Скачать презентацию Африканська флора Цікаві факти про відомі та маловідомі Скачать презентацию Африканська флора Цікаві факти про відомі та маловідомі

Африканська флора1.ppt

  • Количество слайдов: 11

Африканська флора Цікаві факти про відомі та маловідомі нам рослинки Африканська флора Цікаві факти про відомі та маловідомі нам рослинки

Географія Африки • Африка, другий за розмірами континент, займає приблизно п'яту частину земної суші. Географія Африки • Африка, другий за розмірами континент, займає приблизно п'яту частину земної суші. Береги Африки омивають Середземне і Червоне моря і два океани – Атлантичний та Індійський. На Схід від африканського узбережжя, в Індійському океані, знаходиться четвертий у світі за розмірами острів – Мадагаскар. Природний ландшафт Африки надзвичайно різноманітний – від найбільшої у світі пустелі Сахара на півночі до вологих тропічних джунглів і лісів у центрі континенту. Тому, Африку вирізняє величезне різномаїття флори та фауни.

Рослини, що походять з Африки Рослини, що походять з Африки

Баобаб (Adansonia digitata) Це священний символ родючості та довголіття. Дерево живе до 5000 років, Баобаб (Adansonia digitata) Це священний символ родючості та довголіття. Дерево живе до 5000 років, його висота - 25 метрів. В діаметрі стовбур досягає більше 10 м. Тільки 20 осіб, взявшись за руки, можуть охопити його. На корі деяких дерев збереглися позначки, зроблені нашими предками 5 століть тому. Його плоди подібні до огірків. Легенда свідчить, що коли Бог посадив баобаб, той продовжував переселятися з місця на місце, і тоді Бог, розсердившись, висмикнув дерево і посадив його корінням вгору, щоб воно залишалося на місці. В Австралії, Африці чи Мадагаскарі самотньо стоять дерева, які виглядають так, ніби ростуть навпаки: зі звивистим корінням на маківці величезного гладкого стовбура. Баобаб – чудові ліки від багатьох хвороб. Порошок баобабової м`якоті підвищує імунітет, знижує рівень холестерину, зменшує менструальні болі. Особливо корисний баобаб для шкіри - він не тільки покращує її стан, а й живить шкіру, знімає з неї подразнення, запальні процеси і відновлює епідерміс при опіках.

Вельвічія дивна (Welwitschia mirabilisa) Вельвічія дивна, яскравий представник ксерофітів. Дивну назву, як і звання Вельвічія дивна (Welwitschia mirabilisa) Вельвічія дивна, яскравий представник ксерофітів. Дивну назву, як і звання цариці пустелі, Вельвічія заслговує принаймні тому, що вона не схожа ні на одну зі всіх відомих рослин в світі. Місцеві жителі нарекли це реліктове диво «отджі-тумбо» , що в перекладі означає, як стверджують знавці, «великий пан» . Важливою особливістю листя вельвічії є і те, що воно ніколи не обпадає, тому її називають найбільш живучою рослиною на планеті. Крім того, листя реліктового унікуму зростає впродовж всього його життя, яке, як стверджують фахівці, триває більше двох тисяч років. Додаючи в рік по 8 -15 сантиметрів, до похилого віку вони набирають довжину від двох до чотирьох метрів і химерними лініями стелються по землі, нагадуючи хвилі. Під поривами вітру листя рветься на ремені, і багато з тих, що споглядали це унікальну рослину порівнювали її з восьминогом, адже ці стрічки схожі на щупальця.

Драконове дерево (Dracaena draco) Смолу червоного кольору, що виділяється деревом на зрізі, ще в Драконове дерево (Dracaena draco) Смолу червоного кольору, що виділяється деревом на зрізі, ще в давнину використовували для бальзамування, легенда говорить, що це не просто смола: під корою драцени справжня кров дракона. Хижі дракони колись жили в цих краях і слони були їх жертвою. Але одного дня великий слон впав і роздавив дракона. Драконівська кров просочила землю і піднялася по стовбуру дерева, яке виросло на цьому місці. Смола має лікувальні властивості, є потужним антисептиком та імуностимулятором. До того ж листя Драконове дерево – дерево роду драцена сімейства драконового дерева такі жорсткі, що з агавових. По вигляду воно нагадує величезний кактус, волокон можна робити щітки. на вітках якого зростають пучки дуже гострого листя. Ще древні жителі Канар – гуанчі – вважали дерево священним, а його смолу використовували з лікувальною метою. У висоту дерево досягає 20 м, а діаметр його стовбура – до 4 м. Драконове дерево зростає на Канарських островах і Сокотрі і може жити до 5 -6 тисяч років, правда, річних кілець в стовбурі дерева не утворюється і точно визначити його вік не так вже й просто.

