Бджола медоносна.pptx
- Количество слайдов: 11
Бджола медоносна Постембріональний розвиток
Медоносна бджола - це дуже цінна комаха у світі природи. Спочатку вона була приручена в Азії, а тепер є відомою по всій земній кулі: і в спекотних пустелях, і на холодних вершинах Альп та Анд.
Матка - голова вулика й королева всього сімейства. маток. Вона живе від одного до семи років і протягом цього часу щодня відкладає до 1 500 яєць. Має добре розвинені глоткові залози, виділення з яких - маткова субстанція (наявна у молодих маток і в маток, які відкладають яйця) притягує трутнів, а в робочих бджіл гальмує розвиток яєчників і стримує їх від виховання (годівлі тільки молочком) так званих рятувальних
На початку весни в бджолиному рої налічується кілька тисяч особин, а до початку літа - вже декілька десятків тисяч. У вулику живе два види самок - матка та робочі бджоли, а також самці - трутні. Матка в кожну комірку відкладає одне яєчко. Із запліднених яєчок народжуються самки, з інших - трутні.
Через три доби з'являються личинки, які протягом шестисеми днів чотири рази линяють і швидко ростуть. Дорослих личинок бджоли запечатують у комірках за допомогою воскових кришечок. Личинки спочатку стають лялечками, а потім - бджолами. Коли бджола покидає комірку, її продовжують годувати, але вона вже починає працювати - очищувати комірки. Старші бджоли працюють поза вуликом. Через 11 днів воскові залози бджіл починають виробляти лусочки, з яких будуються стільники.
З 16 по 20 день життя частина бджіл переробляє з нектару мед. Через 20 днів після виходу з комірки бджола робить перші очисні обльоти, щоб запам'ятати місцезнаходження вулика, щоразу збільшуючи відстань. Бджоли, завданням яких є збирати мед, починають вилітати в поля й луги на 15 -20 день життя, а то й раніше.
Захистом у бджоли є жало. Але, наприклад, вжаливши людину, бджола відразу ж гине. Задирки на кінчиках колючих щетинок бджоли, що знаходяться на жалі, не дозволяють їй витягнути його зі шкіри людини, чи будь-якого іншого ссавця. Отож, коли ця трудівниця полів нас жалить, відбувається миттєвий розрив всього жалючого апарату, в результаті чого бджола гине.
У нашому кліматі бджола активна тільки в теплі місяці. Але навіть у літню пору в холодні й дощові дні бджоли залишаються у вулику. Коли температура у вулику падає нижче 34°С, бджоли щільніше зосереджуються на стільниках, що зменшує втрату тепла. При підвищенні температури бджоли послаблюють клубок своїх тіл, що, в свою чергу, викликає спад температури у вулику. Бджоли - це відносно великі комахи. їх можна спостерігати, коли вони запилюють перші квітучі дерева.
Бджола медоносна.pptx