Liza Garmash.pptx
- Количество слайдов: 68
Автономна Республіка Крим
Крим – унікальний куточок України, що приваблює своїми мальовничими ландшафтами. Кримська земля представляє нескінченну кількість нових можливостей та нових маршрутів людям, зайнятим у сфері туризму та рекреації.
Автоно мна Республі ка Крим - адміністративна одиниця на півдні України, розташована на Кримському півострові між 44° 23' і 46° 15' північної широти та між 32° 29’ і 36° 39’ східної довготи.
Україна втратила контроль на територією Криму 17 березня 2014 року, коли після проведення фіктивного референдуму АР Крим в односторонньому порядку проголосила незалежність як Республіка Крим, одразу після чого була прийнята до складу Російської Феерації як новий суб'єкт зі статусом республіки.
Символіка Гімн АРК Ниви і гори твої чарівні, Батьківщино, Сонце і море твої цілющі, Батьківщино. Цю землю ми збережімо І онукам залишімо квітучий, як сад, Крим, Квітучий, як сад, Крим! Герб АР Крим Зорі волі тебе зігріли, Батьківщино, Брати-народи тебе оспівали, Батьківщино. Цю землю ми збережімо І разом, кримчани, прославімо в століттях Крим, Прославімо в століттях Крим! Слався, Криме! Прапор АР Крим
Основні дані Країна: Дата утворення: Кількість населення: Площа: Густота населення: Столиця: Україна 12 лютого 1991 року 1 968 550 (01. 04. 2014) 26081 75. 5 Сімферополь
Історія області Територія Криму перебувала під контролем різних сил багато разів протягом своєї історії. Кіммерійці, греки, скіфи, готи, гуни, булгари, хазари, держава Київська Русь, візантійські греки, кипчаки, османські турки, татари Золотої Орди і монголи контролювали Крим протягом періоду ранньої історії. У 13 -му столітті частковий вплив мали венеційці і ґенуезці; їх замінили Кримське ханство й Османська імперія в 15 -18 ст. , Російська імперія з 18 по 20 ст. , Німеччина під час Другої світової війни і пізніше Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, з 1954 у складі СРСР, з 1991 автономія у складі України.
1. Природно-географічні 1. 1. Природно-кліматичні (кліматичні курортні Алушта зони, кліматичні курорти) Гурзуф Південний берег Криму — один з Євпаторія основних кліматичних рекреаційних Керч районів України. Тривалість сонячного Коктебель сяйва (2200– 2350 год. /рік), комфортні погодні умови, які створюють Новий Світ можливість цілорічного Партеніт функціонування санаторіїв та насиченість повітря фітонцидами і Севастополь морськими солями сприяли Сімеїз формуванню на південному Судак узбережжі Криму близько двадцяти приморських кліматичних курортів та Феодосія курортних місцевостей. Форос Ялта
Алушта - це один з найвідоміших курортів Південного берега Криму, де всі відпочиваючі знайдуть безліч санаторіїв, унікальних пам'яток природи, історії та культури. Крім того на курорті розвинений кінний і автомобільний туризм, морські прогулянки і відвідування дегустаційних залів. Алушта є центром багатьох музичних фестивалів, а на міській набережній розташовані різні атракціони, бари, ресторани, нічні клуби і дискотеки.
Найбільш цікавими пам'ятками цього кримського курорту є фортеця Алустон, Середньовічне укріплення Фуна, храм св. Феодора Стратилата, дача "Голубка", палац князів Гагаріних, мечеть Юкарі-Джамі і Козьмодемьяновскій монастир. Поруч розташовані гори Кастель, Демерджі і Чатир. Даг.
Середньовічне укріплення Фуна фортеця Алустон палац князів Гагаріних дача "Голубка" храм св. Феодора Стратилата
Пляжі Алушти - піщані, зазвичай мають бетонні хвилеломи, далеко йдуть в море, нерідко біля берега розташовані кам'яні брили і валуни.
