ЦЕ - ЛЕВ Традиційно його вважають царем звірів. У Древньому Єгипті лев був емблемою божественної і царської влади. У ассірійців і греків він був незмінним супутником богинь. Лев - цар звірів
Чому ж лев - владика звірів? Тому що вигляд у нього дійсно царський. Його незрівнянна темнозолота або чорнокоричнева грива надає йому велич монарха. І голос лева не менш значний, ніж його вид! У своїй поведінці лев також проявляє немало королівських якостей. він велично добродушний і товариський - Крім тих випадків, коли оберігає свою здобич або подругу.
Де живуть леви? Леви живуть в Африці, в південній області Сахари, в Північно Західній Індії. Раніше були поширені і в Азії, але зараз львів там залишилося дуже мало.
Лігвом для них служить печера, ущелина або яма, розташована у важкодоступному місці. Там леви відпочивають після полювання і ночують.
ЦЕ - САМЕЦЬ А ЦЕ - САМИЦЯ Лев - величезний хижак, із сильним, гнучким, рухомим і м'язистим тілом. Він добре бігає. Голова лева надзвичайно масивна, з досить довгою мордою. Лапи невисокі, дуже сильні. Хвіст довгий, з пензликом на кінці. Лев-самець набагато більше самки і майже вдвічі важче за вагою. Його легко впізнати за масивною гриві. Вона надає леву дуже царствений вигляд. Грива збільшує розміри лева і робить його вигляд більш суворим. Самці зазвичай захищають територію від інших тварин, які зазіхають на неї. А самки займаються полюванням.
ЛЬВЯЧА СІМ‘Я, АБО ПРАЙД Леви - соціальні тварини. Ці хижаки живуть групами (прайдами), що складаються з 3 дорослих левів, з 10 - 15 самок і безлічі маленьких левенят. Свою територію самці ретельно охороняють від непрошених гостей. Дуже часто трапляються бійки з іншими левами, які претендують на чужій прайд.
Основу прайду складають левиці.
В обов'язки самок, крім видобутку їжі, ще входять обов'язки по вихованню левенят. Дуже цікаво, що поки левиці полюють, інші виконують обов'язки няньок - стежать за малюками. Левиці сприймають всіх левенят однаково, не розбираючись, де чій. Вони витрачають багато сил на навчання своїх левенят полюванню.
ся т евеня Л а ь ают гр
Якщо не вважати невеликих сутичок біля здобичі, члени прайду прекрасно ладять між собою і виявляють ознаки теплої прихильності - наприклад, лижуть одне одному морди чи привітно труться щоками при зустрічі.
При спостереженні за левами спочатку складається відчуття, що це дуже ліниве тварина.
І дійсно, лев спить до 20 годин на добу. Відпочивають леви в день, розтягнувшись у траві або піднявшись на невисоке дерево, полюють в основному в сутінках.
Тільки коли сонце зайде, на тлі темніючого неба з'являться фігури полюючих левів. Найчастіше лев нападає на здобич із засідки. Зазвичай роль мисливця виконують левиці, більш легкі і рухливі. Головний ворог лева - людина з рушницею. Небезпечні бувають для левів також стада слонів, носороги, бегемоти, що вийшли розім'ятися на сушу, але леви уникають зустрічей з ними.
Леви володіють гарним нічним зором. Вони бачать в темноті в 8 разів краще, ніж ми, і можуть полювати навіть при майже повній відсутності місячного світла. Ще вони дуже добре чують. Їх чутливі вуха можуть повертатися в напрямку джерела звуку.
ЛЕВ - африканська тварина, хоча існують і його азіатські - індійські, цейлонські підвиди. Левів поділяють за величиною і окрасом гриви, за загальною забарвленністю тварини, а також за вагою та розмірами тіла. За цими ознаками вони і діляться на підвиди. Африканський лев
АЗІАТСЬКІ ЛЕВИ розмірами дещо менше африканських, мають більш коротку гриву, не прикриває вуха, і мають відмінне від інших львів статуру.
Білі леви дуже рідкісні. Іноді у батьків, які не є носіями гена білогозабарвлення, народжуються білі левенята. Вони не альбіноси, їх відносять до підвиду левів з Південної Африки. Уже 12 років їх можна зустріти тільки в неволі.
ЧИ РІДКІСНІ ЛЕВИ? І так, і ні. деякі леви рідкісні або навіть винищені повністю, інші –вельми численні. На планеті живе дуже багато левів. тисячі львів містяться в зоопарках і приватних володіннях, і тисячі ще живуть в дикій природі. Леви були відтіснені головним своїм ворогом людиною у зв'язку з розвитком скотарства і землеробства, а потім промисловості.