Скачать презентацию Almanya Deutschland İçindekiler n n n 1 Скачать презентацию Almanya Deutschland İçindekiler n n n 1

Nazym and Ulya.ppt

  • Количество слайдов: 12

Almanya (Deutschland) Almanya (Deutschland)

İçindekiler: n n n 1. ülke hakkında 2. Coğrafi konumu 3. Siyasi durum 4. İçindekiler: n n n 1. ülke hakkında 2. Coğrafi konumu 3. Siyasi durum 4. Üretim ve ihracat 5. Gezi 6. Gelenekler

ülke hakkında n n n Alanı -357 bin km Nüfus-82, 3 milyon. Başkenti-Berlin Devlet ülke hakkında n n n Alanı -357 bin km Nüfus-82, 3 milyon. Başkenti-Berlin Devlet dili -Almancadır Para Birimi-Euro

Coğrafi konumu n Orta Avrupa'da bulunan. Avrupa ülkeleri arasında komşuların en büyük sayı bulunmakta, Coğrafi konumu n Orta Avrupa'da bulunan. Avrupa ülkeleri arasında komşuların en büyük sayı bulunmakta, dokuz ülke tarafından sınırlanmıştır. Doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve İsviçre güneyde, Fransa, Lüksemburg, Hollanda, Belçika ve Danimarka kuzey ve batıda. Kuzey ve Baltık Denizi erişimi vardır Avrupa'nın en büyük kalabalık ülkesidir.

Siyasi durum n n Almanya dünyanın en çok gelişmiş ülkelerin biridir. 1951 yılından beri Siyasi durum n n Almanya dünyanın en çok gelişmiş ülkelerin biridir. 1951 yılından beri Avrupa Konseyinde. 1957 yılından beri Avrupa Birliğinde. Almanya 1955 yılında NATO'ya katıldı. 1815 yılında 39 Devletlerin oluşan, Alman Konfederasyonu yarattı.

Üretim ve ihracat n Almanyada üretenen ve ihraçanlar: araba, makine aletleri, endüstriyel makine, elektrik Üretim ve ihracat n Almanyada üretenen ve ihraçanlar: araba, makine aletleri, endüstriyel makine, elektrik ve elektronik eşya, silah, kimya, hafif sanayi ürünleri.

Gezi Gezi

Gelenekler n Bira ulusal içecek haline geldi. Şerbetçiotu Koleksiyonundan Almanya dunyada ilk orunda yerlesiyor. Gelenekler n Bira ulusal içecek haline geldi. Şerbetçiotu Koleksiyonundan Almanya dunyada ilk orunda yerlesiyor.

Neuschwanstein Kalesi (Almanca: Schloß Neuschwanstein, kelimenin tam anlamıyla Neuschwanstein Kalesi (Almanca: Schloß Neuschwanstein, kelimenin tam anlamıyla "yeni kuğu taş") Fussen'dan (Almanca Fussen) kasabası yakınlarında, Almanya'da bulunmaktadır. Bu 1869 -1891 yıllarında inşa edilmiştir. Kral Ludwig II, Bavaria. Kale çok güzel ve dünyanın dört bir yanından gelen turistler için bir hac yeri olan ve Kale «görmek gerekir» kategoriye ait. O kadar çok kelime insanlar X-XIII yüzyıllarda geleneksel anlamda bir kale değildir o tam ihtişamı görmek mümkün olmasaydı "Düşler Sarayı" onun yaratıcısı, bir saray.

Almanya çok merkezli bir hızlı tren ağı kurmuştur. Inter. City. Express d iğer adıyla Almanya çok merkezli bir hızlı tren ağı kurmuştur. Inter. City. Express d iğer adıyla ICE genelde komşu ülkelerdeki büyük şehirlere ve mesafelere ulaşım sağlamaktadır. Trenlerin hızları 160 km/sa ile 300 km/sa arasında değişmektedir ve en üst ileri hizmeti Deutsche Bahn vermektedir. Ulaşımlar 30 dakikalık, saatlik veya iki saatte birlik periyotlar şeklinde gerçekleşmedir

Sonu Sonu