Діти соціальні сироти
Си рота — як основне значення вживається для позначення дитини, що не досягла повноліття і що росте без одного чи обох батьків (відповідно напів- або повний сирота). В переносному значенні ж так часто називають кожного, хто поніс важку втрату. Соціальне сирітство — соціальне явище, спричинене ухиленням або відстороненням батьків від виконання батьківських обов'язків по відношенню до неповнолітньої дитини. Соціальні сироти — це особлива соціально-демографічна група дітей, які внаслідок соціальних, економічних та морально-психологічних причин зостались сиротами при живих батьках.
Найпоширенішою причиною поширення соціального сирітства визначають злочинну діяльність батьків, залучення дітей до кримінальних та протиправних дій. Засудження батьків, перебування їх у місцях позбавлення волі призводить до того, що дитина потребує влаштування, стає сиротою при живих батьках. Також фактором ризику позбавлення дитини піклування батьків є агресивна поведінка батьків, брутальне та жорстоке поводження з дітьми, що становить загрозу життю і здоров'ю дитини, психічні захворювання.
Яка доля чекає таких дітей?
Кожна дитина є дорогоцінною і має право на захист, повноцінний розвиток та виховання у люблячій сім'ї. В Україні налічується більше 30 000 християнських церков, а також сотні благодійних організацій, що по всій країні допомагають дітям.
Чого бояться діти по закінченню дитячого будинку?
Бояться невідомості після випуску
Бояться що не зможуть здобути освіту і спеціальність, про яку мріяли
Бояться що їм ніде буде жити
Бояться що їм не вистачить грошей на їжу, одяг і ліки
Бояться, що не зможуть знайти роботу
Кожні 3 дня в закладах інституційного догляду помирає ОДНА дитина в результаті хвороби або нещасного випадку на самоті, без близьких людей
Всі ми родом з дитинства. У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади залишаються з нами протягом усього життя і є своєрідною реліквією. Нам важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якого відмовилися батьки, та майже безпорадна крихітка залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, в якому так мало любові, турботи та безпеки. Тож давайте збережімо їхнє дитинство…
Виконала: Студентка БП-41 групи Павлюс Лілія
Дякую за увагу!!!