Богородчанський район.pptx
- Количество слайдов: 19
Богородчанський район Історія та культура
РАЙОН РОЗТАШОВАНО В ЦЕНТРІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. МЕЖУЄ З ТИСМЕНИЦЬКИМ, НАДВІРНЯНСЬКИМ, РОЖНЯТІВСЬКИМ І КАЛУСЬКИМ РАЙОНАМИ ОБЛАСТІ ТА ЗАКАРПАТТЯМ.
Населення За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 1 січня 2012 року чисельність наявного населення району становила 69396 осіб, з яких 11774 особи проживали в міських поселеннях та 57622 — в сільській місцевості.
Освіта нашого району В районі є 49 загальноосвітніх шкіл, школа робітничої молоді, 38 клубів, 7 будинків культури, 44 бібліотеки.
Богородчанський район відомий селом Манявою, де розміщений Манявський скит. Манявський Скит заснував, як вже було згадано, в 1612 р. Йов Княгиницький. У 1620 р. Царгородський патріарх надав скитові право ставролігії. У середині ХVІІ ст. скит мав до 200 ченців і десятки підпорядкованих монастирів у Галичині, на Буковині й навіть у Молдавії. У 1612 р. споруджена Хрестовоздвиженська церква. У 1620 -1621 рр. монастир обведений оборонним муром з трьома вежами, які знищили турки 1676 р. За підтримкою українських гетьманів, молдавських господарів, російських царів, місцевих криторів 1681 р. скит був відбудований.
Манявський водоспад Неподалік шумить один із найкрасивіших в Українських Карпатах Манявський водоспад. Висота його досягає бл. 20 метрів.
Економіка району Район має достатньо розвинутий промисловий потенціал, який складають підприємства добувної, обробної промисловості та з виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла і води. Сільське господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур і м'ясо-молочному тваринництві. Головні культури: зернові, кормові, льон-довгунець.
ПРОВІДНІ ПІДПРИЄМСТВА БОГОРОДЧАНСЬКОГО РАЙОНУ Солотвинське державне лісогосподарське підприємство - вирощування високопродуктивних лісових насаджень, одержання деревини для потреб народного господарства Державне підприємство по видобутку нафти «Богородчанинафтогаз» - видобуток нафти на старих свердловинах ТОВ «Богородчанський молокозавод» - заготівля, переробка, виробництво та реалізація молока та іншої молочної продукції Дочірнє підприємство «Промекс» ВАТ «Івано. Франківськпромприлад» - виробництво трансформаторів, деталей до газових лічильників і газових фільтрів, які призначені для очищення газу від пилу та інших твердих часток Дзвиняцька філія ТОВ «Уніплит» - виготовлення шпону лущеного із різних порід дерева (бук, береза, вільха, ялина); шпону струганого (дуб, бук, явір, ясень, горіх); фанери клеєної; гнутоклеєних деталей Тз. ОВ «Олпол» - виробництво пиломатерів, фризу, чорнові меблеві заготовки букові та хвойних порід, клепка, боднарні вироби та бочки дубові для вин, коньяку.
У селі Старуня розміщений грязевий вулкан
АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС В економіці району провідне місце займає сільське господарство. Напрям господарства — вирощування зернових і технічних культур, тваринництво. Всього земельних угідь — 82 431 га, в тому числі орної землі — 17 318 га, лісів — 38 744 га, лук та пасовищ — 9939 га. В районі працює 14 колгоспів та 1 радгосп.
Ландшафт • Район поєднує в собі три ландшафтні зони: рівнинну, передгірську та гірську. Його найвища точка — г. Сивуля (1818 м). Загальна площа лісів складає більше половини площі району.
На території нашого району проходить річка Бистриця Солотвинська Довжина річки 82 км, площа водозбору — 795 км², загальне падіння 1158 м,
КУЛЬТУРА Збереження та відродження традицій Богородчанського краю, розвиток народної творчості та ремесел, відродження народного мистецтва та культури, стали головною метою проведення у районі масштабної акції «Мистецтво одного села» , яка тривала протягом 2006 -2007 років та охопила усі 35 населених пунктів. Відділом культури і туризму було створено творчу групу, що за поданням органів місцевого самоврядування проводила зустрічі з талановитими людьми, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, істориками, краєзнавцями. Проводилися фото - та відеозйомки, аудіозаписи забутих обрядів та пісень. На сцені районного Палацу культури свої творчі доробки представляли аматорські колективи, було організовано та проведено виставки народних майстрів та умільців. За результатами проведеної роботи у відділі культури і туризму зібрано та систематизовано матеріали про історію, культуру, традиції Богородчанщини. Створено відесюжети , ознайомившись з якими можна довідатись про історичне минуле та творче сьогодення наших земляків, переглянути концертні програми аматорів сценічного мистецтва та виставки народних умільців району. У вересні 2007 року відбулося фестивальне свято за підсумками акції «Мистецтво одного села» , що об’єднало творчих і талановитих наших земляків та дало змогу віддати їм шану і подяку за вміння берегти й примножувати самобутні традиції та звичаї нашого народу. На основі зібраних матеріалів у 2008 році буде видано книгу «Богородчанщина мистецька» .
ПРЕЗЕНТАЦІЮ ВИКОНАЛИ: Сенчак Василь
СЕРЕДЮК ХРИСТЯ
БОГОСЛАВЕЦЬ ЛІЛІЯ
ЗУСКО ОКСАНА
Дякуємо за увагу=))
Богородчанський район.pptx