Ruzina_Dugar_Balzaminka.pptx
- Количество слайдов: 6
Бальзамін Impatiens Роботу виконали Студенти 2 курсу 23 групи Рузіна Анастасія Дугар Юлія
Догляд за Бальзаміном • Місце розташування: бальзамін невибагливий до освітлення, але для гарного цвітіння необхідно кілька годин у день яскравого світла, але від пекучих променів краще приберегти. Добре підходить східне і західне вікно. У літній період можна виносити на відкрите повітря, але варто захистити рослину від прямих сонячних променів і опадів. • Температура: оптимальна температура повітря 20 -22°C, узимку не нижче 15°C. При тривалому охолодженні листя обпадає. • Полив: у весняно-літній період бальзамін поливають регулярно і рясно, узимку полив зменшують, не допускаючи пересихання земляної грудки і застою води в піддоні. • Вологість повітря: якщо температура вище 20°C, потрібно обприскувати 2 рази на день, уникаючи потрапляння води на квітки. Для підвищення вологості повітря поставте горщик з рослиною на піддон з вологим гравієм. При низькій вологості квітки обпадають.
Догляд за Бальзаміном • Підгодівля: підгодовувати треба бальзамін із травня по вересень кожні 15 днів половинною дозою мінерального добрива. Варто уникати надмірного внесення азотних добрив, що може спровокувати занадто сильний ріст і загальмувати утворення квіток. • Пересадження: відразу після придбання бальзамін пересаджують у тісний горщик, так можна стимулювати цвітіння. Бальзаміни невибагливий до ґрунту. Може рости майже в будьякій живильній і пухкій землі. Згодом бальзаміни втрачають свою декоративність, і їх варто обновляти живцюванням кожні 2 роки. • Розмноження: розмножуються бальзаміни дуже легко - насіннями або живцюванням верхівок пагонів.
Догляд за Бальзаміном • Навесні і влітку зрізують стебла довжиною 8 -10 см, укореняють у воді або у вологому піску. Укорінюються черешки через 14 -16 днів, а через 2 -3 місяці молоді рослини розцвітають. • Насіння висівають у лютому-березні в тепличках або парниках. Проростають вони протягом 3 -4 тижнів при температурі 23 -25°C. • Шкідники: при занадто сухому повітрі бальзамін може уражатись павутинним кліщем (у міжвузлях на стеблах з'являється павутина, листя стає млявим та обпадає). Також небезпечна попелиця та білокрилки, які поселяються цілими колоніями. Рослину протерти мильною губкою і обмити під теплим душем. При сильному ураженні рослину обприскують 0, 15% розчином актеліка ( 1 -2 мл на літр води).
Корисні властивості бальзаміна • Бальзамін більшою мірою використовується як декоративна рослина, проте в народній медицині його застосовують і з лікувальною метою. На сьогоднішній день хімічний склад бальзаміна вивчений недостатньо, можна з упевненістю сказати, що це рослина отруйна і в період цвітіння в його складі виробляється велика кількість аскорбінової кислоти.
Застосування бальзаміна • Відомі часті випадки його застосування в якості лікарської рослини народними цілителями Кавказу , Азії , Сибіру і Уралу. Настої і відвари , приготовані на його основі , рекомендуються цілителями при наявності каменів у нирках і сечовому міхурі. Бальзамін є ефективним засобом для лікування виразок , ран і геморою , при боротьбі з якими використовуються свіжі листки рослини. Бальзамін призначається у вигляді відварів ( зовнішнє застосування у вигляді ванн ) при ревматизмі. • Рецепт приготування настою : взяти 1 чайну ложку трави бальзаміна і склянку окропу , залити сировину і залишити на 20 хвилин. Схема прийому: 1 (рідко 2 ) столові ложки на добу. Не слід приймати більше рекомендованої дози: передозування викликає блювоту.
Ruzina_Dugar_Balzaminka.pptx