Скачать презентацию Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Скачать презентацию Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся

Василь Симоненко.pptx

  • Количество слайдов: 20

Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Інформаційно-методичний проект 2015 Дніпропетровський педагогічний коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Інформаційно-методичний проект 2015

План 1. 2. 3. 4. Біографія Василя Симоненка Літературний колаж Методична скарбничка. Ілюстрації до План 1. 2. 3. 4. Біографія Василя Симоненка Літературний колаж Методична скарбничка. Ілюстрації до творів Василя Симоненка 5. Рекомендована література

Крилате дитинство майбутнього поета Народився Василь Андрійович Симоненко в селі Біївці на Полтавщині. Будинок, Крилате дитинство майбутнього поета Народився Василь Андрійович Симоненко в селі Біївці на Полтавщині. Будинок, в якому народився і виріс Василь Симоненко

 Зростав хлопчик без батька, який залишив сім’ю. На фото маленький Василь та його Зростав хлопчик без батька, який залишив сім’ю. На фото маленький Василь та його матір – Ганна Щербань. “ Я таку тебе завжди бачу, Образ в серці такий несу – Материнську любов гарячу І твоєї душі красу ”. «В мене була лише мати Та був ще сивий дід. – Нікому не мовив «тату» І вірив, що так і слід» , - згадував поет дитинство. А так хотілося, щоб був батько!

Зовнішність поета Зі спогадів людей, які особисто знали Василя Андрійовича, вимальовується постать поета : Зовнішність поета Зі спогадів людей, які особисто знали Василя Андрійовича, вимальовується постать поета : високе чоло, гладенько зачесане чорняве волосся, смуглявий, худорлявий; середнього зросту; говорив повільно, неголосно; від природи наділений добрим українським гумором.

Перші творчі злети Складати вірші Василь Симоненко почав ще в шкільні роки і вміщував Перші творчі злети Складати вірші Василь Симоненко почав ще в шкільні роки і вміщував їх у стінгазеті. “Я маленький льотчик, Я зроблю літак, Полечу до Сталіна, Скажу йому так…” уривок з першого вірша Василя Симоненка Перша збірка поезій Казка “Цар Плаксій та «Тиша і грім» Лоскотон”, вийшла в 1962 році. яку Симоненко створив для сина.

Дух патріотизму у поезії Василя Симоненка Своєрідним заповітом Василя Симоненка стали його знамениті «Лебеді Дух патріотизму у поезії Василя Симоненка Своєрідним заповітом Василя Симоненка стали його знамениті «Лебеді материнства» як гімн синівської любові, патріотизму. Частина цього твору (починаючи зі слів «Виростиш ти, сину…» ) покладено на музику і стала піснею. Зберігся рукопис вірша, який свідчить про велику роботу над текстом.

Василь Симоненко та його син Олесь Василь Симоненко був люблячим батьком. Син Олесь згадував, Василь Симоненко та його син Олесь Василь Симоненко був люблячим батьком. Син Олесь згадував, як батько грався з дітьми, розповідав їм казки, читав вірші, причому робив це дуже майстерно. Збірки для дітей

Помер Василь Симоненко від невиліковної хвороби. Похований у Черкасах. На надгробку поета викарбувані слова Помер Василь Симоненко від невиліковної хвороби. Похований у Черкасах. На надгробку поета викарбувані слова «Лебеді материнства» : «Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» .

Василь Андрійович Симоненко 8 січня 1935 – 14 грудня 1963 “Живе той, хто не Василь Андрійович Симоненко 8 січня 1935 – 14 грудня 1963 “Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя. ” Василь Симоненко ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ КАЗКИ: “ ЦАР ПЛАКСІЙ ТА ЛОСКОТОН ”, “ ПОДОРОЖ В КРАЇНУ НАВПАКИ ”; ВІРШІ : “ ЛЕБЕДІ МАТЕРИНСТВА ”, “ З ДИТИНСТВА ”, “ КРИВДА ”; БАЙКИ “ МУДРА ПАЛЯНИЦЯ ”, “ ВОВКАМ НА ЗЛО ”, “ МУДРА СОВА ” ТА ІНШІ. Безсмертними є слова Василя Симоненко: “ Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна Батьківщину. ”

