Скачать презентацию ДИНОЗАВРИ Диноза ври надряд плазунів які жили 235 Скачать презентацию ДИНОЗАВРИ Диноза ври надряд плазунів які жили 235

Динозаври.ppt

  • Количество слайдов: 10

ДИНОЗАВРИ Диноза ври надряд плазунів, які жили 235 -65 млн років тому в мезозойську ДИНОЗАВРИ Диноза ври надряд плазунів, які жили 235 -65 млн років тому в мезозойську еру (тріасовий, юрський і крейдовий періоди), аж до масового вимирання 65 млн років тому. Були групою тварин, що домінувала на суходолі. Описано понад 1000 видів. Жили на всіх континентах. Поділяються на 2 ряди: птахотазові і ящіротазові, останні, найімовірніше, були предками птахів (деякі мали оперення і, можливо, були теплокровними. Довжина різних видів коливалася від 0, 35 до 35 м, вага — від 110 грам до понад 100 т.

Аллозавр рід двоногих хижих динозаврів, що належав до підряду теропод (звіроногих) ряду ящеротазових. Ці Аллозавр рід двоногих хижих динозаврів, що належав до підряду теропод (звіроногих) ряду ящеротазових. Ці динозаври жили протягом верхньої частини Юрського періоду. Дорослий алозавр досягав 11 метрів завдовшки, 6 метрів заввишки. Важив алозавр 2, 5 тонни. В Північній Америці були знайдені шийні хребці гігантського рослиноїдного апатозавра, близького родича диплодока, на яких були видні чіткі сліди зубів алозавра.

Тиранозавр Відносно великих і сильних ніг, руки тиранозавра були дуже малими і мали тільки Тиранозавр Відносно великих і сильних ніг, руки тиранозавра були дуже малими і мали тільки два пальці. Хоча інші тероподи рівні або перевищують тиранозавра за розмірами, він був найбільшим відомим тиранозавровим і одним з найбільших відомих наземних м'ясоїдів, до 13 метрів завдовжки.

Брахіозавр Брахіоза вр - вимерлий рід рослиноїдних динозаврів. Брахіозавр разом з іншими предствниками брахіозаврових Брахіозавр Брахіоза вр - вимерлий рід рослиноїдних динозаврів. Брахіозавр разом з іншими предствниками брахіозаврових вирізнявся своєю висотою. Існував протягом пізньої юри і, можливо, ранньої крейди. Важив приблизно 30 -50 тон.

Хазмозавр Пізній крейдовий період. Мав 5, 2 м. в довжину. Важив 2— 5 т. Хазмозавр Пізній крейдовий період. Мав 5, 2 м. в довжину. Важив 2— 5 т. Відкритий у 1902 році в Канаді. Пересувався на чотирьох ногах; рослинноїдний; великий виріст на шиї у вигляді коміра з шипами; роговий дзьоб; два надбровних роги; ріг на носі.

Цератозавр Пізній юрський період. Мав 6 м. в довжину. Вага — 1 т. Відкритий Цератозавр Пізній юрський період. Мав 6 м. в довжину. Вага — 1 т. Відкритий в 1883 р. у США. Хижак; пересувався на двох ногах; мав надбровні гребені і ріг на носі. Відносився до тероподів.

Уранозавр Однією з ізольованих груп динозаврів були африканські уранозаври. Від інших ігуанодонід їх відрізняв Уранозавр Однією з ізольованих груп динозаврів були африканські уранозаври. Від інших ігуанодонід їх відрізняв своєрідний «парус» , що розташовувався на спині і тягнувся вздовж усього хребта. Уранозаври пересувалися на задніх лапах. Їхні передні кінцівки були досить довгими і закінчувалися кігтями, схожими на копито При необхідності тварина могла пересуватися і відпочивати, спираючись на чотири кінцівки. Подовжений череп звужувався вперед до кінця рила. Великі зуби і потужні щелепні м'язи призначалися для пережовування грубої рослинної їжі.

Велосираптор рід дрібних хижих динозаврів з родини дромеозаврових підряду тероподів. Мешкав у Азії в Велосираптор рід дрібних хижих динозаврів з родини дромеозаврових підряду тероподів. Мешкав у Азії в пізньому Юрському періоді 83 -70 мільйонів років тому. Мав невеликі розміри — біля 60 сантиметрів заввишки і до 180– 200 завдовжки, важив до 15 -20 кілограмів. Рештки велоцирапторів знайдені у пустелі Гобі, що в Монголії та північному Китаї.

Апатозавр Апатозавр, великий травоїдний динозавр, що раніше називався бронтозавром. Жив на Землі 150 -65 Апатозавр Апатозавр, великий травоїдний динозавр, що раніше називався бронтозавром. Жив на Землі 150 -65 млн років тому. Досягав в довжину 24 -26 м і важив 40 тонн. Мав чотири могутні ноги, довгі хвіст і шию і маленьку голову. Відкритий в 1877 році у США.

Карнотавр Вид динозаврів належить до підряду тероподів, родини абеліврових. Жив у ранній крейдовий період, Карнотавр Вид динозаврів належить до підряду тероподів, родини абеліврових. Жив у ранній крейдовий період, був м'ясоїдним, пересувався на двох ногах, мав бугристу шкуру і довгий хвіст. Особливістю карнотаврів були два короткі роги над очима.