Скачать презентацию 1 Виникнення держави її суть ознаки та функції Скачать презентацию 1 Виникнення держави її суть ознаки та функції

Держава.pptx

  • Количество слайдов: 24

1. Виникнення держави, її суть, ознаки та функції. 2. Концепції походження держави. 3. Форми 1. Виникнення держави, її суть, ознаки та функції. 2. Концепції походження держави. 3. Форми державного правління. Правова держава. 4. Громадянське суспільство і держава.

 Розвивав патріархально патерналістську концепцію держави. Держава тракту ється ним як велика родина. Влада Розвивав патріархально патерналістську концепцію держави. Держава тракту ється ним як велика родина. Влада імператора ( «Сина Неба» ) упо дібнюється владі батька, а відносини правлячих і підданих — сімейним відносинам, де молодші шанують старших і слухають ся їх.

Визначали необхідність держави потребою вираження загальних для всіх вільних членів громади інтересів і потреб Визначали необхідність держави потребою вираження загальних для всіх вільних членів громади інтересів і потреб (долати страх перед світом, жити разом, охороняти власність)

Продукт розвитку Держава це Продукт розвитку Держава це "спілкування подібних один до одного людей в цілях можливо кращого існування" (Політика, VII) природи, форма сім'ї , найвища форма спілкування.

 «Усі держави «Усі держави", не являють собою "нічого, крім деякої змови багатих, під приводом і під ім'ям держави думаючих про свої вигоди".

 «Держава – це я» Пов'язував державу з символом абсолютної влади. «Держава – це я» Пов'язував державу з символом абсолютної влади.

§Організація великої соціальної групи. §Відносини політичної влади. §Виконавчо розпорядчий орган. §Організація великої соціальної групи. §Відносини політичної влади. §Виконавчо розпорядчий орган.

це базовий інститут політичної систе ми і політичної організації суспільства, який створюється для налагодження це базовий інститут політичної систе ми і політичної організації суспільства, який створюється для налагодження життєдіяльності суспільства в цілому і здійснення політичної влади домінуючою частиною населен ня в соціально неоднорідному суспільстві з метою забезпе чення його цілісності й безпеки, задоволення загально соціальних потреб.

§ організація влади за певним територіальним принци пом; § поділ населення за ознакою території § організація влади за певним територіальним принци пом; § поділ населення за ознакою території проживання; § наявність публічної влади; § вираження публічною владою найважливіших інте ресів учасників суспільно політичного життя; § право і можливість держави здійснювати внутрішню і зовнішню політику від імені всього суспільства; § монопольне право держави на примус стосовно сво го населення;

§ наявність особливої системи органів, установ і зна рядь примусу, які здійснюють профілактичні й § наявність особливої системи органів, установ і зна рядь примусу, які здійснюють профілактичні й каральні функції в державі; § право видавати закони і правила, обов'язкові для всього населення, що проживає в межах території держави; § монопольне право держави на збирання податків для формування загальнонаціонального бюджету, утримання державного апарату; § збирання мита, випуск грошей і регулювання грошо вого обігу; § наявність чітко визначених державних символів: гер ба, прапора, гімну; § використання матеріальних та інших ресурсів суспільства для здійснення внутрішньої та зовнішньої політики.

політичні (глава дер жави, уряд, парламент ) адміністративні (уп равлінський апарат політичнихорганів) політичні (глава дер жави, уряд, парламент ) адміністративні (уп равлінський апарат політичнихорганів)

Функції держави. За лежно від тривалості дії функції ержави поділяються на д • постійні Функції держави. За лежно від тривалості дії функції ержави поділяються на д • постійні • тимчасові; Залежно від значення – • головні • допоміжні За територіальною спрямованістю • внутрішні • зовнішні:

1. Теологічна теорія. 2. Патріархальна теорія. 3. Теорія суспільної угоди. 4. Органічна теорія. 5. 1. Теологічна теорія. 2. Патріархальна теорія. 3. Теорія суспільної угоди. 4. Органічна теорія. 5. Теорія підкорення. 6. Психологічна теорія 7. Марксистська теорія (Соціально економічна)

Тоталітарний Авторитарний Демократичний Тоталітарний Авторитарний Демократичний

Монархія є такою формою держави, при якій вища державна влада цілком або частково зосереджена Монархія є такою формою держави, при якій вища державна влада цілком або частково зосереджена в руках одноосібного глави держави (короля, імператора тощо) і є, як правило, спадковою. Республіка є такою формою держави, за якої влада належить народу і здійснюється системою органів держави, насамперед, виборними представницькими органами, які створюються на певний строк.