Документальний супровід поводження з відходами на деревообробному підприємстві
Документальний супровід поводження з відходами на деревообробному підприємстві
2 Рекомендована література Закон України “Про відходи” від 05.03.1998 №187/98–ВР [Текст] // ВВР. – 1998. – №36-37. – ст. 242 (ост. зміни від 09.04.2014). Сторожук В.М. Відходи підприємств. Поводження та документальний супровід [Текст] : навч. посіб. / В.М. Сторожук, О.В. Мельников. – Львів: Укр. акад. друкарства, 2012. – 286 с. Сторожук В.М. Поводження з відходами на деревообробному підприємстві [Текст] / В.М. Сторожук // Деревообробник. Всеукраїнська галузева газета. –2013. – №7 (312). – С. 4-5; №8 (313). – С. 6-7; №9 (314). – С. 6-7. Сторожук В.М. Документальний супровід процедури поводження з відходами на підприємстві [Текст] / В.М. Сторожук // Деревообробник. Всеукраїнська галузева газета. –2013. – №11 (316). – С. 5-8.
3 1. Ідентифікація та паспортизація відходів. 2. Дозвільні документи щодо поводження з відходами. 3. Облікові документи щодо поводження з відходами.
4 1. Ідентифікація та паспортизація відходів Відходи сфер виробництва і сфери споживання залежно від фізичних, хімічних і біологічних характеристик всієї маси відходу або окремих його інгредієнтів поділяють на чотири класи небезпеки: I-й клас – речовини (відходи) надзвичайно небезпечні; II-й клас – речовини (відходи) високо небезпечні; III-й клас – речовини (відходи) помірно небезпечні; IV-й клас – речовини (відходи) мало небезпечні.
5 Щоби віднести певні відходи до категорії небезпечних, слід керуватися такими документами: 1. Жовтим переліком відходів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів (далі − ПКМУ) від 13.07.2000 р. №1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів»); 2. Зеленим переліком відходів, затвердженим ПКМУ №1120; 3. Переліком небезпечних властивостей, затвердженим наказом Мінекоресурсів від 16.10.2000 р. № 165; 4. Категоріями відходів, які підлягають регулюванню, згідно з Додатком 2 до Положення, затвердженого ПКМУ №1120.
6 Під час ідентифікації і паспортизації відходів враховують такі їхні класифікаційні ознаки: код, найменування відходу (за ДК 005-96); клас небезпеки (І – IV); приналежність до переліку небезпечних відходів (додаток «Ж» ДК 005-96); група небезпечних властивостей (назва, кодовий номер, клас ООН − від Н1 до Н15); хімічний склад (у відсотках); тип відходу за складом (неорганічний, органічний, змішаний); фізичний (агрегатний) стан (рідинний (Р), твердий (Т), шламо- або пастоподібний (Ш), газоподібний (Г), сумішевий (С), нерозібране устатковання та інші складені конструкції (У); небезпечні складові (розрізняють 85 небезпечних складників відходів залежно від компонентів (від С01 – «Алюміній та його сполуки», до С85 – «Інші потенційно небезпечні компоненти та хімічні речовини гостроспрямованої дії»); фізико-хімічні і теплофізичні властивості та ін.
7 Відомості про склад і властивості відходів, що утворюються, а також ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров’я людини
8
9
10
11
12 2. Дозвільні документи щодо поводження з відходами Відповідно до законодавства про відходи, деякі види діяльності у цій сфері допускаються тільки на підставі ліцензії. До них належать: будь-які операції у сфері поводження з небезпечними відходами; збирання і заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини; встановлення порядку видавання дозволу на транскордонне перевезення небезпечних відходів; встановлення порядку ввезення, вивезення і транзиту через територію України окремих видів відходів; провадження діяльності у сфері поводження з радіоактивними відходами.
13 Перелік документів дозвільного характеру у сері поводження з відходами, які видають органи Мінприроди на місцях
14 3. Облікові документи щодо поводження з відходами З 1 січня 2009 року первинний облік відходів всі суб’єкти господарської діяльності мають вести за формою №1-ВТ (типова форма первинної облікової документації №1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари» та інструкція щодо її заповнення (далі – Інструкція №342) затверджені наказом Мінприроди від 7.02.2008 р. №342). Запроваджують на підприємстві типову форму №1-ВТ за наказом керівника підприємства чи керівника відповідної служби підприємства. Взірець наказу (розпорядження) наведено в додатку до Інструкції №342.
15 Уведенню в дію типової форми первинної облікової документації №1-ВТ має передувати: призначення наказом керівника особи, відповідальної за здійснення первинного обліку відходів та упаковки; складання відповідальною особою спільно з керівниками структурних підрозділів підприємства: переліку місць, де ведеться первинний облік; переліку конкретних видів відходів і пакувальних матеріалів, що повинні обліковуватись за кожним із цих місць; періодичності здійснення обліку кожного виду відходів; призначення наказами (розпорядженнями) осіб, відповідальних за ведення та зберігання типових форм №1-ВТ за кожним конкретним місцем первинного обліку відповідно до їх посадових обов’язків і професії; установлення особою, відповідальною за первинний облік, порядку забезпечення відповідальних за ведення та зберігання типових форм №1-ВТ осіб: бланками типових форм №1-ВТ та / або програмними продуктами для їх ведення; відповідними засобами контролю та метрологічного забезпечення; розрахунками коефіцієнтів переведення кількості відходів та упаковки в одиницю вимірювання − «тонну».
16
17 Дякую за увагу!
2432-l_rvd_3.ppt
- Количество слайдов: 17