Скачать презентацию ДАНІЯ ПЛАН 1 Передумови формування соціальної політики Скачать презентацию ДАНІЯ ПЛАН 1 Передумови формування соціальної політики

dania_1.pptx

  • Количество слайдов: 21

ДАНІЯ ДАНІЯ

ПЛАН 1)Передумови формування соціальної політики ( географічні, економічні, демографічні, історичні), що зумовлюють контекст у ПЛАН 1)Передумови формування соціальної політики ( географічні, економічні, демографічні, історичні), що зумовлюють контекст у якому реалізується політика 2) Базові соціально - демографічні показники країни 3) Ідеологічні погляди на соціальну політику що домінують у країні( позиція правлячої партії стосовно соц. програм) відповідність національного законадавства міжнародним нормам

1)Передумови формування соціальної політики Соціальна політика в Данії має розгалужену систему, яка характеризується розгалуженою 1)Передумови формування соціальної політики Соціальна політика в Данії має розгалужену систему, яка характеризується розгалуженою системою соціального забезпечення, фінансування якої забезпечується державою і охоплює все населення країни У 1998 р. на зміну Закону про соціальне забезпечення, приходить чотири закони, які регулюють соціальну політику у країні: - Закон про активну соціальну політику, який встановлює правила надання соціальної допомоги і участі одержувачів грошових податків у працевлаштуванні; - Закон про соціальні послуги, який визначає порядок надання соціальних послуг і підкреслює право споживачів різних видів; - Закон про управління соціальної службою, який регулює порядок розгляду справ в округах та органах місцевого самоврядування; - Закон про пенсії, який встановлює правила пенсійного забезпечення

Соціальна політика в Данії реалізується за чотирма напрямами: 1)виплата грошових допомог і визначення кола Соціальна політика в Данії реалізується за чотирма напрямами: 1)виплата грошових допомог і визначення кола осіб, які одержують соціальну допомогу; 2)допомога родинам, у яких є діти і підлітки; 3)допомога по догляду за пенсіонерами за віком, 4)виплата пенсійної грошової допомоги непрацездатним

Одним із напрямів соціальної політики в Данії є грошова допомога. Ця допомога надається лише Одним із напрямів соціальної політики в Данії є грошова допомога. Ця допомога надається лише в тому випадку, коли надання інших напрямів соціальної підтримки з будьяких причин неможливо. Виплати грошової допомоги відсутні у випадку, якщо є можливість заручитися підтримкою через інші рівні соціальної системи. Особи, які мають накопичення у пенсійному фонді, не мають можливості отримувати грошову допомогу.

Діти до 18 років, також не отримують грошової допомоги, оскільки їх мають забезпечувати батьки. Діти до 18 років, також не отримують грошової допомоги, оскільки їх мають забезпечувати батьки. Грошові виплати видаються за місцем проживання одержувача, який обов'язково має бути громадянином Данії Терміни виплат грошової допомоги необмежені, і можуть здійснюватися до того часу, поки одержувач зможе забезпечувати себе сам або отримає права на соціальну пенсію.

Другим напрямом реалізації соціальної політики в Данії є надання допомоги сім'ям з дітьми і Другим напрямом реалізації соціальної політики в Данії є надання допомоги сім'ям з дітьми і підлітками, яка зазвичай, надається у вигляді соціальної послуги. Так, місцева влада гарантує сім'ям з дітьми віком до 3 років можливість відправити дітей у ясла, а дітей від 3 до 6 років – в дитсадок

Загальне правило полягає в тому, що жінки мають право на відпустку у зв'язку з Загальне правило полягає в тому, що жінки мають право на відпустку у зв'язку з вагітністю 4 тижні до пологів і 14 тижнів після народження. Можна вийти раніше оплачуваної відпустки в наступних випадках: -Якщо у вас робота, яка може пошкодити вам або дитині; -Якщо у відповідність з правилами техніки безпеки, ваша робота шкідлива для вас, під час вагітності; -Якщо ви захворіли через ускладнення під час вагітності.

Третім напрямом реалізації соціальної політики в Данії є соціальна допомога літнім та непрацездатним людям Третім напрямом реалізації соціальної політики в Данії є соціальна допомога літнім та непрацездатним людям на дому Таким людям надається допомога вдома, в дотриманні особистої гігієни, видається напрокат необхідна побутова техніка. Програма надання допомоги на дому фінансується місцевою владою. Інколи літні і непрацездатні люди не можуть жити самостійно. З цією метою створюються спеціально призначені невеликі центри, для літніх або непрацездатних людей. Метою їх діяльності є створення невеликих об'єднань, у яких мешканці спільно беруть участь у повсякденних справах.

Четвертим напрямом реалізації соціальної політики в Данії є пенсійна система, яка передбачає два види Четвертим напрямом реалізації соціальної політики в Данії є пенсійна система, яка передбачає два види пенсій: дострокову і пенсію за віком. Дострокова пенсія може бути призначена особам віком від 18 до 65 років, чия працездатність обмежена з причин фізичного чи соціального характеру. Заяви про надання дострокової пенсії розглядають місцеві органи влади. Система пенсійного забезпечення за віком є державною. Пенсійний вік становить 65 років. Пенсії виплачуються громадянам Данії, або особам, які проживають в країні не менше 10 років.

