Скачать презентацию Астероїди Пояс Койпера Виконав Учень групи 11 -1 Скачать презентацию Астероїди Пояс Койпера Виконав Учень групи 11 -1

Пояс Койпера_Шевченко_11-1.pptx

  • Количество слайдов: 8

Астероїди: Пояс Койпера Виконав Учень групи 11 -1 Фінансово – економічного ліцею Шевченко Артем Астероїди: Пояс Койпера Виконав Учень групи 11 -1 Фінансово – економічного ліцею Шевченко Артем

У 1951 році французький астроном Джерард Койпер передбачив існування поясу астероїдів за орбітою Нептуна, У 1951 році французький астроном Джерард Койпер передбачив існування поясу астероїдів за орбітою Нептуна, тобто на відстані 35 -50 а. о. (Приблизно 5 -7, 5 млрд. км від Сонця). У 1992 році його гіпотеза повністю підтвердилася, за винятком того, що пояс виявився розташований дещо далі, ніж припускав Койпер. Даний пояс отримав його ім'я.

На думку більшості вчених світу, всі об'єкти поясу Койпера є залишками планетезималей, які не На думку більшості вчених світу, всі об'єкти поясу Койпера є залишками планетезималей, які не сформувалися в планети. Їх вивчення представляє велику цінність. Слід зазначити, що земні телескопи можуть помітити тільки Плутон і Харон, орбітальний Хаббловском телескоп ще може засікти деякі об'єкти поясу Койпера (найбільш великі), але жоден сучасний телескоп надати докладне зображення поверхні даних космічних тіл, тому відомості про них залишаються далеко не повними і неточними.

У межах поясу Койпера можуть бути сотні тисяч крижаних тіл розміром більше 100 км У межах поясу Койпера можуть бути сотні тисяч крижаних тіл розміром більше 100 км (62 миль) і близько трильйона або більше комет.

У 1992 році астрономи виявили тьмяну пляму світла від об'єкту, що знаходиться близько 42 У 1992 році астрономи виявили тьмяну пляму світла від об'єкту, що знаходиться близько 42 а. о. від Сонця - це був перший раз, коли об'єкт пояса Койпера був помічений. Більш 1300 об’єктів поясу Койпера були визначені з 1992 року. Іноді їх називають об'єкти Еджворта-Койпера, також їх називають транснептуновими об'єктами або ТНО.

Однією з найбільших об'єктів пояса Койпера є 2002 LM 60, який називається також Квавар, Однією з найбільших об'єктів пояса Койпера є 2002 LM 60, який називається також Квавар, чи Кваовар (Quaoar). Назва Квавар прийшов з міфології народу Тонгва (Tongva), проживаючого колись біля нинішнього Лос. Анджелеса, і позначає велику творчу силу.

Пояс Койпера не слід плутати з гіпотетичною хмарою Оорта, яка розташована в тисячу разів Пояс Койпера не слід плутати з гіпотетичною хмарою Оорта, яка розташована в тисячу разів далі. Об'єкти поясу Койпера, як і об'єкти розсіяного диска і хмари Оорта, відносять до транснептунових об'єктів.