Скачать презентацию 31 ЖОВТНЯ ДЕНЬ ОЩАДНОСТІ В УКРАЇНІ Всесвітній Скачать презентацию 31 ЖОВТНЯ ДЕНЬ ОЩАДНОСТІ В УКРАЇНІ Всесвітній

den_oschadnosti (1).pptx

  • Количество слайдов: 28

31 ЖОВТНЯ ДЕНЬ ОЩАДНОСТІ В УКРАЇНІ 31 ЖОВТНЯ ДЕНЬ ОЩАДНОСТІ В УКРАЇНІ

Всесвітній День заощаджень: значення та витоки «Шлях до мільйона гривень починається з однієї гривні» Всесвітній День заощаджень: значення та витоки «Шлях до мільйона гривень починається з однієї гривні» «Шлях у тисячу миль починається з одного кроку»

Заощадження – це позиція, стратегія та питання довіри. Якщо Ви кожного місяця витрачаєте всі Заощадження – це позиція, стратегія та питання довіри. Якщо Ви кожного місяця витрачаєте всі гроші, які за цей місяць заробляєте - Ви ніколи не будете багатими!

Кейс 1: Тест Заощадження 1. Яку частину прибутку радять заощаджувати фахівці з фінансового планування? Кейс 1: Тест Заощадження 1. Яку частину прибутку радять заощаджувати фахівці з фінансового планування? А) 10 -20% Б) відсоток має залежати від суми прибутку В) залежно від настрою чи обставин Г) рівно стільки, скільки залишається у момент отримання наступного прибутку. 2. Скільки заощаджень слід мати на випадок раптової відсутності прибутків, наприклад, втрати роботи? Відповіді, що пропонуються учням: А) на місяць при збереженні звичного рівня споживання Б) на три місяці при скороченні витрат на третину В) на 6 місяців при збереженні рівня витрат Г) головне, щоб не забракло грошей сховатися від кредиторів 3. В якому вигляді ти би зберігав власні заощадження? А) купити на всі гроші банківські золоті зливки та покласти їх у банківський сейф Б) відкрити банківський депозит у національній валюті В) тримати вдома в кількох «таємних місцях» Г) поклав би чверть в недержавний пенсійний фонд або застрахував життя в міжнародній компанії, чверть поклав на банківський депозит, на чверть купив банківське золото та поклав до сейфу, решту тримав вдома в двох-трьох валютах

Кейс 1: Тест «Заощадження» 4. Назвіть якомога більше способів збільшення прибутку, розподіливши їх у Кейс 1: Тест «Заощадження» 4. Назвіть якомога більше способів збільшення прибутку, розподіливши їх у дві основні колонки: заощадження та збільшення прибутку. Увага! Йдеться лише про законні методи, ухиляння від податків або пограбування перехожих ми не розглядаємо. Заощадження Збільшення прибутку

Всесвітній День заощаджень: значення та витоки 1778 рік. Відкриття першої ощадної каси у Німеччині Всесвітній День заощаджень: значення та витоки 1778 рік. Відкриття першої ощадної каси у Німеччині в місті Гамбург Особливої актуальності ощадність як явище набула у світі у 1920 -х роках. Організатором руху ощадності виступив Міжнародний комітет ощадності, який виник якраз після Першої світової війни і мав на меті поширювати та популяризувати ідеї ощадності. Завдяки різноплановим акціям упродовж 192030 -х років заощадження населення Швейцарії, Данії, США, Німеччини, Великобританії, Польщі зросли майже удвічі. Важливо, що влада активно підтримувала ідею ощадності серед своїх громадян.

Всесвітній День заощаджень: значення та витоки 31 жовтня 1925 європейськими ощадними банками був заснований Всесвітній День заощаджень: значення та витоки 31 жовтня 1925 європейськими ощадними банками був заснований Міжнародний день заощаджень. 27 жовтня 1988 року представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. Останнього дня форуму – 31 жовтня – народилася ідея "на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн" щороку відзначати Міжнародний день економії. У 1989 році ООН офіційно проголосила 31 жовтня Міжнародним днем заощаджень. Перший плакат Всесвітнього дня заощаджень 1925 року

Ощадність – це основа економічної могутності та процвітання, а економічна могутність – основа економічної Ощадність – це основа економічної могутності та процвітання, а економічна могутність – основа економічної незалежності. Походження слова: ЗАОЩАДЖУВАТИ – «не (повністю) витрачати гроші» ОЩАДНА КНИЖКА – «документ про вимогу по позиці вкладника до кредитного закладу (ощадної каси)» , 19 -е ст. Сьогодні ощадність розуміють як вміле використання власних ресурсів, насамперед грошей.

