2 клас.pptx
- Количество слайдов: 20
Департамент освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Відділ освіти і науки Апостолівської районної державної адміністрації Ленінська загальноосвітня школа І – ІІІ ступеня Ленінської сільської ради Впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в практику роботи вчителя 2 класу методист Бойко Л. М. Директор школи Трус О. В. Заступник директора з навчально-виховної роботи Ступка Л. В. Вчитель 2 класу Логвиненко Н. М. 2013 -2014 навчальний рік
Історія Ленінської загальноосвітньої школи розпочалася в ХУІІІ столітті. У 1860 році в селі Грушівка була відкрита церковно - приходська початкова школа, яка проіснувала до лютого 1872 року. Ця школа була реорганізована в однокласне, а потім двокласне зразкове училище відомства Міністерства народної освіти. Маєток у той час належав князю Михайлу Миколайовичу Романову. В Грушівці працюють двокласне училище ( 116 учнів, 2 вчителя), церковно-приходська школа(173 учня, 3 вчителя), відкрито школу в Куті(93 учня). Після 1917 року в Грушівці працює семирічна школа , яка стає середньою школою. На початок Великої Вітчизняної війни в Грушівці працюють середня і початкова школи, в Куті три початкових, відкрито три бібліотеки. Під час окупації всі вони припинили свою діяльність. З 1953 року по 2013 рік школу закінчили 2446 випускників. Видано 46 Золотих медалей і 30 Срібних медалей.
Сьогодні в школі працює 21 вчитель, серед них: випускників школи – 8, спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії – 10, Вчителів з педагогічними званнями: " вчитель-методист "- 2 , " старший вчитель" - 4 , спеціалістів першої категорії – 5, другої – 2, спеціалістів -3, нагороджених нагрудним знаком ”Відмінник освіти України ” – 1. Роботу початкової школи забезпечують досвідчені вчителі Логвиненко Н. М. – вчитель-методист, Давидюк Л. І. - старший учитель і вчителі Зискун С. С. , Ніколенко Н. О. – спеціалісти першої категорії, вихователь групи продовженого дня Романець В. І. , вчитель англійської мови Шумейко А. Ю. , вчитель інформатики Шумейко С. М.
З 1 вересня 2012 в 1 класі розпочалось поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та нових навчальних програм для початкової школи, яке продовжується у 20132014 навчальному році. Вчителі школи активно включилися в проведення акції «Дай руку, першокласнику» , «Нові стандарти – нова школа» ( на виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 218 від 27. 02. 2013 року). ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 р. № 462 ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ початкової загальної освіти Особистісно зорієнтований підхід державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів початкової школи Базовий навчальний план Реалізація інваріантної та варіативної складової Позитивними змінами Державного стандарту початкової загальної освіти є забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти, а також впровадження особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі початкових класів. Передбачається посилення використання здоров’язбережувальних технологій, значна увага приділяється екологічній та інформаційно-комунікаційній освіті.
З метою успішного впровадження нового Державного стандарту та забезпечення наступності в школі розроблено План заходів щодо забезпечення підготовки вчителів до впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти План спільних заходів ДНЗ «Тополька» та Ленінської ЗОШ І-ІІІ ступенів на 2013 -2014 навчальний рік укладено Угоду про співпрацю між дошкільним навчальним закладом « Тополька» та школою організовано Проведення тематичних тижнів, круглих столів спільно з вихователями ДНЗ, педагогічних рад, тренінгів, психолого - педагогічних семінарів, майстер-класів, вивчення ППД. Ефективно працює методичне об‘єднання вчителів початкових класів під керівництвом вчителя – мето диста Логвиненко Н. М. Дієву підтримку в реалізації змісту Державного стандарту забезпечує методист відділу освіти Апостолівської райдержадміністрації Бойко Л. М.
МОДЕЛЬ впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в 2 класі в 2013 -2014 навчальному році БАЗОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН 23 години ГАЛУЗІ Мови і літератури Математика Природознавство Суспільствознавство Мистецтво Здоров′я і культура технології ОСВІТНІ ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ Інваріантна складова Варіативна складова Предмет “ російська мова” Курс за вибором Технічне конструювання та авіамоделювання 1, 5 години державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів початкової школи МЕТОДИЧНА РОБОТА * Педагогічна рада * Майстер-клас “ Шляхи створення ситуації успіху у навчально виховній діяльності молодших школярів ” * Методичне об′єднання вчителів початкових класів * психолого-педагогічний семінар Виховна підсистема * Уроки на природі * Відпочинок на природі * Ляльковий театр * Уроки хореографії * Ігрова діяльність
У системі методичної роботи ефективною формою стимулювання творчості вчителів і пропаганди педагогічного досвіду стали « Майстер - класи » вчителя – методиста початкових класів Логвиненко Надії Мирославівни ”Шляхи створення ситуації успіху у навчально - виховній діяльності молодших школярів”. Педагогічна харизма , піднесений стиль, наявність прийомів й умов мотивації , залучення кожної дитини до активної діяльності, а найголовніше – результативність.
