презент.pptx
- Количество слайдов: 12
Біблійна тема в образотворчому мистецтві підготував учень 11 – А класу СЗШ № 230 Волосович Ілля
Рембрандт Харменс ван Рейн Повернення блудного сина 1669 Полотно, олія , 262 х206. Державний Ермітаж , Санкт. Петербург
В основі картини лежить біблійний сюжет - «Притча про блудного сина » , притча про милосердя, всепрощаючої любові і допомоги близькій людині Давайте зрозуміємо, які почуття і думки володіли автором, коли він створював свою картину.
Картина Рембрандта «Повернення блудного сина » є чудовою багатопланової ілюстрацією , яка розкриває внутрішній світ художника в останні роки життя. Рембрандт зобразив різні іпостасі себе - три стадії духовної трансформації , змушуючи задуматися про власну долю.
«Я » художника виявляється в центрі картини , а всі події розгортаються навколо нього. Перш за все, художник ідентифікує себе саме з центральним персонажем - єдиним з чоловіків , що дивляться з полотна прямо на глядача. портрет Рембрандта
Рембрандт визнає себе як блудного сина - перша іпостась художника. Він кається у своїх життєвих помилках перед Отцем небесним , символічно представленим на картині старимбатьком.
Блудний син є втіленням місця проживання « диявольських » пристрастей, які вели Рембрандта в першій половині його життя. Рембрандт поміщає в складки одягу Блудного сина лик сатани
Друга іпостась Рембрандта Це старший син , втілення християнської совісті , антипод молодшому синові і символ докору в його гріхах. Старший брат - символізує совість і мораль , обумовлені громадськими та релігійними підвалинами
Сидячий митар - ще одна частина художника , що нагадує про неминучість покарання за гріхи , безмовно яка очікує , коли життєві борги художника будуть сплачені.
Третя іпостась Рембрандта - старий батько , який приймає блудного сина , таким як він є, і прощає його.
Один із способів сприйняття « невидимого » у картині - це «дивитися» картини за допомогою расфокусування погляду. З представленої ілюстрації видно, що ключові образи картини - Блудний син і Отець разом утворюють образ у вигляді посміхаючого черепа. Головною силою, яка рухала Рембрандтом при створенні картини , був найголовніший страх людини - страх швидкої смерті і відплати за всі його гріхи.
Всепрощаюча любов існує не тільки на сторінках Біблії і картині художника , але і в житті, в наш непростий час. Про це сказав французький письменник Антуан Екзепюрі « Щоб до вас були добрі , будьте добрі й милосердні самі» . Дякую за увагу!
презент.pptx