Добиратися до Алушти зручно тролейбусом по лінії Сімферополь - Алушта - Ялта. Міський транспорт представлений внутрішньоміськими маршрутами тролейбусів, автобусами, маршрутними таксі, таксі.
Коктебель
На всьому протязі пляжної смуги розташовані чисті пляжі, здійснюється прокат різних пляжних аксесуарів, шезлонгів, водних мотоциклів і дощок для серфінгу. Якщо ви хочете, добре відпочити в Криму, то Коктебель є для цього чудовим місцем - організовуються морські прогулянки на катерах і яхтах, а також повітряні - на дельтапланах та парапланах. Крім того Коктебель є одним з центрів дайвінгу в Криму.
З визначних пам'яток курорту, які варто відвідати, можна назвати музей засновника курорту - Максиміліана Волошина, музей планеризму і центр планерного спорту, древній вулкан Кара-Даг і дельфінарій інституту біології південних морів. Музей Максиміліана Волошина древній вулкан Кара-Даг дельфінарій інституту біології південних морів
1. 2. Бальнеологічні (мінеральні води, грязі, озокерит). Бальнеологічні курорти. Євпаторія - приморський кліматичний, грязьовий і бальнеологічний, переважно дитячий, курорт у Криму, на березі Чорного моря.
Євпаторія розташована на Західному березі Криму, який є одним з найдавніших міст світу - його історія налічує близько 2500 років. Цьому курорту в Криму присвоєно статус Всеукраїнської дитячої оздоровниці, на території курорту розташовано 67 санаторіїв і пансіонатів різних профілів. Євпаторія має потужним лікувальним потенціалом - грязелікарня "Мойнаки", загальнокурортна водолікарня, а також безліч свердловин мінеральної води. Також позитивним фактором є те, що в місті немає промислових підприємств, що забруднюють атмосферу.
грязелікарня "Мойнаки"
Мечеть Джума-Джамі Комплекс текіє дервішів Мойнакське озеро
1. 3. Водні (моря та морські узбережжя, озера, річки, водоспади) Чорне море — внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Воно з’єднується з Середземним морем Мармуровим морем та протоками Босфор і Дарданелли в Туреччині. Середземне море є ланкою, що з’єднує Чорне море з іншими морями світу.
Таври називали Чорне море «Темарінда» – «Темна безодня» . У морі часто зустрічалися пірати, які грабували вбивали, і тому деякий час за морем було закріплено назву Понт Аксинський, що означало негостинний. Поступово берега почали обживати греки, море освоювали купці і князі російської держави. Через Судак пролягав Великий шовковий шлях, караванна дорога між Східною Азією і Середземномор’ям.
У ЧОРНОМУ МОРІ НАЛІЧУЄТЬСЯ БЛИЗЬКО 2500 ВИДІВ ТВАРИН. ВІДПОЧИВАЮЧІ ЧАСТО МОЖУТЬ ПОБАЧИТИ МЕДУЗ, КРАБІВ. А В ГЛИБИНАХ МОРЯ ВОДЯТЬСЯ СТАВРИДА, КЕФАЛЬ, КАМБАЛА, СКАТ, БЕЗПЕЧНА ДЛЯ ЛЮДИНИ АКУЛА КАТРАН, ТРИ ВИДИ ДЕЛЬФІНІВ, ТЮЛЕНІ, ТА ІН. ПРИБЕРЕЖНІ ВОДИ БАГАТІ НА РІЗНОМАНІТНИХ МАЛЕНЬКИХ РИБОК, КОРАЛОВІ РИФИ, ЩО РОБИТЬ ПРИБЕРЕЖНІ КУРОРТИ УЛЮБЛЕНИМИ МІСЦЯМИ ДЛЯ ДАЙВІНГУ В ЛІТНІЙ ЧАС.
У морі на шкіру сприятливо Море дуже сприятливо впливає діють хвилі, здійснюючи на здоров’я людини. Однак не гідромасаж; солі, фітонциди варто забувати про допустимі водоростей, бактеріальна температурах для купання. Не морська мікрофлора, і звичайно рекомендується починати сонячне світло. купання, коли температура води менше 21 градуса. Морські купання стимулюють всі життєві функції організму. Тому часто застосовують лікування морем.
