АЛЖИР.ppt
- Количество слайдов: 15
АЛЖИР Робота Студентки 1 курсу, 10 групи Заровної Ірини
Загальні відомості Столиця: Алжир Площа : 2 381 741 км² Населення: 33 млн Релігія: Мова: арабська Валюта: алжирський динар
Клімат на узбережжі Середземного моря субтропічний, на решті території жаркий, напівпустельний та пустельний. Клімат — сухий та напівсухий, м'який; волога зима та сухе, спекотне літо y берегових районах. Не така волога зима у високих плоскогір'ях. Влітку трапляється сіроко (гарячий вітер, змішаний з пилом і піском).
Рельєф Терен — головним чином плоска височина, плоскогір'я та пустеля, є гори, переривчаста берегова рівнина.
Проблеми довкілля Середземне море, що заслуговує особливої уваги, нещадно забруднюється нафтовими відходами, ґрунтовими та добривними стоками. Країна має недостатній запас придатної для пиття води. Гірські райони потерпають від сильних землетрусів, небезпечних зсувів ґрунту та повеней в період дощів.
Релігія Більш ніж 99 відсотків від загальної чисельності населення країни сповідують іслам. Майже всі належать до сунітської гілки ісламу, за винятком близько 200, 000 ібадитів у долині Мзаб. Також у Алжирі проживають близько 250, 000 християн, в тому числі 10 тисяч католиків та від 150, 000 до 200, 000 протестантів, переважно п'ятидесятників. Доволі значною була єврейська громада, але більша її частина емігрувала після здобуття країною незалежності.
Пляжі Алжир не можна назвати країною пляжного відпочинку: хоча тут майже 990 км берегової лінії, готелів хорошого рівня не так багато і місцеві пляжі помітно поступаються туніським і марокканським. Насолодитися красою водної гладі можна на так званому бірюзовому березі (Сôte Turqoise) і мисі Сіді Фредж.
Шопінг Магазини в Алжирі працюють в два заходи: ранковий і післяобідній, з двогодинною перервою на сієсту. Години роботи, як правило, з 8 до 12 та з 14 до 18. Це не відноситься до сувенірним магазинчиках: тут діє принцип «до останнього покупця» . З Алжиру можна привезти мідну чеканку і бронзові вироби, товари зі шкіри та дерева, берберські килими та вироби з соломи.
Сахара - головний туристичний атракціон країни. До уваги туристів пропонується безліч екскурсій в глиб Великого Східного Ерга, найбільшого з піщаних «морів» пустелі, тривалістю від декількох годин до двох тижнів. Подорожувати можна пішки, на верблюдах або на повнопривідних джипах. З перлин - міста Уаргла, «золотий ключ від пустелі» , Мзаб з його фантастичною архітектурою, Бені-Ісген за значними кріпосними воротами. На півдні Алжиру також розташовується національний парк Тассілі.
Кабільських гори славляться красивим ущелиною Шиффа ( «губи» ). На узбережжі Алжиру знаходиться безліч фінікійських, римських і візантійських руїн. До числа найбільш популярних відносяться руїни в околицях столиці - Джемі (з чудовими васильками, храмами, форумом і тріумфальною аркою), Тімгад і Тіпасса (тут знаходиться Королівський мавзолей Мавританії).
У місті Алжир заслуговують уваги медіна (старе місто за фортечною стіною), усипальниця святого Сіді Абдеррахман і мечеть Джемаа-аль-джадідів. З культурних установ можна виділити Етнографічний музей Бардо з багатющою колекцією стародавніх артефактів і Національний музей образотворчих мистецтв.
Серед інших міст країни можна відвідати Оран (цитадель Санта-Круз і Велика мечеть, побудована в 17 столітті), Бліда (мечеть, побудована піратом Барбароссою), Аннабі з руїнами античного міста Афродізіум, Костянтин і його римську цитадель, Біскру, де знаходиться гробниця ісламського завойовника Північної Африки Окба ібн Натан.
Безпека туристів Ситуація з безпекою туристів в Алжирі далека від ідеальної. Ситуація ще більше ускладнилася недавніми заворушеннями на півночі Африканського континенту. Разом з тим, відвідування півночі Алжиру абсолютно безпечно. Поїздки в Сахару рекомендується здійснювати у складі організованих груп з місцевим супроводом. Не варто фотографувати місцеве населення: у кращому випадку алжирець відвернеться, а в гіршому - спробує силою відстояти свою честь. Тим більше не варто намагатися відобразити жінок. Пити воду з-під крана не рекомендується.
Кухня Національні страви - суп-шорба з баранини, кускус з м'ясом або овочами, шакшука - овочевий салат з яйцем, тажин - щільний омлет з начинкою з картоплі, курки або м'яса, решта - домашня локшина з курчам і бобами, дауара - тушковані з овочами нутрощі , мешуї - стейки з баранини або яловичини, смажені на грилі. Повсюдно поширені французькі багети Завершують трапезу солодким зеленим чаєм або міцною «арабською» кавою.
Дякую за увагу !
АЛЖИР.ppt