Догляд за хворими.pptx
- Количество слайдов: 11
Догляд за хворими Обов’язки медпрацівника. Режим лікарні.
Медична деонтологія – це сукупність етичних норм і принципів поведінки медичного працівника при виконанні своїх обов’зків.
Лікувально-охоронний режим лікарні: 1) Виконувати призначення лікаря. 2) Дотримуватись режиму лікарні. 3) Зустрічатись з відвідувачами у призначений для цього час. 4) Дотримуватись вимог зовнішнього виду. 5) Не покидати територію лікарні. 6) Дотримуватися тиші. 7) Відбій у призначений час.
Санітарний режим: 1) Щоденне вологе прибирання всіх приміщень. 2) Щоденно з дизинфікуючими засобами мити умивальники, унітази та ін. 3) Щоденно кілька разів провітрювати приміщення. 4) Негайно виносити випорожнення хворого та кожного разу мити судна. 5) Щотижня генеральне прибирання. 6) Щотижня купання хворих у ванній або під душем. 7) Дотримуватись умов тиші. 8) Дотримуватись зовнішнього вигляду.
Основні функції медичної сестри: 1) Виконання призначень лікаря. 2) Догляд за хворим.
Обов’зки медичної сестри: 1)точність 2)чуйність 3)людяність 4)уважність 5)тактовність 6)відповідальність 7)не інформувати хворого про результати аналізів 8)не висловлювати свої прогнозування щодо терміну лікування чи діагнозу 9)зберігати лікарську таємницю
Особливості хворої людини: 1)Нестриманість 2)Вередливість 3)Вимогливість 4)Примхливість 5)Егоїзм Причина цього: Послаблення гальмівних процесів в корі головного мозку.
Ятрогенія – це розлад психіки хворого, обумовлений необережними висловлюваннями або діями медичних працівників. Егротогенія – це розлад психіки хворого через вплив на нього інших пацієнтів.
Догляд за інфекційними хворими потребує особливої уваги, додержання правил особистої гігієни: мити руки після кожного контакту з хворим, його предметами чи виділеннями. Забороняється сідати на його постіль, їсти в кімнаті, де лежить хворий, виносити з неї предмети (посуд, особисті речі). Рекомендується носити респіратор чи багатошарову ватно-марлеву пов'язку. У домашніх умовах слід ізолювати людину від інших членів сім'ї, які ще не хворіли на цю хворобу. Хворого слід помістити в окрему кімнату, куди матиме доступ тільки одна людина, яка за ним доглядатиме. Біля дверей треба повісити халат, який слід надягати, входячи у кімнату до хворого. Таким чином, збудники хвороби не переноситимуться разом з одягом по квартирі. Як правило, дорослим людям не забороняється виходити з дому, якщо там є заразний хворий. Виняток становлять учителі, вихователі і люди, що мають відношення до продуктів споживання. Якщо хвора одна дитина в сім'ї, то іншим дітям не забороняється ходити в школу, відвідувати різні масові заходи. У разі захворювань на менінгіт, скарлатину, поліомієліт вимоги можуть бути суворішими. Особливими є правила поводження з речами, що мають відношення до хворого. Правильний догляд за інфекційними хворими —- не тільки складова лікування, а й важливий протиепідемічний захід, який спрямовується на попередження поширення інфекцій. Звичайно, якщо інфекція небезпечна, хворого направляють у спеціалізовану інфекційну лікарню, де існує особливий режим, який попереджає проникнення інфекцій за територію лікарні.
Проект: «Догляд за хворими» Виконувала учениця 11 – А класу Первомайсь кої ЗОШ І – ІІІ стуенів № 5 Андрєєва Ві кторія
Догляд за хворими.pptx