Гірське озеро в Зеленогор'ї Біля підніжжя гір розташувалося озеро, воно знаходиться як би в оточенні гір. Вода в озері дуже тепла, і купання приносить особливе задоволення. Можна легко перепливти озеро упоперек. Безпосередньо біля озера можна розбити намет і залишитися на ніч. Місця навкруги багато, багато хто приїжджає, ставлять намети і живуть по декілька днів. Біля озера можна покататися на конях. Навіть у місцевих конях відчувається сила і енергія навколишніх гір.
Річка Салгир (у перекладі "снігової води річка") - головна водна артерія Криму, найдовша річка Кримського півострова (232 км), що бере свій початок на схилах Чатир-Дагу, на висоті 388 м над рівнем моря, між Гурзуфом і Аю-Дагом від злиття У верхів'ях Салгир має гірський характер - на схилах Чатир-Дагу річок Ангара і Кызыл-Коба. тече у вузькій ущелині, біля міста Сімферополь утворює Сімферопольське водосховище, перетинається з Північнокримським каналом. В межах степового Криму річка протікає в широкій долині і впадає в затоку Сиваш Азовського моря в районі м. Джанкою.
Річка Салгир включена в Салгирську зрошувальну систему, яка забезпечує питною водою Сімферополь, забезпечує водою Сімферопольську ТЕЦ, а також аграрні підприємства Сімферопольського і Червоногвардійського районів У Салгирі мешкає велика кількість різних видів риб, серед Криму - використовується для водопостачання і зрошування яких піскун, голавль, плітка, окунь, марена кримська, карась короп, щука, у верхів'ях водиться форель.
Водоспад Джур-Джур Найповноводнішим і в той же час дуже мальовничим водоспадом в Криму є водоспад Джур- Джур. Він знаходиться недалеко від села Генеральське , регіон Алушти. Водоспад утворила річка Східний Улу Узень в мальовничій ущелині Хапхал. Сама назва водоспаду з кримськотатарської перекладається як « дзюркотливий » .
1. 4. Рельєфні (гори, гірські хребти, височини, каньйони, печери, геологічні пам’ятки, ландшафтні парки) Кримські гори Південну і південно – східну частину Кримського півострова займають Кримські гори.
Гірська града територіально простягається від Феодосії до Балаклави, найвища точка гір – гора Роман- Кош, висотою 1545 м. Кримські гори являють собою три витягнуті паралельні гряди пологі з півночі і круті з півдня. Верхня поверхня гір являє собою низку плато , або яйл , розділених між собою перевалами і глибокими каньйонами.
Завдяки своєму географічному положенню Кримські гори набули дуже багату флору і фауну. На території гір Криму сьогодні росте безліч реліктових, рідкісних і екзотичних дерев, чагарників, трав і квітів. Водяться різноманітні види птиці, тварин і плазунів. В окремих місцях для них створені великі території під охороною.
Такі особливості призвели до того, що щорічно гори Криму відвідують сотні тисяч туристів. Багато природних утворень в горах Криму каньйони, печери, долини і цілі гори стали державними заказниками та пам’ятками природи. Серед найбільш мальовничих і популярних туристичних об’єктів можна виділити Великий каньйон Криму, розташований поблизу села Соколине. Біля міста Алушта знаходиться гора Чатирдаг з мальовничими скелястими вершинами і швидкими річками; Гора Ай -Петрі біля селища Кореїз, котра відома не тільки своїми мальовничими ландшафтами, але і встановленою на ній канатною дорогою, з якої відкривається приголомшливий вигляд.
Прямо до моря витягнулася у формі лежачого ведмедя гора Аю- Даг, один з найбільших лактолітов у світі. Вражають всяку уяву кам’яні форми в Долині привидів і урочище Сотери, де створюється таке враження, що це не стихії сформували такі химерні форми скель у вигляді людей, тварин, грибів – велетнів, а якась неземна сила.
