Адвокат
Адвока т — юрист, що надає професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам шляхом реалізації права в їх інтересах.
Для набуття статусу адвоката Законом встановлено такі вимоги: - наявність повної вищої юридичної освіти, здобутої в Україні, або повної вищої юридичної освіти, здобутої в іноземній державі, яка визнана в Україні в установленому законом порядку; - стаж роботи в галузі права не менше двох років, а саме стаж роботи за спеціальністю після здобуття повної вищої юридичної освіти; - володіння державною мовою.
Також особа, яка виявила намір стати адвокатом, повинна: - скласти кваліфікаційний іспит, який полягає у виявленні теоретичних знань у галузі права, історії адвокатури, адвокатської етики, а також рівня практичних навичок та умінь у застосуванні закону особою, яка виявила бажання стати адвокатом; - пройти стажування, яке полягає в перевірці готовності особи самостійно здійснювати адвокатську діяльність; - скласти присягу адвоката України.
Адвокат може працювати у: правоохоронних та митних органах; суді; податковій адміністрації; органах місцевого самоврядування та виконавчої влади; установах юстиції; юридичній службі на підприємстві.
Юридична освіта В Україні основна форма підготовки юристів – юридичні факультети університетів з 5 -річним терміном навчання й 4 -річні юридичні інститути. Окрім денної (стаціонарної) форми навчання існує вечірнє й заочне навчання, розраховане на 5 -6 років. Нині, за даними Міністерства освіти й науки України, отримати диплом юриста можна в 288 навчальних закладах різного рівня акредитації і різноманітної форми власності.
Наприклад: Університет економіки і права "КРОК" Відкритий міжнародний університет розвитку людини « Україна » Приватний вищий навчальний заклад "Європейський університет « Міжнародний класичний університет "Україна. Південь" Навчальний комплекс Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку. Дисциплінарним проступком адвоката є: порушення вимог несумісності; Порушення присяги адвоката України; порушення правил адвокатської етики; розголошення адвокатської таємниці або вчинення дій, що призвели до її розголошення; невиконання або неналежне виконання своїх професійних обов'язків; невиконання рішень органів адвокатського самоврядування; порушення інших обов'язків адвоката, передбачених законом.
Присяга адвоката "Я, (ім’я та прізвище), урочисто присягаю у своїй адвокатській діяльності дотримуватися принципів верховенства права, законності, незалежності та конфіденційності, правил адвокатської етики, чесно і сумлінно забезпечувати право на захист та надавати правову допомогу відповідно до Конституції України і законів України, з високою відповідальністю виконувати покладені на мене обов’язки, бути вірним присязі" — Стаття 11 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"