АВТОМАТИЧНИЙ МОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ.
АВТОМАТИЧНИЙ МОРФОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ Морфологічний аналіз та синтез словоформ; Виявлення та виправлення помилок в текстах; Нормалізація слів; Автоматичне виявлення словарних характеристик нових слів. Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б. 2
ЗАДАЧА МОРФОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ Виходячи з формальної моделі словозміни: Аналіз – поділ ланцюжка букв на морфи (основу та морфи) і визначення характеристик, які з ними пов’язані. Синтез – пошук основи лексеми і морфів, які мають необхідні характеристики та їх поєднання в потрібному порядку. Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б.
МОРФИ, ЯК СКЛАДНИКИ СЛОВОФОРМ Відточе- -н- -ому Точити -дієслово Відточений дієприкметник Пасивний. Минулий час Давальний відм. однина 0 Спіл- 1 * -іш- 2 -ий Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б.
РЕЗУЛЬТАТИ МОРФОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ АНГЛІЙСЬКА МОВА Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б. 5
РЕЗУЛЬТАТИ МОРФОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ (УКРАЇНСЬКА МОВА) Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б. 6
РОЗРОБКА МОРФОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗАТОРА НЕОБХІДНІ СКЛАДОВІ: ◦ Лексикон (морфологічний словник) – список основ слів та можливих афіксів із зазначенням морфологічної інформації, яка їм відповідає; ◦ Модель сполучуваності морфем у словоформі – порядок морфем в словоформі та обмеження на їх поєднання; ◦ Правила орфографії – зміни у словоформі, які виникають при поєднанні двох морфем; Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б. 7
ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ АМА Швидкодія Відділення лінгвістичної та програмної (алгоритмічної) частин. Економія оперативної пам’яті. ? ? ? Комп'ютерна лінгвістика (2009) Романюк А. Б.