До методичної скарбнички вчителя 1. Уяви себе вчителем та виправ помилки (Василь Симоненко уривок До методичної скарбнички вчителя 1. Уяви себе вчителем та виправ помилки (Василь Симоненко уривок з вірша «Лебеді материнства» ) Мріють крелами з туману лебиді роживі, Сиплють ночі у лемани зорі сургучеві. Заглядає в шебу каска сивеми очима, Матиринська добра ласка в неї за пличима. (Мріють крилами з туману лебеді рожеві, Сиплють ночі у лимани зорі сургучеві. Заглядає в шибу каска сивими очима, Материнська добра ласка в неї за плечима. ) 2. Заповни пропуски відповідними слова (Василь Симоненко уривок з вірша « Кривда» ) В мене була лише ______, (мати) Та був іще сивий ______, - (дід) Нікому не мовив «_____» (“тату”) І вірив, що так і слід. (Мати, дід, тату) 3. Роз’єднай слова та відгадає назву вірша Василя Симоненка. Більшетебенебуде, (Більше тебе не буде, Завтранаційземлі Завтра на цій землі Іншіходитимутьлюди, Інші ходитимуть люди, Іншікохатимутьлюди- Інші кохатимуть люди - Добрі, ласкавій злі Добрі, ласкаві й злі)

4. Розгадай ребуси. ’’ О ( «Кривда» ) З ’ ‘’ ’’’’’’ ( «З 4. Розгадай ребуси. ’’ О ( «Кривда» ) З ’ ‘’ ’’’’’’ ( «З дитинства» ) ‘’’ ‘’ ‘’’ (“Помститися”) 5. Склади сенкан з словами «Батьківщина» , «Мати» , «Україна» . (Сенкан – це вірш, що складається з п’яти рядків. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (іменник, займенник). Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника). Третій рядок називає дію, пов’язану з темою і складається з трьох слів (дієслова). Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного. П’ятий рядок складається з одного слова – синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок. Україна Мати Рідна, гомінка Єдина, найкраща Зростаєш, кріпнеш, розквітаєш Голубить, підтримує, оберігає Мене ти змалечку плекаєш Дарує мені тепло любові Батьківщино! Ненька!

 6. Напиши лист до одного з героїв казки «Подорож у країну навпаки» , 6. Напиши лист до одного з героїв казки «Подорож у країну навпаки» , чи вважаєш ти вчинки дітей гарними. Обґрунтуй свою відповідь. 7. Дай відповіді на запитання (Василь Симоненко казка «Цар Плаксій та Лоскотон» ) 1. Як називається країна, в якій проживає цар Плаксій зі своєю родиною? (Сльозолий) 2. Скільки дочок мав цар Плаксій? (Три) 3. Як звали першу дочку, другу, третю? (Нудота, Вай-Вай, Плакота) 4. Скільки синів мав Плаксій? (Три) 5. Що найбільше любив робити цар Плаксій? (Пити сльози дітей) 6. Як звали доброго дядька, як допомагав жителям Сльозолию? (Дядько Лоскотон) 7. За що арештували Лоскотона? (За те що він дарував людям сміх) 8. Що збирався зробити з Лоскотоном цар Плаксій? (Стратити) 9. Хто допоміг втекти Лоскотонові з в’язниці ? (жителі міста) 10. Як винагороду пообіцяв Плаксій тому, хто знайде дядька Лоскотона? (одружити з однією з його доньок) 11. Хто впіймав Лоскотона та запроторив до льоху? ( Капітан Макака) 12. Як покарав Лоскотон злобного царя Плаксія? (залоскотав його) 13. На кого перетворилися доньки царя? (на п’явок) 14. Що сталося з Капітаном Макакою? (він з переляку з’їв сам себе) 15. Як ти гадаєш чи зміниться назва городу? 8. Уяви, що ти дослідник. Тобі потрібно дізнатися чи справді новела «Кривда» є автобіографічною.

