Дати основні поняття про смерть; Визначати

Скачать презентацию Дати основні поняття про смерть; Визначати Скачать презентацию Дати основні поняття про смерть; Визначати

zahist_vіtchizni-smerty_ta_її_oznaki.ppt

 • Размер: 1.0 Мб
 • Автор:
 • Количество слайдов: 15

Описание презентации Дати основні поняття про смерть; Визначати по слайдам

 Дати основні поняття про смерть; Визначати ознаки клінічної та біологічної смерті; Дати основні поняття про смерть; Визначати ознаки клінічної та біологічної смерті; Знати і використовувати методи оживлення потерпілих.

 Характеристика клінічної та біологічної смерті. Вірогідні та явні ознаки смерті. Порядок Характеристика клінічної та біологічної смерті. Вірогідні та явні ознаки смерті. Порядок дій щодо визначення ознаків життя. Основні правила та порядок проведення реанімації.

ОЗНАКИ ЖИТТЯ Серцебиття пульс Дихання Реакція зіниці на світло ОЗНАКИ ЖИТТЯ Серцебиття пульс Дихання Реакція зіниці на світло

Запам”ятайте! Відсутність серцебиття, пульсу, дихання і реакції зіниць на світло, ще не свідчитьЗапам”ятайте! Відсутність серцебиття, пульсу, дихання і реакції зіниць на світло, ще не свідчить про те, що постраждалий мертвий.

 Термінальний стан – це період вмирання людини. Три стадії термінального стану: Термінальний стан – це період вмирання людини. Три стадії термінального стану: — предагональний стан ( свідомість зберігається, різке зростання пульсу, утруднене дихання, бліда шкіра); — агонія (відсутні свідомість, пульс, реакція зіниці на світло, дихання з частотою 2 – 6 за хвилину); — клінічна смерть ( відсутність дихання, серцебиття, реакції на світло, холодна шкіра). Тривалість клінічної смерті – 3 – 6 хвилин. Потім наступає біологічна смерть.

Око живої людини Помутніння роговиці у мертвої людини Око живої людини Помутніння роговиці у мертвої людини

 Реанімація - ( від латинського Re – знов, anima – життя, дихання Реанімація — ( від латинського Re – знов, anima – життя, дихання ) – це комплекс заходів, направлених на відновлення дихання і діяльності серця. Правило 1. Врятувати від загибелі можливо тільки життєздатний організм при раптовому помиранні ( при електротравмі, , утопленні і т. д. ) Правило 2. Реанімація може бути успішною тільки у випадку, якщо вона реалізована своєчасно до настання в організмі беззворотних змін. Пам”ятайте! Заходи для реанімації, застосовані у перші 1 – 2 хвилини після початку клінічної смерті, можуть врятувати 8 із 10 раптово померлих. Правило 3. Реанімація може бути успішною тільки у випадку, якщо вона виконується правильно і повноцінно.

Зверніть увагу на послідовність порядку проведення реанімації! Терміново відновити вільну прохідність дихальних шляхів. Зверніть увагу на послідовність порядку проведення реанімації! Терміново відновити вільну прохідність дихальних шляхів. Провести штучну вентиляцію легенів. Провести непрямий ( зовнішній, закритий ) масаж серця.

 Що таке реанімація? Який порядок проведення реанімації? Назвіть ознаки життя і Що таке реанімація? Який порядок проведення реанімації? Назвіть ознаки життя і порядок дій щодо їх визначення? Які Ви знаєте явні ознаки смерті? Що таке термінальний стан?

 Читати с. Знати поняття : “смерть”, реанімація, термінальний стан Читати с. Знати поняття : “смерть”, реанімація, термінальний стан