Скачать презентацию Архі мед Давньогрецький математик фізик інженер винахідник та Скачать презентацию Архі мед Давньогрецький математик фізик інженер винахідник та

Леонард Ейлер.pptx

  • Количество слайдов: 7

Архі мед Давньогрецький математик, фізик, інженер, винахідник та астроном. Хоча дуже мало деталей відомо Архі мед Давньогрецький математик, фізик, інженер, винахідник та астроном. Хоча дуже мало деталей відомо про його життя, він вважається одним з найвидатніших науковців античності.

Визначення числа π Вчений обчислив відношення довжини кола до його діаметру. Він розглядав правильні Визначення числа π Вчений обчислив відношення довжини кола до його діаметру. Він розглядав правильні багатокутники вписані і описані навколо кола. Порівнюючи периметри багатокутників можна визначити верхню і нижню границі для ободу кола. Ця метода дозволяла визначити з довільною точністю число π, як відношення довжини кола до діаметра. Архімед зробив оцінку для числа π вибравши багатокутник з певною кількістю сторін. Для нього ця величина лежить в межах:

Диференціальне числення Спосіб мислення Архімеда при визначенні довжини кола і площі фігури був близький Диференціальне числення Спосіб мислення Архімеда при визначенні довжини кола і площі фігури був близький до методів диференціального й інтегрального числень, що з'явилися лише через 2000 років. При доведені більшості теорем математичного аналізу використовується границя числової послідовності. При визначені числа π Архімед шукав границю відношення периметру багатокутника до його діагоналі. Іншим прикладом подібного способу мислення, є сума нескінченної геометричної прогресії із знаменником 1/4. Правда границю числової послідовності він шукав геометричним способом (уся грецька математика ґрунтувалась на геометричних побудовах). Це був перший в математиці приклад нескінченного ряду.

Визначення площі сегмента параболи Велич Архімеда у тому, що користуючись типовими для свого часу Визначення площі сегмента параболи Велич Архімеда у тому, що користуючись типовими для свого часу математичними методами розв'язував нетипові задачі. Греки при розв'язуванні математичних задач мислили трикутниками, колами, прямими і дугами. Архімед також мислив геометрично. І в межах цього підходу, фактично проінтегрував параболу у праці «Про квадратуру параболи» : Він довів, що відношення площ, для частин прямокутника, діагоналлю якого є квадратна парабола, становить один до двох.

Загибель Архімеда Оповідь про загибель Архімеда у давньоримських джерелах існує в декількох версіях. Найпоширеніші Загибель Архімеда Оповідь про загибель Архімеда у давньоримських джерелах існує в декількох версіях. Найпоширеніші історії: v Розповідь Плутарха: «До Архімеда підійшов солдат і оголосив, що його кличе Марцелл. Але Архімед наполегливо просив його зачекати одну хвилину, щоб завдання, яким він займався, не залишилася невирішеним. Солдат, якому не було діла до його доведення, розсердився й пробив його своїм мечем» . Далі Плутарх стверджує, що генерал Марцелл розгнівався через загибель Архімеда, якого він нібито наказав не чіпати. v Воїн увірвався в будинок Архімеда, бажаючи розграбувати його будинок. Він заніс меч на хазяїном, а той тільки і встиг крикнути: «Зупинись, почекай хоча б трохи. Я хочу закінчити розв'язок задачі, а потім роби що хочеш!» v Існує також версія про те, що Архімед сам відправився до Марцелла, щоб віднести йому свої прилади для вимірювання величини Сонця. По дорозі його ноша привернула увагу римських солдатів. Вони вирішили, що вчений несе в скриньці золото або коштовності, і, недовго думаючи, перерізали йому горло.

До нас дійшло 13 трактатів Архімеда У самому знаменитому з них - До нас дійшло 13 трактатів Архімеда У самому знаменитому з них - "Про кулі і циліндри Архімед встановлює, що площа поверхні кулі в 4 рази більше площі найбільшої його перетину; формулює співвідношення обсягів кулі і описаного близько нього циліндра як 2: 3 - відкриття, яким він так дорожив, що в заповіті просив поставити на своїй могилі пам'ятник з зображенням циліндра з вписаним в нього кулею і написом розрахунку (пам'ятник через півтора століття бачив Цицерон). У цьому ж трактаті сформульована аксіома Архімеда (звана іноді аксіомою Евдокса), яка відіграє важливу роль в сучасній математиці

The End The End