Chorne_i_Azovske_more.pptx
- Количество слайдов: 10
Чорне і Азовське моря
Зменшення рівня забруднення морів Для досягнення цієї мети головні зусилля у 2004 році були зосереджені на: Контролі забруднення, що надходить зі стоком річок (включаючи елементи басейнового управління, регулювання використання агрохімікатів на водозбірній площі, будівництво та реконструкцію каналізаційних мереж та очисних споруд для запобігання скидання забруднених стічних вод у річки басейну, моніторинг та контроль якості води річок, які впадають в моря) Скорочення забруднень з точкових джерел (реконструкція очисних споруд стічних вод у міських населених пунктах, зокрема, в Іллічівську, Одесі, Генічеську, Складовську; складання реєстру землекористувачів та реалізація водоохоронних заходів) Зменшення забруднення атмосфери (інвентаризація джерел забруднення, реалізація технологічних рішень, контроль промислових об’єктів в зонах рекреації тощо) Посилення системи контролю за переміщенням небезпечних речовин та матеріалів, а також запобігання забрудненню з суден Удосконалення системи поводження з твердими відходами у прибережній смузі (будівництво нових сучасних полігонів в АР Крим, Донецькому регіоні; інвентаризація та ліквідація несанкціонованих звалищ; стимулювання підприємств з переробки відходів тощо) Запобігання аварійним ситуаціям в регіоні (перевірка промислових підприємств та об’єктів підвищеної небезпеки, підготовча діяльність для запровадження Плану дій при надзвичайних ситуаціях на Чорному морі, розроблення Національної програми реагування в разі виникнення аварій, інші).
Азовське море є самим дрібним морем у світі, його глибина не перевищує 14. 5 метрів, поперечні розміри 343 кмна 231 км, а також це саме прісне море і найбільш віддалене від океанів. Азовське море сполучене з Чорним морем Керченською протокою.
Влітку Азовське море прогрівається в деяких місцях до 31 градуса, а нормальною температурою Азовського моря є 26 27 градусів. Вода може прогріватися до 20 градусів. Крім того на Азовському морі є безліч джерел лікувальної грязі, унікальні лимани, заповідники з рідкісними птахами.
Всього на березі Азовського моря знаходяться більше 90 сіл, селищ і міст.
Чорне море є внутрішньокон тинентальним морем Атлантичного океану. Омиває береги України, Росії (Краснодарсь кий край), Гру зії, Румунії, Болгарії, Туреччини.
Вода Чорного моря з глибини 120— 200 м насичена сірковод нем. Островів у Чорному морі мало, вони невеликі за розмірами, більшість з них розташовані поблизу берегів. Північно західна частина Чорного моря мілководна. Глибини тут не перевищують 100— 120 м.
Островів у Чорному морі мало, вони невеликі за розмірами, більшість з них розташовані поблизу берегів. Найбільші острови: Джарилгач, Довгий, Березань, Зміїний.
Захист морів Заходи у цій сфері були зосереджені на запобіганні втрат біорізноманіття, розвитку досліджень процесів і явищ у морській та прибережній екосистемі та впливу на них антропогенних факторів, застосуванні інструментів екологічного контролю та законодавства, захисті біотопів шляхом збільшення заповідних територій (очікується, що найближчим часом будуть створені нові території, що особливо охороняються. на Нижньому Дністрі, в Одеській області та в Азовському регіоні), а також проведенні екологічного моніторингу. Важливо відмітити, що відповідно до моніторингових та наукових досліджень, різноманіття морських видів суттєво зросло у порівнянні з 90 ми роками минулого століття.
Охорона прибережної смуги Разом з чисельними конкретними заходами, які здійснюються для запобігання ерозії земель у прибережній смузі, суттєві зусилля були спрямовані на подальший розвиток національної політики у цій сфері. Міжвідомча Група з екологічних питань регіону Чорного моря на своїй зустрічі у грудні 2004 року обговорила та підтримала проект Закону щодо інтегрованого управління прибережною смугою, який розроблявся за координації Міністерства охорони навколишнього природного середовища протягом 2004 року. Основна мета цього нового законодавчого документу – чітке визначення ролі, повноважень та відповідальності різних землекористувачів у межах прибережної смуги, включаючи місцеві та центральні державні органи влади. Фактично, таке врегулювання взаємовідносин у прибережній смузі є ключовою проблемою, яка з 90 х років минулого століття перешкоджає прийняттю цього законодавчого акта. Очікується, що його розгляд центральними органами виконавчої влади буде завершений у 2005 році і остаточний проект Закону щодо інтегрованого управління прибережною смугою морів буде представлений до Верховної Ради України
Chorne_i_Azovske_more.pptx