9. Об’єднай назви твору з уривком. Чого ти всіх ганиш? Від того розумнішою не 9. Об’єднай назви твору з уривком. Чого ти всіх ганиш? Від того розумнішою не станеш! Забудь свої чванливі болі, «Вовкам на зло» Вгамуй свої дурні жалі – Бо як гнойку не буде в полі, То й паляниць не буде на столі. Чого в тебе куций хвіст? В Зайця запитали. «Мудра Сова» Їй-богу, світ навиворіт іде – Вночі всі сплять, а в день спішать робити… «Мудра Паляниця» (1 уривок - “ Мудра Паляниця”, 2 уривок- “Вовкам на зло”, 3 упивок – “Мудра Сова”. ) 10. «Чого не вистачає? » (Василь Симоненко «Кривда» ) …Івася немає тата. (У) … питайте тільки, чому (Не) Лиш … матері ласку знати. (від) Довелося хлопчикові цьому. (У, не, від) Він росте, … і інші діти, (як) І вистрибує, як усі. Любить босими прогоготіти … ранковій колючій росі. (По) (Як, по)

11. Склади речення та відгадай назву твору Василя Симоненка Коли дубців у тата й 11. Склади речення та відгадай назву твору Василя Симоненка Коли дубців у тата й так доволі? Думки спокоюна вулицях тополі. - Нащо садить не давали Толі: ( Однобоке виховання Думки спокою не давали Толі: -Нащо садить на вулицях тополі. Коли дубців у тата й так доволі? ) 12. Склади вислів Василя Симоненка за кольорами веселки. хочу бути Я вічним правді другом. ( Я хочу бути правді вічним другом. ) 13. Об’єднайте малюнка з відповідними назвами байок Василя Симоненка “ Мудра Паляниця ” “ Вовкам на зло ” “ Мудра Сова ”

14. Дай характеристику героям (Лоскотону та Плаксію) казки Василя Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон» 14. Дай характеристику героям (Лоскотону та Плаксію) казки Василя Симоненко «Цар Плаксій і Лоскотон» підібравши необхідні прикметник. Злий Веселий Доброзичливий Дружній Жадібний Вередливий Сміливий 15. Прочитай уривок та відгадай назву вірша Василя Симоненка (Можна все на світі вибирати , сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. "Лебеді материнства")

16. Встанови правильну послідовність подій (казка Цар Плаксій та Лоскотон ” Василя Симрненка) Продовження 16. Встанови правильну послідовність подій (казка Цар Плаксій та Лоскотон ” Василя Симрненка) Продовження весілля Звільнення Лоскотона Дядько Лоскотон (Відповіь: 3, 2, 1. ) 17. Відгадай назву твору Василя Симоненка за малюнками, перекажи (стисло) зміст кожної картинки. (казка “Цар Плаксій та Лоскотон” 1 малюнок - “Арешт Лоскотона”, 2 малюнок - “ Звільнення Лоскотона”, 3 малюнок – “ Дядько Лоскотон”. )

18. Розшифруй назву вірша Василя Симоненка 1 – Т 9 – т 17 - 18. Розшифруй назву вірша Василя Симоненка 1 – Т 9 – т 17 - ? 2 – и 10 – и 3 – з 11 – Л 4 – н 12 – ю 5 – є 13 – д 6 – ш 14 – и 7 – о 15 – н 8 - , 16 – а

Ілюстрації до творів Василя Симоненко Ілюстрації до творів Василя Симоненко

Рекомендована література для учнів початкових класів: Вірші на патріотичні мотиви: “ Моя мова ”, Рекомендована література для учнів початкових класів: Вірші на патріотичні мотиви: “ Моя мова ”, “ Україні ”, “ Лебеді материнства ”, “ Ти знаєш, що ти – людина ? ”; Вірші про дитинство поета : “ Кривда ”, “ З дитинства ”. Казки : “ Подорож до країни Навпаки ”, “ Цар Плаксій та Лоскотон ”. Байки: “ Мудра Паляниця ”, “ Вовкам на зло ”, “ Мудра Сова ”, “ Заячий дріб ”.