Гіднора африканська (Hydnora africana) Гіднора африканська, зростаюча на території Південної Жителі Африки охоче Африки, Гіднора африканська (Hydnora africana) Гіднора африканська, зростаюча на території Південної Жителі Африки охоче Африки, належить до роду рослин-паразитів. Вона використовують плоди гіднори в їжу володіє досить різким огидним запахом, що нагадує запах Споживають плоди як в сирому, так фекалій. Не дивлячись на це, саме він приваблює велику і в смаженому вигляді. На кількість жуків-гнойовиків, мертвоїдів і інших комах, які Мадагаскарі плоди гіднори і стають жертвами незвичайної квітки. На вигляд Гіднора вважаються делікатесом. І більш африканська - млява рослина, з тьмяним коричневим або того на Мадагаскарі місцеві жителі сірим забарвленням. В цілому, вона зростає під землею, використовують квіти і коріння на поверхні з'являється лише масивна квітка. Важко гіднори для лікування серцевопредставити, але м'якоть Гіднори африканської судинних захворювань. використовують не лише в лікувальній, але і в кулінарній практиці.

Кігелія африканська або Ковбасне дерево (Кigelia africana) Свою назву ковбасне дерево отримало за плоди, Кігелія африканська або Ковбасне дерево (Кigelia africana) Свою назву ковбасне дерево отримало за плоди, що схожі на великі ліверні ковбаси завдовжки до 60 см і звішуються з гілок. Важливо для тропіків і те, що розлоге дерево кигелії дає густу тінь. Кигелія зростає незвичайно швидко. Цвіте ковбасне дерево великими яскравочервоними кольорам, схожими на тюльпани. Квіти хоч і дуже гарні, проте мають неприємний запах. Аборигени виготовляють з ковбас дивну натуральну червону фарбу. І розфарбовують нею свої обличчя. Твердими просушеними на сонці плодами опалюють житла. Свіжі плоди отруйні і володіють сильним послаблюючим ефектом. Насіння обсмажують і використовують в медичних цілях. Африканці лікують плодами ревматизм, зміїні укуси, сифіліс, виганяють злих духів. З плодів роблять слабкоалкогольний напій, що нагадує пиво. Про чарівну дію кигелії на красу жіночих грудей було відомо ще древнім африканкам, які вважали кигелію священним деревом і з незапам'ятних часів втирали сік плодів ковбасного дерева в груди для збільшення її об'єму, а з віком для того, щоб уникнути провисання грудей. Не менш чарівним чином кигелія впливає на волосся. Екстракти і відвари з ковбасок укріплюють коріння волосся, перешкоджають їх випаданню і стимулюють активне зростання. У наш час випускаються шампуні з екстрактом ковбасного дерева. Плід ковбасного дерева вважається символом родючості і по місцевих віруваннях здатний подарувати подружній парі безліч діточок. Крім того, «ковбаску» як амулет підвішують під дах хатини або удома, щоб захистити житло від злих духів і ураганів.

Поркупінський томат. (Porcupino Tomato) Він схожий на дерев'яного дикобраза, тому, що його листя просто Поркупінський томат. (Porcupino Tomato) Він схожий на дерев'яного дикобраза, тому, що його листя просто усіяне гострими довгими голками помаранчевого кольору. Рослинка заманює свої жертви неймовірно красивими фіолетовими квітками. Протягніть руку нарвати букетик, і ви тут же проткнете свою руку в декількох місцях. В поркупінського томату є плоди схожі на агрус, але куштувати їх, не рекомендується — вони отруйні. Крім того, поркупінський томат дуже живучий. Йому не страшні жодні екстремальні умови. Засуха, морози, отрутохімікати — нічого не допомагає вивести цю рослину-загарбника. І якщо, він попаде на вашу ділянку, слід швидко щось робити. Нестримно зростаючи до 1, 5 метрів, на ньому швидко визрівають плоди і ось ваш город захоплений ідеальним солдатом рослинного світу. Поки нас рятує те, що він зростає на віддаленому острові — Мадагаскарі. Але рано чи пізно, знайдуться любителі екзотики і станеться непоправне.

Пахиподіум намакванський. (Pachypodium namaquanum) На сухих кам'янистих горбах поблизу річки Помаранчевої в Намакваленді і Пахиподіум намакванський. (Pachypodium namaquanum) На сухих кам'янистих горбах поблизу річки Помаранчевої в Намакваленді і на Південному Заході Африки зростають ці сукулентні дерева сімейства кутрових (apocynaceae) висотою до 1, 5 -2 м. Місцеве населення називає їх «людипримари» або halfmens (англійською звучить, як «half human» ). В цього сукулента негіллястий стовбур, сірувато-зелене оксамитове листя скупчене на верхівках, що швидко опадає. Крона завжди нахилена на північ (тобто до сонця, оскільки це рослина південної півкулі). Легенда свідчить, що колись койсанські бушмени ( «kho» - «людина» , «san» «бушмен» ) був вигнані із зі своїх рідних земель (пустеля Калахарі) іншими племенами. Вони вирушали з важким серцем, постійно озираючись на дорогі серцю місця і поступово перетворилися на людей-примар, при цьому крона дерев завжди обернена на північ, в мріях про той день, коли вони зможуть повернутися на рідну батьківщину.

Дякуємо за увагу Фармацевти-бакалаври Б ІІ курс І підгрупа Дякуємо за увагу Фармацевти-бакалаври Б ІІ курс І підгрупа