Скачать презентацию Дата народження 17 04 1894 року с Калинівка Скачать презентацию Дата народження 17 04 1894 року с Калинівка

Никита Сергеевич Хрущев.pptx

  • Количество слайдов: 13

Дата народження: 17. 04. 1894 року с. Калинівка, Курської губернії, Росія Дата смерті: 11. Дата народження: 17. 04. 1894 року с. Калинівка, Курської губернії, Росія Дата смерті: 11. 09. 1971 року Місце смерті: Москва, Росія Громадянство: Росія

 З 1908 року працював слюсарем, чистильником котлів, перебував у професійних спілках, брав участь З 1908 року працював слюсарем, чистильником котлів, перебував у професійних спілках, брав участь в робочих страйках. У роки Громадянської війни воював на стороні більшовиків. У 1918 році вступив в комуністичну партію. З січня 1931 року перебував на партійній роботі в Москві, в 1935 -1938 роках він - перший секретар московського обласного і міського комітетів партії - МК і МГК ВКП (б). У січні 1938 року був призначений першим секретарем ЦК компартії України. У тому ж році став кандидатом, а в 1939 році - членом Політбюро. У роки Другої світової війни Хрущов займав пост політичного комісара вищого рангу (члена військових рад ряду фронтів) і в 1943 році отримав звання генерал-лейтенанта;

 • У грудні 1947 року Хрущов знов очолив комуністичну партію України, ставши першим • У грудні 1947 року Хрущов знов очолив комуністичну партію України, ставши першим секретарем ЦК КП (б) України; займав цей пост до свого переїзду в Москву в грудні 1949 року, де став першим секретарем Московського комітету партії і секретарем ЦК ВКП (б). Після смерті Сталіна, коли голова ради міністрів Г. М. Маленков залишив пост секретаря ЦК, Хрущов став "господарем" партапарату, хоча аж до вересня 1953 року і не мав титулу першого секретаря. У період з березня по червень 1953 року Л. П. Берія зробив спробу захоплення влади. З метою усунення Берії Хрущов пішов на союз з Маленковим. У вересні 1953 року він обійняв посаду Першого секретаря ЦК КПРС.

Після смерті Сталіна боротьба за владу. Після смерті Сталіна боротьба за владу.

У перші роки після смерті Сталіна говорилося про У перші роки після смерті Сталіна говорилося про "колективне керівництво", але незабаром після арешту Берії в червні 1953 року між Маленковим і Хрущовим почалася боротьба за владу, перемогу в якій отримав Хрущов. На початку 1954 року він оголосив про початок грандіозної програми освоєння цілинних земель з метою збільшення виробництва зерна, а в жовтні того ж року очолив радянську делегацію в Пекіні.

Причиною відставки Маленкова з поста Голови ради міністрів в лютому 1955 року стало те, Причиною відставки Маленкова з поста Голови ради міністрів в лютому 1955 року стало те, що Хрущову вдалося переконати Центральний Комітет підтримати курс на переважний розвиток важкої промисловості, а отже, і виробництва озброєнь, і відмовитися від ідеї Маленкова віддати пріоритет виробництву предметів споживання. На посаду голови ради міністрів Хрущов призначив М. А. Булганіна, забезпечивши собі позиції першої фігури в державі.

XX з'їзд КПРС 1956 Хрущов виступив із засудженням Сталіна, звинувативши його в масовому знищенні XX з'їзд КПРС 1956 Хрущов виступив із засудженням Сталіна, звинувативши його в масовому знищенні людей і помилковій політиці, ледь не закінчилася ліквідацією СРСР у війні з нацистською Німеччиною. Результатом цієї доповіді стали заворушення в країнах східного блоку Польщі (жовтень 1956) і Угорщини (жовтень і листопад 1956). Ці події підірвали позиції Хрущова, особливо після того, як в грудні 1956 року з'ясувалося, що через недостатні капіталовкладень зривається виконання п'ятирічного плану. У червні 1957 року Президією (раніше Політбюро) ЦК КПРС була організована змова з метою зміщення Хрущова з посади Першого секретаря партії. Після свого повернення з Фінляндії він був запрошений на засідання Президії, який сімома голосами проти чотирьох зажадав його відставки.

