Додаток
ДОДАТКОМ називається другорядний член речення, що означає предмет, на який спрямована чи якого стосується дія, процес, ознака, стан.
Додаток має такі диференційні ознаки: а) це другорядний член речення; б) виражає об'єктні семантико-синтаксичні відношення; в) виражається найчастіше іменниками у формах непрямих відмінків або їх еквівалентами;
г) стоїть після опорного слова; д) поєднується з опорним словом підрядним зв'язком керування; е) відповідає на питання непрямих відмінків.
Додатки поділяються на прямі й непрямі ПРЯМИЙ ДОДАТОК вказує на об'єкт, що безпосередньо охоплений дією, процесом або перебуває у певному стані. Він залежить від перехідних дієслів і виражається знахідним відмінком без прийменника. У кількох випадках прямий додаток може виражатися й родовим відмінком без прийменника, а саме: а) якщо при перехідному дієслові є заперечна частка НЕ; б) якщо дія поширюється не на весь предмет, а лише на його частину.
НЕПРЯМІ ДОДАТКИ виражаються іменниками чи Іншими субстантивними словами у формі знахідного відмінка з прийменником або у формах інших непрямих відмінків як із прийменниками, так і без них. Непрямі додатки можуть також відноситися до членів речення, виражених іменниками, прикметниками, дієприкметниками та дієприслівниками.