Кейс 2: Загадки «Гроші до грошей» Книга - раздвига, Два листа, а серединка порожня. Кейс 2: Загадки «Гроші до грошей» Книга - раздвига, Два листа, а серединка порожня. Ø Ø Як не бережуться, а растрясутся. Хто мене зробив - не каже, Хто мене не знає - приймає, А хто знає - на двір не пускає. Ø Маленька, кругленька З кишені в кишеню скаче. Ø Спробуйте розташувати на 16 клітках чотири монети одного номіналу й чотири іншого так, щоб у жодному ряді – горизонтальному, вертикальному або діагональному – не зустрічалося б по дві однакові монети. Будьте уважні – ця задачка не така проста, як здається! На малюнку показане розташування монет.

 Міжнародний день заощаджень зіграв важливу роль, втричі збільшивши кількість ощадних вкладів у австрійських Міжнародний день заощаджень зіграв важливу роль, втричі збільшивши кількість ощадних вкладів у австрійських ощадних банках у 1925 -1930 роках. В період найбільшої популярності Міжнародного дня заощаджень, у 1955 - 1970 роках, кількість ощадних вкладів збільшилася в 35 разів.

 В Угорщині у 1958 році була навіть випущена спеціальна серія поштових марок, присвячена В Угорщині у 1958 році була навіть випущена спеціальна серія поштових марок, присвячена Дню заощаджень. На марках були зображені, зокрема, школярі з ощадною книжкою, працьовиті мурахи, мати з дитиною та, звичайно, бджола – символ заощаджень.

Всесвітній день заощаджень В Австрії є персонаж, якого звуть Sparefroh (з нім. «щасливий заощаджувач» Всесвітній день заощаджень В Австрії є персонаж, якого звуть Sparefroh (з нім. «щасливий заощаджувач» ; на фото). Його популярність у країні величезна – за результатами опитувань, австрійці впізнають цю кумедну істоту краще, ніж власного президента.

Всесвітній День заощаджень З нагоди Всесвітнього дня заощадження банки та ощадні каси часто роздавали Всесвітній День заощаджень З нагоди Всесвітнього дня заощадження банки та ощадні каси часто роздавали та роздають рекламні подарунки, зокрема скарбнички з метою виховання ощадливої поведінки підростаючого покоління. У цей день заповнені скарбнички особливо охоче приносять до кредитних закладів для спорожнення, щоб покласти гроші на депозитний рахунок, бо у цей день, здебільшого можна отримати невеличкий подарунок у формі м'якої іграшки, ігор або книг.

 «Кожен може заощаджувати!» Наприклад, у 2008 році в Про. Кредіт Банку проводились акції «Кожен може заощаджувати!» Наприклад, у 2008 році в Про. Кредіт Банку проводились акції для людей будь-якого віку та достатку. Захід сприяв підвищенню банківської культури і розвитку культури заощаджень. Всіма відділеннями банку був проведений конкурс для дітей «Накопи на мрію» , для участі в якому необхідно було своїми руками зробити скарбничку і принести її у відділення банку. А 31 жовтня у всіх відділеннях відбулись сімейні свята з конкурсами та іграми, повязаними із заощадженнями.

Кейс 3: «Накопи на мрію» Уявіть, що ви розбагатіли в стали мільйонером. Намалюйте мрію, Кейс 3: «Накопи на мрію» Уявіть, що ви розбагатіли в стали мільйонером. Намалюйте мрію, яку б ви хотіли здійснити за ці гроші.

Ощадність в Україні Мета – навчити людей заощаджувати, аби їх збагатити; перетворити людей у Ощадність в Україні Мета – навчити людей заощаджувати, аби їх збагатити; перетворити людей у внутрішніх інвесторів країни і тим самим протистояти іноземному поневоленню та мати політичну незалежність. 2012 року Україна приєдналася до відзначення Всесвітнього дня заощаджень Цю акцію, зініційовану Незалежною асоціацією українських банків, підтримали Національний банк України і 35 українських банків. Ідею підтримували Іван Франко, Кость Левицький, Омелян Саєвич, Остап Луцький та ін. Великим прихильником руху був митрополит Української греко-католицької церкви Андрій Шептицький. Пушка ощадності

Ощадність в Україні У 2004 році Університет банківської справи НБУ ініціював відзначення 20 травня Ощадність в Україні У 2004 році Університет банківської справи НБУ ініціював відзначення 20 травня Дня банківських працівників, як правонаступника дня Ощадності. Тим самим, фахівці навчального закладу запропонували відродити святкування, яке розпочалось ще у 1927 р. у м. Львові та метою якого було залучити кошти в українські фінансові установи для сприяння розвитку і підтримки українського національного виробника. З 2004 року у травні колективом Університету проводяться різноманітні просвітницькі заходи спрямовані на популяризацію ощадності, спільні акції за участю банкірів.

