Скачать презентацию Цикл розвитку грегарин gregarinina План Ряд Скачать презентацию Цикл розвитку грегарин gregarinina План Ряд

Кондра Алина(зоология) Цикл развития грегарин.pptx

  • Количество слайдов: 5

Цикл розвитку грегарин ( gregarinina) Цикл розвитку грегарин ( gregarinina)

План Ряд Gregarinina Розмноження грегарин Цикл розвитку План Ряд Gregarinina Розмноження грегарин Цикл розвитку

Ряд Gregarinina Це своєрідна група порожнинних паразитів безхребетних. Більшість видів мешкає в кишечнику членистоногих, Ряд Gregarinina Це своєрідна група порожнинних паразитів безхребетних. Більшість видів мешкає в кишечнику членистоногих, переважно комах. Деякі грегарини паразитують також у інших групах безхребетних — кільчаках, голкошкірих. Частина видів живе в порожнині тіла, в статевих органах тощо. Налічується близько 500 видів грегарин. Для багатьох видів характерний період внутрішньоклітинного паразитування.

Розмноження грегарин Грегарини об’єднуються досить рано, ще на стадіях росту. Тіла обох партнерів надалі Розмноження грегарин Грегарини об’єднуються досить рано, ще на стадіях росту. Тіла обох партнерів надалі округлюються, і, навколо них виділяється щільна оболонка. Злиття грегарин всередині цисти не відбувається. Ядро кожної особини ділиться мітотично, утворюється багато ядер. Ці ядра відходять до перефирії тіла кожної особини і випинають цитоплазму у вигляді численних горбків. Далі вони стають гаметою, при цьому частина цитоплазми об’єднується і надалі дегенерує. Гамети, що утворилися в різних особинах, одного сизигія, попарно копулірують. Зигота оточується щільною оболонкою, утворюючи ооцисту. Усередині ооцисти протікає процес спорогонії(ядро послідовно ділиться , дає початок 8 ядрам). Два перших ділення представляють собою мейоз і призводять до редукції числа хромосом. Слідом за утворення 8 ядер цитоплазма ооцисти розпадається на 8 дрібних червоподібних тілець - спорозоідів. Цим закінчується спорогонія і ооциста стає здатною до зараження нових особин хазяїна. Цисти, в яких розвиваються ооцисти, викидаються разом з екскрементамигосподаря назовні (або ж потрапляють в зовнішнє середовище після смерті господаря). Для подальшого розвитку ооцисти повинні бути проковтнуті підходящими для розвитку тваринами. В останньому випадку оболонка ооцистилопаєть і спорозоїди виходять в просвіт кишечника. Там вони впроваджуються своїм переднім кінцем в клітину кишечника, і починяється період зростання. Формується епімер, з’являється перегородка, що поділяє тварину на протомери і дейтомерит. Зростаючий спорозоїд поступовоприймає вигляд дорослої грегарини. Паразитуючи лише в безхребетних, грегарини не мають великого практичного значення.

Цикл розвитку У життєвому циклі більшості грегарин шизогонії немає, чергуються лише статевий процес (гамогонія) Цикл розвитку У життєвому циклі більшості грегарин шизогонії немає, чергуються лише статевий процес (гамогонія) і спороутворення (спорогонія). Інвазійною стадією є ооциста зі спорозоїдами всередині. (цикл розвитку грегарини. ). 1 – ооциста, 2 – спорозоїт, 3 – сизигій, 4 – укриття сизигію спільною оболонкою, 5 – формування гамет та копуляція (х).