
Т.22.з.2. Наступ взводу в особл.умовах..ppt
- Количество слайдов: 17
Центр підготовки офіцерів запасу ТНЕУ ТАКТИКА
ТЕМА 22: МЕХАНІЗОВАНИЙ ВЗВОД В НАСТУПІ ЗАНЯТТЯ 2: НАСТУП ВЗВОДУ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ: 1. НАСТУП ВЗВОДУ В МІСТІ, ГОРАХ, ЛІСІ. 2. ОСОБЛИВОСТІ ВЕДЕННЯ НАСТУПУ ВЗИМКУ ТА ВНОЧІ. 3. ДІЇ ВЗВОДУ ЩОДО РОЗЗБРОЄННЯ І ЛІКВІДАЦІЇ УГРУПОВАНЬ НЕЗАКОННИХ ЗБРОЙНИХ ФОРМУВАНЬ.
У місті (населеному пункті) взвод наступає, як правило, вздовж вулиць по одній або обох її сторонах, а відділення по одній стороні. Взаємна підтримка досягається веденням вогню по будинках, які розташовані на протилежній стороні вулиці.
Бойові машини піхоти (бронетранспортери) діють за танками стрибками від укриття до укриття і вогнем своєї зброї знищують противника, який перешкоджає просуванню особового складу і танків.
Під час організації наступу в місті (населеному пункті) командир взводу: -ретельно вивчає характер оборони об'єкта противника, який атакують, особливо його систему вогню, і можливість ведення флангового вогню із сусідніх будинків, -найбільш зручні підступи до об'єкта та наявність загороджень.
У горах на важкодоступних ділянках місцевості механізований взвод може діяти самостійно, у відриві від роти, а відділення, як правило, — у складі взводу. Механізований взвод, як правило, діє в пішому порядку,
Під час організації наступу в горах командир взводу крім звичайних питань повинен: ретельно вивчити систему вогню противника на всіх ярусах, звертаючи увагу на вогневі засоби, які ведуть фланговий вогонь; вести спостереження і бути готовим для знищення засад противника; вибрати приховані підступи для наступу і напрямок для маневру відділень (танку); визначити, якими вогневими засобами і звідки вигідно уражати противника; встановити місця можливих завалів, обвалів, каменепадів, осипів, наявність та характер природних перешкод та порядок їх подолання.
У лісі взвод наступає, як правило, вздовж дороги, просіки або за вказаним азимутом. Під час організації наступу в лісі командир взводу крім звичайних питань, які передбачаються при підготовці наступу: - повідомляє командирам відділення (особовому складу) азимут напрямку наступу; - встановлює порядок подолання лісових завалів, знищення противника, який веде вогонь з дерев.
Зимою при глибокому сніговому покритті особовий склад механізованого взвод наступає, як правило, на лижах. Спішування особового складу і постановка на лижі під час наступу з ходу проводяться, як правило, на більшому, ніж в звичайних умовах віддаленні від противника.
Під час організації наступу особливу увагу командир взводу звертає на підготовку озброєння, техніки та засобів індивідуального захисту до застосування в умовах низьких температур і на запобігання переохолодження та обмороження особового складу, вживає заходів для забезпечення маскувальними халатами, а озброєння і техніка фарбуються у білий колір.
Підготовка до наступу вночі проводиться в світлий час доби. Командир взводу, організовуючи наступ вночі, крім звичайних питань визначає: видні в темний час доби орієнтири; азимут напрямку наступу взводу і напрямне відділення; порядок позначення відділень (танка, бойових машин піхоти, бронетранспортерів), проходу в загородженнях, а також порядок освітлення місцевості; використання приладів нічного бачення і підготовки зброї взводу для стрільби вночі; сигнали пізнавання.
Він також організовує забезпечення відділень (танка) освітлювальними та сигнальними засобами, трасуючими снарядами та кулями. У ході наступу вночі особливу увагу приділяють веденню розвідки, дотримуванню напрямку і своєчасному позначенню свого положення.
Дії щодо блокування плануються та проводяться в тісній взаємодії з підрозділами МВС, СБУ. Як правило, механізований взвод бере участь у блокуванні району, а підрозділи внутрішніх військ МВС - у прочісуванні блокованого району. Коли місця розташування незаконних збройних формувань, складів зброї і боєприпасів відомі, то одночасно з блокуванням всього району блокуються й ці місця, після чого проводиться прочісування та ліквідація (роззброєння) незаконних збройних формувань.
Підрозділам для блокування призначаються ділянки: • на закритій місцевості: взводу - до 1000 м; • на відкритій місцевості: взводу - до 1500 м. Залежно від обстановки протяжність ділянок може бути менша.
З метою виключення просочування незаконних збройних формувань через ланцюги підрозділів, які проводять прочісування, рекомендується здійснювати блокування окремих об'єктів всередині району (населені пункті, сади, виноградники і т. п. ).
Склад і чисельність підрозділів визначаються розміром району блокування, бойовими можливостями підрозділів щодо спостереження і організації системи вогню, умовами місцевості, порою року і часом доби. Район знаходження незаконних збройних формувань вважається блокованим, коли між сусідніми підрозділами, які розташовані на кордоні району є видимий і вогневий зв'язок.
УСПІХІВ! ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!