Ідеї ощадливості Ощадливість – економія, чіткий розрахунок. Ощадливість – моральна якість, яка свідчить про Ідеї ощадливості Ощадливість – економія, чіткий розрахунок. Ощадливість – моральна якість, яка свідчить про дбайливе ставлення людей до матеріальних і духовних благ. Ощадливість – це вміння розумно розпоряджатися своїм майном і душевними силами. Ощадливість – це розуміння достатності необхідного і надлишку розкішного. Ощадність - це вміння людини розумно користуватися даними їй матеріальними та духовними благами Витривалість і праця дають засоби, які забезпечують народу добробут і свободу, але за однієї умови: треба цими засобами ощадно розпоряджатися. Без ощадності ні витривалість, ні праця не дадуть повного успіху.

Пам’ятник ощадності в Україні «Заощадження – це найцінніше. Коли ти заощаджуєш, думай про те, Пам’ятник ощадності в Україні «Заощадження – це найцінніше. Коли ти заощаджуєш, думай про те, що все велике починалося з малого» .

 «Багатий не той, у кого всього багато, а той, у кого мало, а «Багатий не той, у кого всього багато, а той, у кого мало, а вистачає на багато чого» . Веселін Георгієв

Ощадність населення Неофіційна частка заощаджень в Україні складає нині від 10 до 15%. Лише Ощадність населення Неофіційна частка заощаджень в Україні складає нині від 10 до 15%. Лише 3% цього розміщаються на депозитах, залишок накопичується насамперед у формі матеріальних цінностей та іноземної валюти. Максимальна тривалість розміщення на депозитах населення складає нині 1 рік Відсоток по ощадних вкладах зазвичай у середньому складає 16% річних Відсоток по кредитах складає в середньому 22% річних. Заощадження населення станом на 01. 07. 2014 р. складає 20845 млн. грн. «Хто щадить гріш — має з гаком більш» . Френсіс Бекон (1561 -1626), Есе: Про багатство

Кейс 4: «Банк та Ощадність - 2044» Представте нові ідеї банківської системи в майбутньому Кейс 4: «Банк та Ощадність - 2044» Представте нові ідеї банківської системи в майбутньому та змоделюйте уявлення про банк у 2044 році.

Заощаджувати – навіщо? З матеріальної точки зору кожна людина має потреби – будинок і Заощаджувати – навіщо? З матеріальної точки зору кожна людина має потреби – будинок і помешкання, хліб на завтра та післязавтра. Із соціологічної точки зору кожен індивідуум хоче через заощадження перетворити свої мрії на справжню, живу дійсність. Свобода через заощадження!

 «Багатство йде на користь, тому що заощаджує час» . Чарльз Лем «Вибирай, сказали «Багатство йде на користь, тому що заощаджує час» . Чарльз Лем «Вибирай, сказали йому: багатство чи розум? Як розумна людина, він вибрав багатство» . Мечислав Шарган Щиро вітаємо зі святом Ощадності і бажаємо Вам розумних заощаджень та міцного фінансового здоров’я!

Музей грошей ІМПО УБС НБУ створюється силами студентів та працівників Університету з осені 2009 Музей грошей ІМПО УБС НБУ створюється силами студентів та працівників Університету з осені 2009 року. Відкриття музею відбулося 19 травня 2010 року і було приурочено до 90 -ої річниці з дня смерті видатного українського художника-графіка, ілюстратора, автора перших українських державних знаків – банкнот і поштових марок – Нарбута Георгія Івановича.

Контакти: Пастушко Анастасія – голова музею грошей a. pastushko@mail. ru Тел. : 0958119711 Контакти: Пастушко Анастасія – голова музею грошей a. pastushko@mail. ru Тел. : 0958119711

Дякуємо за увагу! Дякуємо за увагу!