Організація навчання в 2 класі здійснюється за навчальним планом початкової школи з українською мовою навчання (Додаток 1 до наказу МОНмолодьспорт від 10. 06. 2011 № 572) та новими навчальними програмами інваріантної складової розробленими на виконання Державного стандарту початкової загальної освіти. У класі навчається 13 учнів : хлопчиків-5, дівчаток - 8. Вчитель 2 класу Логвиненко Н. М. має високий рівень науково-теоретичної, фахової та методичної підготовки, запроваджує у навчально-виховному процесі інтерактивні методи, прийоми, інноваційні технології та інформаційно-комунікаційні засоби навчання.
Педагогічний колектив , батьківський комітет школи працюють над створенням комфортних умов для навчання учнів початкової школи. Діти навчаються в окремому корпусі зі світлими і широкими коридорами, просторими класними кімнатами. В школі є актовий зал, бібліотека, їдальня, медичний кабінет, музей. Учні 100% забезпечені гарячим харчуванням, підручниками.
Освітня галузь “Природознавство” На уроці природознавства Другокласники вчаться усвідомлювати свою належність до різних елементів природного середовища, мислити, бережливо ставиться до природи, людей і самого себе.
Освітня галузь «Здоров’я і фізична культура» Учні набувають навичок збереження, зміцнення, використання здоров’я та дбайливого ставлення до нього, розвитку особистої фізичної культури. Форми роботи: урок, спортивні змагання та олімпіади, прогулянки на природі.
Відпочинок на природі - джерело здоров‘я і внутрішньої гармонії Здоров′я збережувальна функція навчальновиховного процесу – пріоритетний напрямок в освіті.
Освітня галузь “Мистецтво” Над створенням сприятливої атмосфери та умов для всебічного розвитку дитини , розкриття її таланту, здібностей працює Надія Мирославівна. Вона запровадила уроки хореографії, театрального мистецтва і художнього слова , створила ляльковий театр.
Наповнення внутрішнього світу дитини залежить від її здатності мати духовні потреби і жити згідно із загальнолюдськими цінностями. Щастя не можна отримати в спадщину, його треба творити силами своєї душі.
Освітня галузь “Мови і літератури” Іноземна мова На уроках англійської мови діти почувають себе вільно і комфортно. Разом з героями улюблених мультфільмів і своєю вчителькою Шумейко А. Ю вони мандрують країною знань і розвивають свої здібності у грі та навчанні.
Уроки мови і читання Читання-це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе Вчитель активно формує комунікативні вміння учнів через вправи комунікативного характеру, мовленнєві ситуації , пробуджує інтерес до книжки.
Освітня галузь “Технології” Навчальнометодичне забезпечення 1. Підручник “ Сходинки до інформатики ” , автор О. В. Коршунова 2. Програмне забезпечення предмета “ Сходинки до інформатики “ ( навчальнометодичний комплект) 3. Комп′ютерні презентації Відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти у 2013 -2014 навчальному році учні 2 класу вивчають новий предмет “ Сходинки до інформатики ”. Уроки проводяться в кабінеті інформатики. Кожен учень забезпечений індивідуальним робочим місцем. Шляхом виконання різноманітних творчих завдань учні розвивають мислення, здобувають навички роботи з клавіатурою , засвоюють відомості про призначення комп′ютера та можливості його використання. Формуванню системи знань сприяє використання підручника, відеоматеріалів, ігор, цікавих програм.
Єднання сім‘ї і школи – запорука успіху дитини Надія Мирославівна залучає батьків до участі в шкільних справах : святах, конкурсах, походах. Батьки часті гості на відкритих уроках, семінарах.
Дати дітям радість успіху в навчанні – це перша заповідь виховання. А для цього треба завжди пам’ятати чудове педагогічне правило – якщо хочеш, щоб дитина навчилася чогось, необхідно створити ситуацію успіху для розвитку особистості. Такий урок-співпраця, на якому у всіх все виходить, і народжує успіх. Радість успіху наділяє людину силою і впевненістю в собі. Постійна розумова діяльність без перевтоми і надриву духовних сил створює в житті класу душевну рівновагу, відчуття повноти життя.
Використані матеріали: 1. Державний стандарт початкової загальної освіти, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462. 2. Державний стандарт початкової загальної освіти. Методичні рекомендації у таблицях і схемах: - Дніпропетровськ: ДОІППО, 2011. 3. Про організацію навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013 -2014 навальному році. – Лист Міністерства освіти і науки України від 30. 05. 2013 № 1/9 -383, додаток до листа. Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2 -х класах загальноосвітніх навчальних закладів. 4. Інтернет - ресурси. 5. Фотоматеріали із скарбнички вчителя 2 класу.
2 клас.pptx