Еко-бренди від А до Я
Вміст VS форма
Що має бути на етикетці? • призначення засобу і передбачуваний ефект; • рекомендації за способом застосування; • адреса виробника; • штрих-код; • спеціальний значок органу з сертифікації з кодовим позначенням конкретної організації, що видала сертифікат; • дата виробництва; • термін придатності; • речовини, що входять до складу косметичного засобу ( за правилами, вони розташовуються в порядку зменшення концентрації, тобто на першому місці стоїть компонент, що міститься в найбільшій кількості)
Найпоширеніші інгридієнти та позначення Natural ("Натуральна") - означає, що інгредієнти отримані безпосередньо з рослин чи сировини тваринного походження, як альтернатива інгредієнтів, отриманим синтетичним шляхом. Науково обгрунтованих доказів того, що продукти, що містять натуральні інгредієнти, краще для шкіри, ніж продукти, що містять синтетичні інгредієнти, немає. Hypoallergenic ("Гіпоалергенна") - мається на увазі, що продукт з такою позначкою має меншу ймовірність викликати алергічну реакцію. Не обов'язково, що у вашому випадку це буде саме так. Те ж саме відноситься до термінів "dermatologist tested", "sensitivity tested" або "nonirritating" ("перевірено дерматологом", "перевірено на чутливість", "перевірено на алергію", "не дратує "). Alcohol Free ("Без спирту") - традиційно означає, що продукти, помічені таким "заявою", не містять етилового спирту. У косметичномумаркуванні термін "спирт", який використовується сам по собі, відноситься до етилового спирту. Косметична продукція, в тому числі з написом "безалкогольна", може містити й інші спирти, такі як цетиловий, стеариловий, цетеариловий або ланолін алкоголь. Вони відомі як жирні спирти, і їх вплив на шкіру значно відрізняється від етилового спирту. Ізопропіловий спирт, який, як деякі споживачі могли б подумати, сушить шкіру, рідко використовується в косметиці. Fragrance Free ("Без ароматів") - мається на увазі, що позначене таким чином засіб не має вираженого аромату, не "парфумованих". Тим не менш, ароматичні добавки в дуже малій кількості можуть бути додані і до такої косметики, щоб замаскувати будь-якої специфічний запах інших компонентів. Noncomedogenic ("He комедогенним") - має на увазі, що продукт не містить інгредієнтів , що сприяють утворенню акне. Cruelty Free (або "Not tested on animals", "Без жорстокості") - продукт не тестувався на тваринах. Переважна більшість інгредієнтів, які використовуються в косметиці, свого часу проходили таке тестування. Таким чином, заява, що звучить як "no new animal testing" (без нових тестів), було б більш коректним. Shelf Life, Expiration Date ("Термін придатності") - час, протягом якого, при умови дотримання умов зберігання та правил користування, якість продукту гарантується. При недотриманні умов зберігання (наприклад, у вологих, теплих місця – таких, як ванна кімната) та правил користування продукт може зіпсуватися раніше зазначеного терміну.
З чого складаються косметичні засоби? Основа косметичного засобу складається з натуральних жирів і масел, синтетичних або напівсинтетичних жирів * Тваринний жир - Animal Fat, Tallow - додається в шампуні, обволікає волосся, сприяючи забрудненню. * Ланолін - Lanolin - підвищує чутливість шкіри і часто викликає алергічну висип на ній. * Mineral Oil - суміш рідких вуглеводнів, відокремлених від бензину. У косметиці застосовується як зволожувач, що замикає вологу в шкірі завдяки утворюється вологовідштовхувальним плівці. Тільки плівка ця також перешкоджає проникненню кисню і затримує вуглекислий газ, токсини, та інші відходи життєдіяльності, що виводяться через шкіру, для чого і призначені її, шкірні, функції. Таким чином, життєдіяльність шкіри порушується, шкіра стає чутливою, дратівливою і виснаженою. * Гліколь дуже часто застосовується в кремах, тому що він дешевше гліцерину і добре зв'язує воду. Проте викликає утворення вугрів, шкірні роздратування і алергічні реакції. Небезпечний