Хрущов скликав Пленум ЦК, який скасував рішення Президії і відправив у відставку Хрущов скликав Пленум ЦК, який скасував рішення Президії і відправив у відставку "антипартійну групу" Молотова, Маленкова і Кагановича. (В кінці 1957 року Хрущов відправив у відставку підтримав його в скрутну хвилину маршала Г. К. Жукова. ) Він зміцнив Президія своїми прихильниками, а в березні 1958 року зайняв пост Голови ради міністрів, узявши в свої руки всі основні важелі влади. У 1957 році, після успішних випробувань міжконтинентальної балістичної ракети і виведення на орбіту перших супутників, Хрущов виступив із заявою, зажадавши від країн заходу "покінчити з холодною війною". Його вимоги про окремий мирний договір з Східною Німеччиною в листопаді 1958 року, який би включав відновлення блокади Західного Берліна, привели до міжнародної кризи.

У вересні 1959 року президент Д. Ейзенхауер запросив Хрущова відвідати США. Після поїздки по У вересні 1959 року президент Д. Ейзенхауер запросив Хрущова відвідати США. Після поїздки по країні Хрущов вів переговори з Ейзенхауером в Кемп-Девіді. Міжнародна обстановка помітно потеплішала після того, як Хрущов погодився відсунути терміни рішення питання про Берлін, а Ейзенхауер - скликати конференцію на найвищому рівні, яка б розглянула це питання. Зустріч на вищому рівні була намічена на 16 травня 1960 року. Проте 1 травня 1960 року в повітряному просторі над Свердловськом був збитий розвідувальний літак США У-2, і зустріч була зірвана. У вересні 1960 року Хрущов вдруге відвідав США як глави радянської делегації на генеральній асамблеї ООН. У його доповіді на Асамблеї містилися заклики до загального роззброєння, негайної ліквідації колоніалізму і прийняттю Китаю в ООН. У червні 1961 року Хрущов зустрівся з президентом США Дж. Кеннеді і знов висловив свої вимоги відносно Берліна. Протягом літа 1961 року радянська зовнішня політика ставала все більш жорсткою, а у вересні СРСР перервав трирічний мораторій на випробування ядерної зброї, провівши серію вибухів.

Восени 1961 року на XXII з'їзді КПРС Хрущов виступив з нападками на комуністичних лідерів Восени 1961 року на XXII з'їзді КПРС Хрущов виступив з нападками на комуністичних лідерів Албанії (яких не було на з'їзді) за те, що вони продовжували підтримувати філософію "сталінізму". При цьому він мав на увазі також лідерів комуністичного Китаю. 14 жовтня 1964 Пленумом ЦК КПРС Хрущов був звільнений від обов'язків Першого секретаря ЦК КПРС і члена Президії ЦК КПРС. Його змінили Л. І. Брежнєв, що став Першим секретарем Комуністичної партії, і А. Н. Косигін, який став Головою ради міністрів. Після 1964 року Хрущов, зберігаючи своє місце в ЦК, по суті знаходився у відставці. Він формально відмежувався від опублікованого в США під його ім'ям двотомної праці "Спогади" (1971, 1974). Хрущов помер в Москві 11 вересня 1971 року.

Микита Сергійович Хрущов - вкрай суперечлива фігура радянської історії. З одного боку, він цілком Микита Сергійович Хрущов - вкрай суперечлива фігура радянської історії. З одного боку, він цілком і повністю належить сталінській епосі, поза сумнівом є одним з провідників політики чисток і масових репресій. З іншого боку, під час Карибської кризи, коли світ перебував на межі ядерної війни і глобальної катастрофи, Хрущов зумів послухати голос розуму і зупинити ескалацію військових дій і попередити розв'язання Третьої світової війни. Саме Хрущову післявоєнне покоління зобов'язане процесом звільнення від мертвущих ідеологічних схем "перебудови" суспільства і відновленням прав людини на "одній шостій частині" Землі.

Спіцин Олексій Савчук Едгар Спіцин Олексій Савчук Едгар