бжд.pptx
- Количество слайдов: 12
ЧІБС УБС НБУ Кафедра філософії та суспільних дисциплін Тема: профілактика ВІЛ серед молоді Підготувала студентка 1 курсу групи ФБС 2 -12 Костогриз А. О.
Сьогодні важко зустріти людину, яка б не чула про ВІЛінфекцію та СНІД. В суспільстві досі існує думка що інфекція уражає лише певні групи людей: споживачів ін’єкційних наркотиків, жінок секс бізнесу, гомосексуалістів. Ця думка хибна: дука хибна: епідемія ВІЛ сьогодні торкнулася практично всіх верств населення, представників різних соціальних груп і професій.
Страх, що формувався щодо ВІЛ та СНІД протягом багатьох років, незнання шляхів передачі, стереотипи мислення призвели до того, що люди почали боятися не стільки інфекції, скільки самих ВІЛ-інфікованих людей. Стигма і дискримінація по відношенню до ВІЛпозитивних людей призводять до того, що вони змушені приховувати свій діагноз через страх бути звільненим з роботи, отримати відмову в медичній допомозі, втратити сім’ю та друзів. Стигма і дискримінація посилюють мовчання навколо епідемії ВІЛ та СНІД та сприяють запереченню того факту, що ця епідемія існує в суспільстві.
Віл-інфіковані люди мають всі права, гарантовані Конституцією України. Закон України гарантує забезпечення таємниці діагнозу та конфіденційність інформації, пов’язаної з ним. Подолай страх та незнання в собі!
Щоб уникнути зараження ВІЛ треба: Знати шляхи передачі інфекції Жити таким життям, щоб не залишати вірусу жодного шансу
Не пошкодуйте часу, щоб дізнатися якомога більшепро ВІЛ та СНІД, тому що знання-найкраща форма захисту.
Шляхи передачі ВІЛ: під час незахищеного статевого акту через кров при використанні не стерильних інструментів, шприців та голок від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час пологів та при годуванні грудним молоком.
Що знищить людину швидше: незнання чи хвороба? 15 серпня 2012 року за участі представників владних структур, працівників КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» , а також неурядових громадських організацій, що опікуються цією проблемою. Епідемія ВІЛ/СНІД в Україні є однією з найтяжчих серед країн Східної Європи та країн СНД. Про це свідчать хоча б такі цифри – щоденно у 58 осіб встановлюється діагноз ВІЛ-інфекції, у 25 осіб – СНІД, 10 з інфікованих помирають. Згідно з офіційними даними, минулого року в Україні під диспансерним наглядом перебувало 120 тис. осіб (264, 3 на 100 тис. населення), з них понад 18 тис. з діагнозом СНІД (41, 2 на 100 тис. населення).
Статевий шлях інфікування ВІЛ в області залишається на першому місці і становить 64%. На другому місці – інфікування ВІЛ внаслідок парентерального введення хімічно активних речовин – 35%. Діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, яким встановлено ВІЛ-позитивний статус, становлять 1%. Між тим, структура зараження ВІЛ-інфекцією останніми роками змінилася, адже тривалий час ін’єкційні наркомани посідали перше місце у загальній кількості зараження ВІЛ-інфекцією. Таким чином, найголовніше завдання подолання епідемії – переривання епідемічного ланцюга та стабілізація процесу.
ВІЛ не передається: через обійми, потискування рук, кашель, пчихання - можна сміливо їздити в громадському транспорті, перебувати поруч з ВІЛ- інфікованими людьми припобутових контактах можна користуватися спільним посудом, постільною білизною, туалетом, ванною, купатися в басейнах та водоймах, пам’ятаючи при цьому про особисту гігієну через укуси комах
Щоб уберегти себе від вірусу, треба дотримуватися декількох правил: Мати постійного і вірного сексуального партнера Щоразу при статевому акті користуватися презервативом В медичних установах, косметологічних салонах, салонах типу тату та пірсингу потрібно використовувати лише одноразовий та стерильний інструментарій
Дякую за увагу!
бжд.pptx