Читайте ВАЖЛИВО.pptx
- Количество слайдов: 18
Дослідження впливу медіа Маршал Маклюен Елізабет Ноель-Нойман Альберт Бандура
Маршал Маклюен (1911 -1980) Канадський філософ, філолог, літературний критик; Засновник Центру культури і технологій в Торонто; Здійснив значний внесок у вивчення реклами, масової культури, новітніх технологій та процесів глобалізації; Автор концепції “глобального селища”
Основні напрями досліджень Маклюена: Мистецтво та культура Розвиток технологій і їх вплив на медіа Глобальне селище та концепція кругового процесу(повернення)
Етапи розвтку цивілізації за М. Маклюеном: Культура первісних людей “Галактика Гутенберга” “Глобальне селище”
Теорія “глобального селища”(global village”)
4 принципи медіа М. Маклюена -Кожна нова технологія впливає на розширення можлиавостей лише одного органа чи здатності; -Коли одна здатність розвивається, інша – подавлюється; -Кожна форма схильна до самовдосконалення, якщо вона доведена до ліміту своїх можливостей; -Вміст будь-якого медіа-засобу – один і той самий спосіб передачі інформації.
Елізабет Ноель-Нойман (1916 -2010) Німецька соціолог і політолог; Засновниця Інституту демоскопії в Аленсбаху; Автор теорії “спіралі мовчання”
Спіраль мовчання
Люди, які не мають стійкої позиції обирають позицію більшості. Е. Ноель-Нойман називає це явище “ефектом попутників в останню хвилину”
У 1940 році подібний ефект спостерігав американський соціолог Пол Лазарсфельд(1901 -1976) Він називав це явище “ефектом оркестрового вагона”, Пояснюючи його бажанням людей бути разом із Переможцями.
Натомість Е. Ноель-Нойман вважає причиною такої поведінки страх відчуження, відсутності підтримки оточуючих.
Альберт Бандура (1925) Канадський психолог українського походження Автор Соціально-когнітивної теорії Вивчав моделі та людської поведінки, зокрема дитячої агресії.
Теорія соціального навчання запропонована А. Бандурою, пропонує вивчення трьох аспектів аналізу агресивного поводження: засобів засвоєння агресивних моделей поводження; факторів, що провокують їх появу; умов, за яких дані моделі закріплюються
Експеримент із лялькою Бобо
Експерименти А. Бандури виявили, що діти наслідують поведінку, побачену на екранах.
Читайте ВАЖЛИВО.pptx