Скачать презентацию Anglie s cestovní kanceláří LONDÝN I Скачать презентацию Anglie s cestovní kanceláří LONDÝN I

e3b373b9847e22404473dff7080ecc31.ppt

  • Количество слайдов: 57

Anglie s cestovní kanceláří Anglie s cestovní kanceláří

LONDÝN I. LONDÝN I.

Katedrála sv. Pavla Katedrála sv. Pavla

Katedrála sv. Pavla Katedrála sv. Pavla

Výhled z věže katedrály Výhled z věže katedrály

Výhled z věže katedrály Výhled z věže katedrály

Výhled z věže katedrály Výhled z věže katedrály

Výhled z věže katedrály Výhled z věže katedrály

Návštěva válečné lodi Belfast Návštěva válečné lodi Belfast

s věrnými voskovými napodobeninami vojáků s věrnými voskovými napodobeninami vojáků

a ještě pár „nej“ z Londýna… a ještě pár „nej“ z Londýna…

OXFORD OXFORD

OXFORD Univerzitní město s nejstarší univerzitou Anglie, která zahrnuje řadu krásných historických budov a OXFORD Univerzitní město s nejstarší univerzitou Anglie, která zahrnuje řadu krásných historických budov a kolejí. Nejhonosnější kolejí je Christ Church College s katedrálou a univerzitní jídelnou.

Studovala zde většina významných anglických osobností a setkávali se tu k diskuzím mimo jiné Studovala zde většina významných anglických osobností a setkávali se tu k diskuzím mimo jiné i spisovatelé Lewis (autor Letopisů Narnie) a Tolkien. Jméno Oxford vychází z historické skutečnosti – brodu přes řeku… Jaké zvířátko je asi znázorněno na městském erbu? na

V jedné z kolejí se natáčely i některé scény z Harryho Pottera Christ Church V jedné z kolejí se natáčely i některé scény z Harryho Pottera Christ Church College

STRATFORD Rodiště W. Shakespeara STRATFORD Rodiště W. Shakespeara

STRATFORD UPON AVON Jedno z deseti nejvíce navštěvovaných míst v Anglii, historické město ležící STRATFORD UPON AVON Jedno z deseti nejvíce navštěvovaných míst v Anglii, historické město ležící na břehu řeky Avon, proslavilo se jako rodiště velkého spisovatele Williama Shakespeara. Stratford má velice zajímavý charakter a atmosféru, které jsou tvořeny protékající řekou a starobylými uličkami a domy, ve městě se nachází celá řada zajímavých míst - rodný dům W. Shakespeara, Hall´s Craft - dům, kde žil lékař - manžel Shakespearovy dcery, je zde expozice o medicíně 16. stol. , Royal Shakespeare Theatre.

STRATFORD STRATFORD

WARWICK Jeden z nejkrásnějších středověkých hradů v Anglii WARWICK Jeden z nejkrásnějších středověkých hradů v Anglii

WARWICK WARWICK

WARWICK WARWICK

WARWICK WARWICK

SALISBURY SALISBURY

SALISBURY Typické anglické městečko s dlážděnými uličkami, historickými budovami a velkou katedrálou, jejíž věž SALISBURY Typické anglické městečko s dlážděnými uličkami, historickými budovami a velkou katedrálou, jejíž věž je nejvyšší v Británii.

STONEHENGE STONEHENGE

STONEHENGE Je vzdáleno cca 14 km od města Salisbury. Tento velký kruh megalitických kamenů STONEHENGE Je vzdáleno cca 14 km od města Salisbury. Tento velký kruh megalitických kamenů je nejznámější prehistorickou památkou Anglie, stáří je odhadováno na 3500 - 5000 let.

Tak to asi kdysi vypadalo… Tak to asi kdysi vypadalo…

A tak to vypadá dnes…. A tak to vypadá dnes….

Výprava z loňského roku Výprava z loňského roku

BATH Nejznámější lázeňské město napájené třemi horkými prameny. Nachází se 159 km západně od BATH Nejznámější lázeňské město napájené třemi horkými prameny. Nachází se 159 km západně od Londýna a 21 km na jihovýchod od Bristolu. Město je vybudováno kolem přírodních horkých pramenů. První doložená zmínka o městu pochází z doby vlády Římanů, kdy jsou zmiňovány římské lázně, ačkoli se předpokládá, že bylo založeno dříve. Od alžbětinské do georgiánské doby to bylo výletní místo pro bohaté. Výsledkem této popularity byla výstavba mnoha architektonicky zajímavých staveb.

BATH BATH

WINDSOR Zámek Windsor leží cca 35 km západně od Londýna, je postaven na pahorku WINDSOR Zámek Windsor leží cca 35 km západně od Londýna, je postaven na pahorku nad řekou Temží, je největším obydleným zámkem na světě, královská rodina jej využívá jako své letní sídlo.

LONDÝN II. LONDÝN II.

Big Ben Big Ben

Westminster Abbey (Westminsterské opatství) Westminster Abbey (Westminsterské opatství)

Trafalgar Square National Gallery Trafalgar Square National Gallery

Trafalgar Square Trafalgar Square

Buckingham Palace Buckingham Palace

Piccadilly Circus Piccadilly Circus

Houses of Parliament Houses of Parliament

Muzeum Madame Tussauds Muzeum Madame Tussauds

London Eye London Eye

 it! t´s Tha it! t´s Tha

Ce Vaše cestovní kancelář sto vá ní v p oh od ě Ce Vaše cestovní kancelář sto vá ní v p oh od ě