Kanada_BP.ppt
- Количество слайдов: 17
Болонський процес: особливості впровадження в університетах Канади
Болонський процес — це низка або сукупність заходів (зараз можна вже казати про систему заходів) державних установ (рівня міністерств освіти), університетів, міждержавних та громадських організацій, які мають відношення до вищої освіти, спрямованих на досягнення цілей, сформульованих у Болонській декларації (Bologna, 19. 06. 1999).
„Болонським процесом” в останні роки прийнято називати діяльність країн, яка спрямована на те, щоб зробити узгодженими системи вищої освіти цих країн. Основний зміст Болонської декларації, прийнятої 19 червня 1999 року, полягає в тому, що країни-учасниці зобов’язалися до 2010 року привести свої освітні системи у відповідність певному єдиному стандарту.
Визначальні тенденції розвитку світової освітньої системи : Øпоглиблення її фундаменталізації, Øпосилення гуманістичної спрямованості, духовної та загальнокультурної складової освіти, Øформування у студентів системного підходу до аналізу складних технічних і соціальних ситуацій, стратегічного мислення, Øвиховання соціальної та професіональної мобільності.
Необхідність підтримання високої конкурентоспроможності на динамічному ринку праці вимагає: ü самонавчання ü самовиховання ü самовдосконалення протягом всього активного трудового життя.
Канада - це країна, досягненням якої є система освіти. Якість освіти в провідних університетах і коледжах цієї країни дуже висока, а канадський диплом визнається в усьому світі. Навчання в Канаді абсолютно децентралізоване й належить, відповідно до конституції, до сфери виняткової юрисдикції провінцій. Кожна провінція самостійно визначає політику в цій сфері та бюджет на ці потреби. Це робить навчання в Канаді унікальним процесом. Канада є одним зі світових лідерів в області високих технологій, аерокосмічної індустрії, мікроелектроніки. Як наслідок, всі ці напрямки викладаються тут на дуже високому рівні. Гарною репутацією користується канадська інженерна освіта, а також програми в області бізнесу й природничих наук. Дипломи канадських навчальних закладів визнаються в усьому світі.
Канада – це країна, досягненням якої є система освіти, що займає друге місце у світі після США. Вона переслідує дві головні цілі: дати людям можливість розвинути свої здібності і забезпечити суспільство знаннями і уміннями, які повинні слугувати його інтересам. Система освіти Канади базується на збалансованому підході до успіхів цих двох не завжди сумісних між собою цілей. Охоплюючи всі аспекти освіти і разом з тим будучи доступною для кожного, канадська система освіти відображає впевненість громадян країни у майбутнє.
Вища освіта здобувається в коледжах, інститутах та університетах Найпрестижніші: University of British Columbia. University of Toronto. Mc. Gill University
Університети обладнані сучасними матеріально-технічними та лабораторними приладами, мають хорощі бібліотеки. Сильною стороною канадської вищої школи є тісний зв'язок науки і практики. Університетські клініки вважаються кращими в країні Бізнес-школи беруть активну участь у консультуванні підприємців і платників податків. За офіційною статистикою, канадська університетська наука створює в країні щорічно 150 -200 тис. робочих місць.
Вища освіта в Канаді
Фундаментальні зміни у європейській вищій освіті змусили Асоціацію університетів і коледжів Канади замислитися над можливостями впровадження основних положень Болонського процесу у власну систему вищої освіти.
Занепокоєння у канадських університетів викликає потенційна конкуренція у сфері глобальної вищої освіти. Оскільки країни- учасники Болонського процесу створюють сильний блок модернізованої та конкурентоспроможної системи освіти, пропонуючи безліч програм англійською мовою, значно коротший (у порівнянні з Канадою) курс третього циклу навчання для отримання докторського ступеня, вони можуть позбавити Канаду її частки міжнародних студентів на освітньому ринку.
Три напрямки, які заслуговують найбільшої уваги: - залучення міжнародних студентів; - правила вступу до ВНЗ та система залікових одиниць; - мобільність студентів.
Дякую за увагу!
Kanada_BP.ppt