Скачать презентацию Академічне красномовство Академічне красномовство це ораторська діяльність Скачать презентацию Академічне красномовство Академічне красномовство це ораторська діяльність

Лавренчук.pptx

  • Количество слайдов: 15

Академічне красномовство Академічне красномовство

Академічне красномовство це ораторська діяльність науковця, викладача, що доповідає про результати дослідження, популяризує досягнення Академічне красномовство це ораторська діяльність науковця, викладача, що доповідає про результати дослідження, популяризує досягнення науки.

Сфера його застосування - шкільна (різних рівній) та наукова аудиторія. Сфера його застосування - шкільна (різних рівній) та наукова аудиторія.

Слово походить від грецького «акабеміа» -так називалися сади, що начебто належали міфічному героєві Академу. Слово походить від грецького «акабеміа» -так називалися сади, що начебто належали міфічному героєві Академу. Згодом цим почали називати філософську школу, засновану Платоном саме в цій місцевості. У Європі академічне красномовство динамічно розвивалося в середньовічних університетах. Але особливого розквіту воно набуло в після ренесансний період

Головні риси академічного красномовства – доказовість, бездоганна логічність, точність мислення, чітка, позбавлена будь-якої двозначності, Головні риси академічного красномовства – доказовість, бездоганна логічність, точність мислення, чітка, позбавлена будь-якої двозначності, термінологія. Найважливішим і найскладнішим у риторичній практиці є публічне ораторство.

Публічне красномовство комбінує і синтезує в собі багато ознак. Це видно з таких його Публічне красномовство комбінує і синтезує в собі багато ознак. Це видно з таких його характеристик: а) за змістом воно є суспільне важливим і проблемним; б) за формою реалізації публічне мовлення є писемно-усним; в) за відношенням до форми мовлення є книжно-розмовним; г) за функціональним типом мовлення публічна промова може бути синтезом елементів усіх функціональних мовних типів -- розповіді, опису, міркування, монологу; д) за характером реалізації публічне мовлення є підготовленоімпровізаційним.

Змістом публічних промов обирають, як правило, дуже важливі і часто проблемні для їх вирішення Змістом публічних промов обирають, як правило, дуже важливі і часто проблемні для їх вирішення питання суспільнополітичного, громадського чи виробничого життя. Це можуть бути проблеми, що потребують публічного ствердження чи заперечення, аргументації чи спростування, розв'язання конфлікту та обрання правильного вибору.

У публічній промові роль писемної і усної форми мови майже врівноважується. Нині писемну підготовку У публічній промові роль писемної і усної форми мови майже врівноважується. Нині писемну підготовку можна полегшити за допомогою комп'ютера.

Для слухачів сприймання виголошуваної промови є важчим, ніж писаного тексту, бо відсутній зоровий образ Для слухачів сприймання виголошуваної промови є важчим, ніж писаного тексту, бо відсутній зоровий образ мови (текст) і повертатися до сказаного неможливо, його вже немає.

Тому в процесі виголошення публічної промови можуть залучатися засоби усного розмовного мовлення, не передбачені Тому в процесі виголошення публічної промови можуть залучатися засоби усного розмовного мовлення, не передбачені писемним текстом: звертання і запитання, вставні слова, повтори -- зв'язки і підхоплювачі тексту, паралельні синоніми або синонімічні заміни, пояснення окремих термінів чи інших слів, легке тлумачення , що не спотворює істинного значення.

Лекційно-пропагандистське красномовство має в своєму складі три види виступів (лекцій): а) власне наукові, теоретичні: Лекційно-пропагандистське красномовство має в своєму складі три види виступів (лекцій): а) власне наукові, теоретичні: лекції, наукові доповіді і повідомлення; б) науково-методичні: навчальні лекції; в) науково-популярні: лекціяогляд, лекція-екскурсія, кіночи телелекція.

Кожний з різновидів лекцій має свої композиційні особливості і прийоми активізації перцептивно-пізнавальних можливостей реципієнтів, Кожний з різновидів лекцій має свої композиційні особливості і прийоми активізації перцептивно-пізнавальних можливостей реципієнтів, і кожний педагог, як щоденний оратор, має знати про них і володіти ними.

Лекція-показ - це розповідь з демонстрацією того, що і як треба робити. Лекція-інформація - Лекція-показ - це розповідь з демонстрацією того, що і як треба робити. Лекція-інформація - це послідовний виклад теоретичних положень з великим фактажем. Треба знайти спосіб так подати його, щоб не змішалося все докупи. Лекція-бесіда - це вміла комбінація монологу і діалогу, що значно активізує увагу і мислення слухачів, робить їх співучасниками творчого пізнання.

До якого б виду не належала лекція, вона має продумуватися і будуватися за певним До якого б виду не належала лекція, вона має продумуватися і будуватися за певним планом, в якому треба передбачити риторичні засоби активізації уваги слухачів.

Підготувала Студентка 125 групи Лавренчук К. В. Підготувала Студентка 125 групи Лавренчук К. В.