АДВОКАТ Слуцький Андрій 9 -А клас
ХТО ТАКІ АДВОКАТИ ? Адвока т (від лат. advocates — прикликаний від лат. advoco — запрошую) — юрист, що надає професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам шляхом реалії права в їх інтересах.
В Україні адвокат — фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»
РОЛЬ І ЗАВДАННЯ АДВОКАТІВ ЗГІДНО З МІЖНАРОДНИМ ПРАВОМ Численні міжнародні договори утверджують принципи рівності перед Законом, презумпцію невинуватості, право на неупереджений і відкритий розгляд справи незалежним і справедливим судом, а також численні гарантії, необхідні для захисту особи, обвинуваченої у вчиненні караного діяння. На адвокатів покладається безпосереднє дотримання і реалізація цих гарантій.
ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО РОЛЬ АДВОКАТІВ Будь-яка людина в праві звернутися по допомогу до адвоката за своїм вибором для підтвердження своїх прав і захисту в усіх стадіях кримінальної процедури; Уряди повинні гарантувати ефективну процедуру і працюючий механізм для реального і рівного доступу до адвокатів усіх осіб, що проживають на його території і підлеглих його юрисдикції; Будь-яка особа, яка не має адвоката, у випадках, коли інтереси правосуддя вимагають цього, повинна бути забезпечена допомогою адвоката, котрий має відповідну компетенцію та досвід ведення таких справ, щоб забезпечити її ефективну допомогу без оплати з її боку, якщо у неї немає необхідних коштів; Уряди, професійні асоціації адвокатів та навчальні інститути мають забезпечити, щоб адвокати отримали відповідну освіту, підготовку і знання як ідеалів та етичних обов'язків адвокатів, так і прав людини та основних свобод, визнаних національним і міжнародним правом;
ІСТОРІЯ АДВОКАТУРИ
Історичні джерела засвідчують, що паростки адвокатури виникли ще у древніх народів, коли у племенах або між ними виникали суперечки і їх врегулювання потребувало від вождя племені виконання функцій, подібних до правосуддя. Знаходилися радники вождя, котрі інформували його про суть конфлікту, надавали йому поради щодо врегулювання ситуації, прийняття рішення.
В літературі обстоювалася думка, що адвокатура існувала в усі часи і у всіх народів, їй надавали божественне походження, стверджувалося, що швидше за все адвокатура виникла ще тоді, як тільки люди вперше засвоїли форми громадянського устрою. Припускалося, що адвокатура народилася разом з першим судовим процесом, де перед першим суддею виступив і перший адвокат. У стародавніх країнах правосуддя здійснювалося із застосуванням принципів усності, гласності, змагальності (наприклад, у Стародавній Індії) або, навпаки, процес був письмовий і таємний (наприклад, у Стародавньому Єгипті). У стародавніх іудеїв, де суд був змагальним і гласним, підсудні мали право на захист, який здійснювати могла кожна людина, а згодом цю функцію виконували кандидати на суддівську посаду, на участь яких не бралася згода особи, яку вони захищали.
Початок судового красномовства в Греції віднесено до часів Солона (640– 559 рр. до н. е. ), афінського архонта (найвища посадова особа у Стародавній Греції), якого вважали одним із семи видатних грецьких мудреців. Він запровадив обов'язок кожного захищати свою справу в суді особисто, ніякі заміни не допускалися. Однак у багатьох випадках дотримання закону Солона було неможливим і тоді це правило дозволялося порушувати й допускати представництво та заміну однієї особи іншою, наприклад, осіб, що не володіли достатньо словом, дітей, жінок, а також у разі захисту громадських інтересів. Звертатися до ритора (оратор в Стародавній Греції та Римі) або до софіста (професійного оратора, вчителя красномовства), яким сплачувався гонорар, що залишався у секреті, дозволялося суддями у виключних випадках, коли особа не володіла мовою.
АДВОКАТУРА В УКРАЇНІ Одне з найважливіших прав людини — право на особисту недоторканність. Воно проголошене Конституцією України (ст. 29). Закріплення цього права в Основному Законі нашої держави відповідає головним міжнародноправовим документам. Це Загальна декларація прав людини 1948 року (ст. 3), Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1966 року (ст. 9), Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини 1950 року (ст. 5), Основні положення про роль адвокатів, прийняті в серпні 1990 року VІІІ Конгресом ООН по запобіганню злочинам. Така узгодженість Конституції України з міжнародно-правовими нормами свідчить про розбудову в нашій країні правової держави та громадянського суспільства.
ШКОЛА АДВОКАТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ Школа адвокатської підготовки Академії адвокатури вперше створена в Україні з метою професійної підготовки до адвокатської діяльності осіб, котрі отримали юридичну освіту і мають намір здобути статус адвоката, набуття ними необхідного практичного досвіду, а також для навчання адвокатській майстерності помічників адвокатів і тих, хто отримав адвокатське свідоцтво і тільки розпочинає адвокатську діяльність.
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ САУ З ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ АДВОКАТІВ В У КРАЇНІ реалізуються цілі Болонського проесу, зокрема концепція навчання протягом усього життя людини. У національ-ній системі безперервної освіти постійною ланкою є післядипломна освіта, яка забезпечує фахове удо-сконалення спеціалістів, поглиблення, розширення і оновлення набутих раніше професійних знань, умінь і навичок.
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ Контакти: Телефон: (044) 246 -57 -88, 234 -42 -42 Адреса: 01032, м. Київ, вул. Тараса Шевченка, 27 Web-сайт: http: //aau. edu. ua/ e-mail: m. rector@aau. edu. ua, academia@aau. edu. ua
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