Державна пенсія включає базову пенсію, яка виплачується всім, і доплати до базової пенсії, сума Державна пенсія включає базову пенсію, яка виплачується всім, і доплати до базової пенсії, сума яких залежить від розміру інших доходів пенсіонера. В Данії існує резервний пенсійний фонд ринку праці. В країні діє ряд схем пенсійного забезпечення, які підлягають узгодженню під час укладання колективного трудового договору з ЄС і поширюються на більшість працюючих.

2) Базові соціально - демографічні показники країни Динаміка зміни чисельності населення Данії в 2016 2) Базові соціально - демографічні показники країни Динаміка зміни чисельності населення Данії в 2016 році : Народжуваність: в середньому 162 дитини в день (6. 76 за годину) Смертність: в середньому 151 чоловік в день (6. 27 за годину) Міграційний приріст населення: в середньому 54 людини в день (2. 24 за годину) Згідно з дании Департаменту статистики ООН, загальна площа Данії становить 43 090 квадратних кілометрів. Таким чином, щільність населення Данії дорівнює 131. 9 людини на квадратний кілометр.

Розподіл населення за віковими групами - Відсоток людей молодше 15 років - 17. 6% Розподіл населення за віковими групами - Відсоток людей молодше 15 років - 17. 6% - Відсоток людей у віці від 15 до 65 років – 65, 3 % - Відсоток людей старше 65 років – 17, 1 %

Загальний коефіцієнт навантаження Для Данії Коефіцієнт загальної демографічного навантаження дорівнює 53. 2%. Коефіцієнт пенсійного Загальний коефіцієнт навантаження Для Данії Коефіцієнт загальної демографічного навантаження дорівнює 53. 2%. Коефіцієнт пенсійного навантаження в в Данії складає 26. 2%. Очікувана тривалість життя Середня очікувана тривалість життя при народженні (для обох статей) в Данії складає 78. 6 років (роки). Середня очікувана тривалість життя чоловіків при народженні - 76, 3 років (роки). Середня очікувана тривалість життя жінок при народженні - 81, 1 років (роки).

3) Ідеологічні погляди на соціальну політику що домінують у країні Зародження партійної системи країни 3) Ідеологічні погляди на соціальну політику що домінують у країні Зародження партійної системи країни почалося після прийняття конституції 1849 року, коли в Данії почав діяти перший всенародний парламент. Поступово на політичному небосхилі утворилося три основних політичних об'єднання - Венстре (ліві), Хойре (консерватори) і центристи. До кінця XIX століття в Данії сформувалася четирьопартійная система. Для сучасної Данії характерно розмивання ідеологічних кордонів між основними партіями.

Основні партії в Данії: Ліберальна партія (Венстре). Заснована в 1870 році, спочатку спиралася на Основні партії в Данії: Ліберальна партія (Венстре). Заснована в 1870 році, спочатку спиралася на підтримку дрібних фермерів. В даний час виступає за зменшення ролі держави в економіці, вільну конкуренцію і торгівлю, зниження податкового тягаря і скорочення соціальної відповідальності держави. Ідеологічною платформою цієї партії служить книга А. Ф. Расмуссена «Від соціальної держави до мінімального державі»

Датська народна партія (ДНП). Створена в 1995 році колишніми членами праворадикальної Партії прогресу. ДНП Датська народна партія (ДНП). Створена в 1995 році колишніми членами праворадикальної Партії прогресу. ДНП виступає за радикальне скорочення припливу іммігрантів і біженців та їх культурну асиміляцію. У 2014 партія збільшила свою електоральну підтримку в два рази, що в підсумку дозволило їй вийти на третю позицію в парламенті. Ідеологічною основою партії є національний і соціальний консерватизм. В даний час партія підтримує урядову коаліцію.

Соціал-демократична партія (СДП). Заснована в 1871 році, вважається партією промислових робітників. Її пріоритети - Соціал-демократична партія (СДП). Заснована в 1871 році, вважається партією промислових робітників. Її пріоритети - економічне планування, повна зайнятість, великі соціальні пільги. Ідеологією партії є демократичний соціалізм.

Новий альянс. Утворений в 2007 році двома колишніми членами Радикальної Венстре Позиціонує себе як Новий альянс. Утворений в 2007 році двома колишніми членами Радикальної Венстре Позиціонує себе як опонента Датської народної партії і виступає за податкову реформу , реалістичну імміграційну політику, безплатне харчування для школярів, збільшення допомоги країнам до 1% ВВП, розвиток профілактичного медичного обслуговування, зниження цін на здорові продукти харчування, «зелену» енергетику. Ідеологічною платформою партії є суміш соціального лібералізму і консерватизму.

Християнська народна партія (ХНП). Утворена в 1970 році в знак протесту проти легалізації абортів Християнська народна партія (ХНП). Утворена в 1970 році в знак протесту проти легалізації абортів і випуску порнографічної продукції в кінці 1960 -х. Ідеологія партії ґрунтується на традиційних християнських цінностях.