Povedinka_ta______Rozmnozhennya_rib.pptx
- Количество слайдов: 12
Багато риб видають звуки; колишні уявлення про підводне середовище як про світ тиші зовсім неправильне. Ми не чуємо риб тільки тому, що лише незначна частина енергії виданого у воді звуку переходить крізь поверхню води в повітря, і тому, що багато утворюваних рибами звуків поширюються на хвилях, які нам погано чуютно у воді без спеціальних при ладів — гідрофонів.
Окунь може вчитися й на чужому досвіді, шляхом наслідування. Так, якщо незнайомий об’єкт інші окуні в зграї рішуче хапають, і наш окунь схопить його, без попередньої перевірки. Якщо зграя лякається якого- небудь об’єкта, його лякається й наш окунь, незважаючи на те, що йому цей об’єкт нічого поганого не зробив.
Так, умови, необхідні для нересту, відрізняються від умов, що забезпечують найкращий нагул риб. Своєрідні вимоги пред’являють риби до умов зимівлі. Це призводить до того, що в пошуках місць, які підходять для коленого життєвого перетворення, риби виконують більш-менш значні переміщення. У видів, що населяють дрібні замкнуті водойми (ставки, озера) або ріки, переміщення мають незначні масштаби, хоча й у цьому випадку вони все ж таки виражені цілком чітко.
Povedinka_ta______Rozmnozhennya_rib.pptx