Скачать презентацию Debess pušu nozīme dažādās kultūrās Elīna Petroviča 11 Скачать презентацию Debess pušu nozīme dažādās kultūrās Elīna Petroviča 11

Debess puses.pptx

  • Количество слайдов: 21

Debess pušu nozīme dažādās kultūrās Elīna Petroviča 11. b Debess pušu nozīme dažādās kultūrās Elīna Petroviča 11. b

Dienvidi Dienvidi

Dienvidos Daudzās valstīs ir uguns, kaislība, drosme, saules un mēness enerģija. Dienvidos Daudzās valstīs ir uguns, kaislība, drosme, saules un mēness enerģija.

Ēģiptē un Indijā Nakts Elle Sievišķības simbols Ēģiptē un Indijā Nakts Elle Sievišķības simbols

Kīniešu kultūrā Tradicionālās ķīniešu mācības fen šui kompasa Lopan nenorāda uz Ziemeļpolu. Luopan adata Kīniešu kultūrā Tradicionālās ķīniešu mācības fen šui kompasa Lopan nenorāda uz Ziemeļpolu. Luopan adata norāda uz dienvidu magnētisko polu. Nekavējoties ķīniešu vārds kompasu (Ķīnas 指南针 ) tulkojams kā "adatu norāda uz dienvidiem. "inki

Inku civilizācijā Telpiski dienvidiem no inku bija augšā un ziemeļos apakšā (zem Inku civilizācijā Telpiski dienvidiem no inku bija augšā un ziemeļos apakšā (zem "Ziņas kipukamayokov" hronikās pirmo Indijas Peru, 1542) [1].

Ziemeļi Ziemeļi

Mjanmiešiem Ar Birmas vārdu Mjanmiešiem Ar Birmas vārdu "Ziemeļi" (myau) ir homonīms vārdu "pērtiķis".

Senie ebreji Interesanti, ebreju vārds homonīms Krievijas Senie ebreji Interesanti, ebreju vārds homonīms Krievijas "ziemeļu» - ] שבר ziemeļu] nozīmē "cerība, cerība» (№ 07664 Strong numerācija).

Saistījās ar nežēlību Saistījās ar nežēlību

Rietumi Rietumi

 Attiecīgi Rietumi saistās ar beigām (dzīvesstāstu izveidošanas), rudeni, brieduma un pilnīgumu sasniegumiem jebkāda Attiecīgi Rietumi saistās ar beigām (dzīvesstāstu izveidošanas), rudeni, brieduma un pilnīgumu sasniegumiem jebkāda veida apkopojot tos.

Senos laikos, virzienā no rietumiem noteikta saulrietu. Senos laikos, virzienā no rietumiem noteikta saulrietu.

Zvanu tornis no pareizticīgo un luterāņu baznīcu sejas uz rietumiem. Zvanu tornis no pareizticīgo un luterāņu baznīcu sejas uz rietumiem.

Altāri ar katoļu baznīcu atrodas rietumu pusē. Altāri ar katoļu baznīcu atrodas rietumu pusē.

Austrumi Austrumi

 Bieži kultūrās dažādu tautu austrumi simbolizē sākumu (dzīves, vēstures, radīšanu, dabas vai kosmosu. Bieži kultūrās dažādu tautu austrumi simbolizē sākumu (dzīves, vēstures, radīšanu, dabas vai kosmosu. Ciklā, uc), pavasarī, atdzimšanas un atjaunošanas, augšāmcelšanos, pestīšanu, aizskarošu nāk (sal. "Gaismas no Austrumiem").

Atšķirība starp Rietumiem un Austumiem Atšķirība starp Rietumiem un Austumiem

 Ja Rietumi - demokrātija (brīvība, vienlīdzība), Austrumi - despotisms; ja Rietumi - taupība, Ja Rietumi - demokrātija (brīvība, vienlīdzība), Austrumi - despotisms; ja Rietumi - taupība, Austrumi - misticisms; Rietumi - dinamisms un attīstība. Austrumi mazkustīgums, stabilitāte; Rietumi - modernizācija, inovācijas, Austrumi tradīcija, rituāls;

 Rietumi - Rietumi - "logos", Austrumi - "Tao"; Rietumi - individuālisms, personība, Austrumi kolektīvisms, valsts; Rietumi - aktīva tehnisko un tehnoloģisko transformācijas pasaulē, Austrumi - panākt harmoniju ar dabisko biotopu un dabas meditācijas; Rietumi - kapitālisms, buržuāzisko, Austrumi komunisms, bezšķiru sabiedrība;

Paldies par uzmanību! Paldies par uzmanību!