тим, що викликає токсичні зміни в печінці та нирках, а також онкологічні захворювання. * Емульгатори - речовини, що додають стійкість косметичним засобам. Якщо емульгаторів внесено в препарат занадто багато, функції шкіри порушуються, з'являється відчуття сухості і стягнутості шкіри. * Консерванти - застосовуються для тривалого зберігання косметичного засобу шляхом придушення бактеріальної флори. Одночасно вони пригнічують і людську клітину. * Гормони - використовують гормони синтетичного , рослинного та тваринного походження. Використання гормональної косметики дає практично моментальний ефект — поліпшується стан шкіри вже після декількох використань, але цей ефект не тривалий і часто закінчується після припинення використання косметичного засобу. При цьому гормони діють на шкіру і не тільки — вони беруть участь в обмінних процесах усього організму, змінюючи тим самим * Ароматизатори - можуть містити нейротоксини і є одним з п'яти провідних алергенів у світі. У якісній і дорожчий косметиці використовуються натуральні ефірні масла, які можуть викликати алергію тільки, якщо є індивідуальна непереносимість того чи іншого ефірного масла. * Натрію лаурил сульфат - він використовується в 90 % продуктів , які піняться Викликає подразнення шкіри, сухість і ламкість волосся, реагуючи з іншими інгредієнтами, утворює нітрати, що потрапляють в організм і накопичуються там. Содіум Лорет сульфат натрію - Sodium Laureth Sulfate (SLES), аналогічний за властивостями з SLS. * Т риклозан використовується в якості антибактеріального речовини в мийних засобах і дезодорантах , серед інших продуктів догляду за шкірою. Охорона навколишнього середовища США класифікує його як імовірний канцероген для людини , а також пов'язує триклозан з проблемами розвитку і токсичністю для печінки і легенів.
Натуральна косметика: нова філософія догляду за шкірою чи маркетинговий хід?
Огляд ринку: класифікація косметичних засобів Класифікація представлена за принципом « світлофора » : Червона категорія - звичайна косметика , склад якої не суперечить нормам , встановленим законодавством. Звичайна косметика - це основна частина косметичного ринку класу « массмаркет » , яка включає в себе добре розрекламовані і відомі марки ( L'Oreal , Vichy , Lancome , Nivea та інші) і яку Ви можете зустріти практично в будь-якому магазині. При виробництві косметичних засобів з червоної категорії виробники використовуються різні хімічні інгредієнти , в тому числі ті , які шкідливі для здоров'я , але в той же час дозволені законодавством країни-виробника. Тут діє основний принцип - «те , що не заборонено законодавством , то дозволено » . Жовта категорія - " майже натуральна косметика". Це натуральна косметика , у складі якої містяться не тільки натуральні компоненти, але і синтетичні інгредієнти. Часто присутність у складі косметики даної категорії декількох натуральних компонентів вводить в оману покупця і товар сприймається як справжня натуральна косметика , хоча по суті такою не є. До жовтої категорії косметичних засобів часто відноситься фітокосметика. До даної категорії відносяться косметичні засоби наступних брендів: Біобьюті / Секрет Краси , Body Shop , Caudalie , LUSH , Мірра Люкс. Також слід зазначити , що частина продукції ( Cottage , Korres , Kneipp , Origins organic , Planters , Natura Siberica , L'Occitane , Yves Rocher , NUXE , Fresh Line , Thalgo або Green Mama ) пройшла необхідну сертифікацію , тому відноситься до зеленої категорії - натуральна косметика , але більша її частина як і раніше належить до категорії майже натуральної косметики. Зелена категорія - це натуральна косметика , яка має на увазі абсолютне виключення шкідливих речовин із складу косметичної продукції. Виробники натуральної косметики розробляють власні складні рецептури косметичних засобів не тільки для створення необхідної текстури і консистенції , а й для збереження всіх корисних натуральних властивостей продукту.
