безпека соц. мереж.pptx
- Количество слайдов: 13
Безпека спілкування в соціальних мережах Підготувала студентка 23 у/н групи українського мовнолітературного факультету ім. Г. Ф. Квітки-Основ’яненка Цой Діана
Статистика свідчить про те, що значуща частка населення користується соціальними мережами. Чи користуєтесь Ви соціальними мережами? Ні У мене є профіль, але я на нього не заходжу Так
Сучасна людина проводить в Інтернеті дуже багато часу. Хтось зайнятий пошуком інформації, хтось спілкується в соціальних мережах з друзями або колегами. Те, що Інтернет несе в собі велику кількість можливостей - незаперечно. Але разом з цим, в глобальній мережі ховається маса потенційних загроз.
З цієї презентації Ви дізнаєтеся про те, чим небезпечний Інтернет та яким чином можна знизити рівень цієї небезпеки.
Для того, аби це спілкування було безпечним, слід дотримуватися певних правил. Потрібно з обережністю переходити за посиланнями, які приходять до Вас від інших користувачів. Не потрібно відкривати всі посилання поспіль. Потрібно спочатку переконатися, що отримане посилання дійсно веде на безпечний ресурс.
Необхідно контролювати всю інформацію про власні дані, яку Ви розміщуєте в мережах. Зловмисники зазвичай здійснюють взлом облікового запису таким чином: використовують посилання «Забули пароль» для входу в обліковий запис. Для відновлення паролю система часто пропонує відповісти на секретне питання. Це може бути дівоче прізвище матерії, ваше рідне місто і т. д. Тому не варто викладати особливо особисту інформацію і при вказівці відповіді на секретне питання потрібно придумати щось оригінальне.
Не варто думати, що повідомлення, яке отримано Вами, саме від тієї людини, від якого вказано. Зараз багато хакерів зламують облікові записи і поширюють повідомлення таким чином, що це виглядає так, як ніби повідомлення прийшло від Вашого знайомого чи друга. Якщо у Вас з'являються підозри на цей рахунок, то краще зв'язатися по телефону зі своїм знайомим і дізнатися у нього, надсилав він вам повідомлення. Не потрібно приймати всі запрошення про реєстрацію в тій чи іншій соцмережі.
Адресу соціальної мережі слід вводити в адресному рядку браузера або використовувати для цього закладинки. Якщо Ви натискаєте на посилання, отримане в повідомленні, то можете потрапити на сайтпідробку, де Ваші відомості можуть бути вкрадені зловмисниками.
Не потрібно додавати в друзі кожного. Адже шахраї часто створюють «ліві» акаунти, щоб роздобути інформацію, яка може бути доступна тільки друзям.
Не варто реєструватися без розбору в усіх соціальних мережах. Краще зареєструватися на одному сайті, який Ви будете часто використовувати, попередньо вивчивши політику конфіденційності. До сайтів, де ви залишаєте свої дані, варто ставитися з усією серйозністю.
Обов'язково враховуйте ймовірність того, що всі дані, які Ви викладаєте, можуть бути кимось збережені. Ви можете видалити свій обліковий запис, а задовго до цього багато людей можуть зберегти ваші дані.
З особливою обережністю встановлюйте додатки або доповнення для соцмереж. Вони досить часто можуть використовуватися для крадіжки Ваших персональних даних, тому замислюйтесь, чи потрібно Вам встановлювати дані програми.
Використовуйте ці правила, і нехай спілкування в соціальних мережах буде для Вас безпечним!
безпека соц. мереж.pptx