2. Природно-антропогенні 2. 1. Ресурси природно-заповідного фонду (біосферні, природні заповідники, національні парки)
Казантипський природний заповідник розмістився на північно-західному побережжі Керченського півострова (Крим). З усіх боків він омивається водами Азовського моря і лише на півдні з’єднується з сушею вузьким піщаним Створений в 1998 році Указом перешийком. Президента України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим на площі 450 га.
Опукський природний заповідник Площа заповідника становить 1592, 3 га, з них 62 га - це акваторія Чорного моря з островами СкеліКораблі. Природний заповідник призначений для збереження у природному стані типових степових ландшафтів Кримського півострова та аквакомплексів Чорного моря.
До складу заповідника входить 19 унікальних природних комплексів. Серед найпрекрасніших місць - СкеліКораблі, гора Опук, «Kаньйон рожевих шпаків» , Кояшське солоне озеро, ділянки ковилового степу, піщаночерепашкова коса (між Чорним морем та Кояшським озером), піщаногалечно-черепашкова коса (між г. Опук та балкою Чебакською).
Національний природний парк «Чарівна гавань» Парк розташований у західній частині Тарханкутського півострова та складається з двох приморських ділянок. Перша (менша за площею) знаходиться до півночі від сіла Оленівка, а друга – до півдня і сходу від нього.
Окрім унікальної і чудової природи, цікавих рослин, тварин і ландшафтів, на території національного природного парку «Чарівна гавань» також знаходяться пам’ятки історії та археології. Це численні кургани та руїни стародавніх будівель античних епох. Руїни минулих поселень добре збереглися біля балки Великий Кастель, що в сполученні з наявністю в цієї балці гарного пляжу робить її дуже популярною серед відвідувачів.
Джангульського зсувного узбережжя
2. 2. Біотичні (зоопарки, ботанічні сади, дендропарки, заказники, пам’ятки природні, садово-паркового мистецтва) Ялтинський зоопарк "Казка"
Більше 120 видів населених тварин, привезених з усіх континентів. У зоопарку є тварини, занесені в Міжнародну Червону Книгу : шимпанзе, білогрудий (гімалайський ведмідь), звичайна видра, амурський і суматранский тигри, леопарди, чорна пантера, гепард.
Нікітський ботанічний сад Нікі тський ботані чний сад — комплексна науково-дослідна установа, одна з найстаріших в Україні, яка веде роботи з питань плодівництва та ботаніки. Розташований на Південному березі Криму між селищем Нікіта та Чорним морем за 7 км від Ялти.
Колекція саду налічує 30 тис. видів, гібридів і сортів рослин практично всіх країн світу.
По обидві сторони від Приморського парку лежать ще два цікаві об'єкти Никітського саду. На сході — заповідник Мис саду. На сході — Мартьян, де зберігається цінний куточок реліктового субсередземноморського лісу, в якому виростають рідкісні дерева, чагарники і трави, — всього біля 500 видів — і все це багатство на 120 гектарах заповідної суші!
3. Культурно-історичні 3. 1. Археологічні Найвідоміші пам'ятки: Бакла Бахчисарай Інкерманський печерний монастир Каламіта (фортеця) (турецька назва — Інкерман) Пантікапей (античне місто на території міста Керч) Свято-Георгіївський монастир (Старий Крим) Мечеть Муфтій-Джамі Генуезька фортеця (Судак) Сюйреньська фортеця Челтер-Мармара Чембало (фортеця) (турецька назва — Балаклава) Ескі-Кермен Ескі-Юрт
Бахчисара й— місто в АР Крим, адміністративний центр Бахчисарайського району. Назва в перекладі з кримськотатарьскої мови означає «садпалац» .
Бахчисарай - місто екскурсійне : майже кожен, хто приїжджає в Крим, вважає за необхідне для себе побувати в колишній столиці Кримського ханства, про яке ми так багато начулися, відвідати Хан-сарай - Ханський палац.