Що таке натуральна та органічна косметика Натуральна косметика - це засіб, до складу якої входить хоча б один натуральний компонент. Органічна косметика: має високий ступінь натуральності: - до складу має входити більше 95% рослинних компонентів, мінімум 10% органічних (синтетичних компонентів може бути максимум 5%, причому лише тих, які безпечні для людини) має високий ступінь безпеки для людини та навколишнього середовища: - інгредієнти повинні бути вирощені на спеціальних плантаціях або збиратися в екологічно чистих місцях планети без застосування хімічних добрив, ГМО, наноматеріалів - виробляються з використанням природних та екологічно-сприятливих процедур (метод холодного віджимання, механічне складання, механічна боротьба з бур'янами) - виробництво проходить обов'язкову сертифікацію, відповідно до міжнародних стандартів і має спеціальний знак на упаковці - контроль якості здійснюється на всіх етапах виробничого процесу: від вирощування сировини до достовірності інформації, що міститься на упаковці - не містять продуктів нафтоперероблення (мінеральних олій, вазеліну, парафіну, церезину, силікону), барвників, синтетичних ароматів, шкідливих консервантів, піноутворювачів SLS, емульгаторів, таких як ПЕГ, карбомер, парабенів, пропилен гліколя та інших потенційно небезпечних інгредієнтів - не проводяться випробування на тваринах плюс повна відмова від речовин тваринного походження Натуральну косметику можна розділити на два види: • сертифікованих натуральна косметика , ще її називають контрольованою натуральною косметикою ; • неконтрольована натуральна косметика (без сертифікації ). До сертифікованої органічної або натуральній косметиці відноситься косметика , яка пройшла випробування і отримала необхідні сертифікати BDIH , NPA , ECOCERT або інші. Сертифікована косметика з кожним роком стає все більш і більш популярною серед споживачів. Ви без зусиль зможете визначити дійсно натуральну косметику за спеціальними позначкам ( сертифікатами) на упаковці. Неконтрольована натуральна косметика (без сертифікації ) відповідає всім принципам натуральної , але на сьогоднішній день не пройшла необхідні випробування і екологічну сертифікацію. Ще до цього сектору також відноситься якісна косметика Hand made, яку виробляють майстри-косметологи та яку можна зробити самому в домашніх умовах.
Ознаки органічної косметики • колір косметики білий, бежевий, безбарвний, тому що немає барвників; іноді пастельні кольори природнього походження • запах зазвичай "аптечний" або відчувається лікарський аромат трав. Виняток - фруктові та квіткові запахи, якщо в складі є ефірні олійки. • через відсутність хімічних загусників та розчинників рідка емульсія може поділятися на шари, часто мало пінки, тому що немає піноутворюючих хімічних речовин, що не погіршує його очищувальних властивостей • при потраплянні до очей натуральні екстракти викликають гостре відчуття печіння, яке проходить відразу після промивання водою. • на етикетці наведено повний список компонентів і зазначено сертифікат. • органічна косметика має більш щільну структуру. • не містить шкідливих і небезпечних хімічних компонентів: синтетичних консервантів, барвників, синтетичних ароматів, продуктів нафтохімії тощо. • усі органічні рослинні інгредієнти відзначаються знаком (*) • продукція не проходить випробування на тваринах.
Переваги органічної косметики: • Природна косметика складається з перевірених часом інгредієнтів , які довели свою ефективність. Ефірні масла і масляні екстракти деяких рослин мають унікальні корисні властивості. А правильно підібрані косметичні засоби можуть значно покращити стан при шкірних захворюваннях: псоріазі , нейродерміті , дерматиті , екземі і т. д. • Натуральна косметика не просто створює «видимість» красивої шкіри , як це роблять сучасні засоби, а оздоровлює її, роблячи справді красивою, молодою і доглянутою. - дуже м'яко стимулює процеси відновлення клітин та забезпечує омолодження - зумовлює гармонізацію обмінних процесів - ймовірність побічних ефектів, алергій, дерматозів і ураження внутрішніх органів низька - не призводять до інтоксикації організму, сприяє виведенню токсинів, дренує тканини - не викликає звикання - налаштовує організм на відновлення, мобілізує внутрішні сили організму, щоб впоратися з тою чи іншою проблемою - досягнутий результат стійкий, тобто навіть якщо ви перестанете користуватися косметикою - ефект від її застосування збережеться на довший час - рослинні екстракти та ефірні олійки - основні інгредієнти органічної косметики - вирізняються тривалою в часі дією, тобто через кілька годин після процедури ефект посилюється. - сила природної косметики - у подібності її молекул з молекулами шкіри
Сертифікація органічної продукції Cертификат Demeter - це знак екологічного вирощування сировини. Але він не гарантує натуральність і безпеку готової продукції. Сертифікат ISO 14001 - Міжнародний стандарт по створенню системи екологічного менеджменту на виробництві. Ніяк не пов'язаний з якістю і натуральністю готової продукції. Сертифікат EG- BIO - VO- німецький стандарт з органічного землеробства. Ніяк не пов'язаний з якістю косметики.
Найбільш авторитетні системи сертифікації