Венгловська, весельська.pptx
- Количество слайдов: 13
Бізнес-план иємства по підпр вишиванок виготовленню Виконали Учениці 11 -Б класу ЖЕЛ № 24 Венгловська Анна Весельська Марія
Ідея бізнесу Ми живемо у чудовій країні – Україні… Здавна наші предки боролися за незалежність нашої держави, за повагу і свободу українського народу. Але нині, на жаль, справжніх патріотів залишилося дуже мало. Сучасні «українці» занедбують звичаї і традиції, які були встановлені їхніми батьками. Саме для того, щоб зберегти надбання пращурів ми вирішили виробляти українські вишиванки.
Графік реалізації проекту Приміщення. У цьому випадку оптимальний варіант - оренда приміщення на першому поверсі будинку або в торговому центрі. Місце повинне бути з великим скупченням людей. Необхідно враховувати наявність конкурентів і ступінь соціально-економічного розвитку обраного району. Після орендування приміщення для вироблення вишиванок нам необхідний тиждень для того, щоб обладнати його всіма необхідними матеріалами для роботи. На пошук робітників, узгодження всіх документів і замовлення сировини ми витратимо ще близько 3 тижнів. Наступним кроком буде виготовлення першої продукції - через три тижні після початку роботи. Реалізація першої продукції через місяць після початку.
Мета бізнесу v. Організація підприємства по виготовленню та продажу вишиванок з метою одержання прибутку. v. Задоволення потреб споживачів даних товарів. v. Реалізація продукції гарної якості. v Збереження традицій українського народу. v Розширення асортименту українськоговиробництва на світовому ринку продукції.
Результати дослідження ринку підприємця. Центральне місце в маркетинговій діяльності займає дослідження ринку. Адже саме на ринку найбільш чітко виявляються попит на ті чи інші товари, інтереси і потреби споживачів. Вивчення їх є головним завданням для кожного На ринку завжди присутні чотири "господарі": попит, пропозиція, ціна, конкуренція. Українська вишиванка… У вік технічного прогресу і інформаційного суспільства це словосполучення не стало архаїзмом, а навпаки за останні роки набуло шаленої популярності. Якась невідома сила тягне українців (і не тільки) до свого національного одягу. Якщо за радянських часів вишита сорочка позиціонувалась як елемент костюма якогось фольклорного ансамблю, то зараз це вже ознака певного сучасного стилю. На хвилі цієї популярності не відстає і бізнес, який пропонує народу все ширший вибір національного одягу. За цією гонитвою за грішми питання якості не завжди на першому місці. Ще не звиклим до вишиванки обивателям пропонують дешевий товар, видаючи за ручну роботу. На такий попит підтягнулися вже і китайські та турецькі бізнесмени, в результаті чого значна частина вишитих сорочок на сувенірних ярмарках Західної України зовсім не українського походження, не кажучи вже про ручну роботу… Як бути, коли хочеться придбати собі вишиванку, але щоб вона була дійсно українською, якісною і оригінальною? Тут треба усвідомити одну істину: “дійсно якісне і оригінальне дешевим не буває”. Адже це насправді досить складна праця, до того ж творча, отже, вона має відповідно цінитися. Саме для тих, хто хоче мати таку чудову і ексклюзивну вишиванку, і створений наш проект.
План маркетингу Ми плануємо реалізовувати продукцію через власний магазин. Види оплати ми пропонуємо різноманітні: як через готівку, так і через кредитні картки. Наша фірма пропонує активним покупцям дисконтні картки. Також є можливість протягом 14 днів з дня продажу повернути куплену річ, якщо покупці будуть не задоволені якістю нашої продукції, а також надання додаткових послуг здійснюватиметься за додаткову плату. Найбільш ефективним для нашого бізнесу є зовнішня реклама, тобто використання засобів масової інформації (інтернет та газету «Avizo» ) та транспорту – буклети у маршрутних таксі.
Оцінка витрат Назва товару Ціна Кількість Вартість на 1 міс. Орендна плата (2 приміщення) 64, 5 грн/м 2 62 м 2 3999 грн Комунальні послуги Заробітна плата працівникам 300 грн 2500*3+1500 4 грн працівники 9000 грн Купівля сировини 60 грн + 10 грн 45 м + 200 шт 4700 грн Купівля обладнання 2000 грн - 2000 грн Витрати на рекламу Всього Інтернет-реклама (соц. мережі) Газета Aviso 0 грн 19999 грн
Формування ціни Проаналізувавши ціни конкурентів та дослідивши витрати на функціонування підприємства ми вирішили продавати нашу продукцію за 800 грн. Ця ціна є найбільш оптимальною, адже вона є не дуже високою для наших покупців і в достатній мірі покриває витрати на виготовлення продукції.
Організаційний план Форма власності – приватна власність. Кількість працюючих – 4 працівника(керуючий магазиномпродавець, 3 виробника продукції). Основні обов'язки керуючого магазином: 1. Організація роботи магазину. 2. Аналіз даних про розмір виручки та виконання плану продаж. 3. Внесення пропозиції щодо реалізації неліквідних товарних залишків, що знаходяться в магазині. 4. Розробка та винесення на розгляд керівництва пропозиції щодо оптимізації асортименту, активізації продажів у магазині, залучення нових покупців. 5. Контроль за дотримання чистоти і порядку в магазині та на прилеглій території. Основні обов'язки працівників на виробництві: 1. Виготовлення якісної продукції. 2. Виконання кількості продукції за зазначеними нормами. Основними засобами підтримання високої трудової активності працівників є створення сприятливих умов праці, нормального психологічного клімату, морального і матеріального стимулювання.
Кадрова політика Для роботи нам буде потрібно 4 працівники: троє для виготовлення продукції і один для її збуту (з передбачуваною зарплатнею 2500 грн/місяць і 1500 грн/місяць відповідно).
Можливі ризики Перелік можливих видів ризиків досить великий: від стихійного лиха до помилок самого підприємця. Для підприємницької діяльності характерним є виокремлення таких основних видів ризиків: виробничі (пов’язані з можливістю невиконання фірмою своїх зобов’язань за контрактами); фінансові (кредитні) (пов’язані з можливістю порушення фірмою своїх зобов’язань перед інвесторами); інвестиційні (пов’язані з можливим знеціненням інвестиційнофінансового портфелю); ринкові (пов’язані з можливим коливанням процентних ставок, курсів, валют). При цьому можливість виникнення кожного виду ризиків різна — різні будуть і їх наслідки. Серед розробки заходів профілактики ризиків виділяють ефективне прогнозування і систематичне планування діяльності фірми, розробку альтернативних планів; розробка заходів з мінімізації шкоди. Головними з них є: v Передача частини ризику іншим особам або організаціям через страхування або хеджування. Останнє є способом зменшення ризику господарської діяльності шляхом укладення довгострокового контракту на постачання продукції між постачальниками і споживачами. Страхування передбачає, що одна сторона (страхувальник) за певну суму (страховий внесок чи премію) погоджується заплатити іншій стороні (страховику) за умов, що їх зазначено в страховому контракті, завчасно визначену грошову суму, якщо страхувальник матиме збитки чи шкоду. v Самострахування шляхом створення резервних фондів і покриття збитків за рахунок частини власних обігових коштів.
Оцінка можливої прибутковості проекту Враховуючи, що щодня наша фірма буде продавати в середньому 1 вишиванку, то надходження коштів складатиме 292 000 грн у рік. Так як витрати на виготовлення продукції становлять 19 999 грн, то ми будемо отримувати чистий прибуток у розмірі 63 012 грн.
о за куєм Дя вагу! у
Венгловська, весельська.pptx