінити наше життя на більш екологічне