Головним історичним пам'ятником і туристичним об'єктом Бахчисараю є палац кримських ханів - Хансарай. Фонтан сліз в ханському палаці прославлений в романтичній поемі А. С. Пушкіна "Бахчисарайський фонтан" (1822). У місті багато мечетей, серед них можна виділити Тахталы-Джами. Зблизька міста також розташовані Святоуспенський чоловічий монастир і середньовічна фортеця (часто іменована печерним містом) Чуфут-Кале.
3. 2. Архітектурні Фортеця Каламіту (Інкерман) У місті Інкерман на Монастирській скелі, в гирлі річки Чорної, збереглися руїни середньовічної фортеці Каламіти, а в нижній частині скелі - залишки християнського печерного монастиря. Цей комплекс є філіалом Національного заповідника "Херсонес Таврійський".
Фонтан Айвазовского Фонтан И. К. Айвазовского, розташований у Феодосії, виконаний за проектом самого художника. Зовні фонтан - ця прямокутна споруда, з навісами від даху, оформлене в східному стилі. Відсутність води була однією з основних проблем Феодосії і у фонтан И. К. Айвазовского вона поступаєла з джерела Су-Баш, розташованого в маєтку самого художника.
Печерний Успенський монастир в Бахчисараї - один з найдавніших печерних монастирів у Криму. Знаходиться монастир поруч з Бахчисараєм. Успенський монастир був висічений прямо в скелі, на самому краю обриву. Його побудова виконана у вигляді неправильного прямокутника. Зовнішня стіна, що височіє над обривом, складена з кам'яних блоків, в яких є віконні отвори.
3. 4. Замки, фортифікаційні споруди та монастирські комплекси (релігійно-культові споруди, об’єкти) Ластівчине гніздо - добре відомий пам'ятник історії і архітектури Криму, він розташований на крутій 40 -метровій Аврориной скелі на мисі Ай-Тодор в курортному селищі Гаспра. На вигляд Ластівчине гніздо схоже на середньовічний замок лицарів.
Звідси відкривається прекрасний вид на Ялту і Ялтинську бухту, а також на гору Аю-Даг (знаменита гора Ведмідь) і скелікораблі.
Воронцовський палац розташований в м. Алупка (Крим) біля підніжжя гори Ай-Петри. Побудований з діабазу, який добувався неподалік. Нині в палаці знаходиться музей.
Сучасні туристи приїжджають поглянути на це розкішне творіння, західну частин якого прикрашають монументальними вежами з бійницями, а північна - багатогранними колонами і вікнами-еркерами, що виступають, мають можливість пройтися по самому палацу, відвідати деякі окремі мальовничі експозиції і на власні очі побачити частину особистих речей сім'ї Воронцових.
3. 6. Традиційні промисли та ремесла Одним з основних і традиційних промислів АР Крим є виноробство та виноградарство. Кримській півострів має сприятливі умови для розвитку виноградарства, яке у всі часи приносило жителям Криму високі доходи. 1999 2000 2001 2002 АР Крим 2292 2089 2316 2723 Судак 64 44 70 58 Феодосія 258 216 198 350 Ялта 927 731 743 594 Виробництво вина по регіонах (тис. дал. )
3. 8. Історичні міста, селища Балаклава - житловий масив на півдніСевастополя. До 1957 року окреме місто, районний центр Балаклавського району. Розташований на березі однойменної бухти Чорного моря. Її унікальність полягає на тому, що завдяки вигнутій формі входу з відкритого моря в ній практично не буває штормів. Глибина бухти невелика, до 8 метрів, тому підводні човни під час холодної війни заходили в бухту тільки вночі, щоб не розсекречувати їхню схованку.
Білогірськ Історична назва міста - Карасубазар (змінена після депортації кримських татар), в перекладі зкримськотатарської означає «ринок на Карасу» . Карасу - невелика річка, на якій розташоване місто. Її назва дослівно перекладається на українську як «чорна вода» . Місто Білогірськ розташоване в Автономній Республіці Крим , - адміністративний центр Білогірського району. Розташоване в долині річки Біюк. Карасу і її приток — невеликих річок Сарису і Тана-Су за 45 км на схід від Сімферополя.
Liza Garmash.pptx