Держава.pptx
- Количество слайдов: 24
1. Виникнення держави, її суть, ознаки та функції. 2. Концепції походження держави. 3. Форми державного правління. Правова держава. 4. Громадянське суспільство і держава.
Розвивав патріархально патерналістську концепцію держави. Держава тракту ється ним як велика родина. Влада імператора ( «Сина Неба» ) упо дібнюється владі батька, а відносини правлячих і підданих — сімейним відносинам, де молодші шанують старших і слухають ся їх.
Визначали необхідність держави потребою вираження загальних для всіх вільних членів громади інтересів і потреб (долати страх перед світом, жити разом, охороняти власність)
Продукт розвитку Держава це "спілкування подібних один до одного людей в цілях можливо кращого існування" (Політика, VII) природи, форма сім'ї , найвища форма спілкування.
«Усі держави", не являють собою "нічого, крім деякої змови багатих, під приводом і під ім'ям держави думаючих про свої вигоди".
«Держава – це я» Пов'язував державу з символом абсолютної влади.
§Організація великої соціальної групи. §Відносини політичної влади. §Виконавчо розпорядчий орган.
це базовий інститут політичної систе ми і політичної організації суспільства, який створюється для налагодження життєдіяльності суспільства в цілому і здійснення політичної влади домінуючою частиною населен ня в соціально неоднорідному суспільстві з метою забезпе чення його цілісності й безпеки, задоволення загально соціальних потреб.
§ організація влади за певним територіальним принци пом; § поділ населення за ознакою території проживання; § наявність публічної влади; § вираження публічною владою найважливіших інте ресів учасників суспільно політичного життя; § право і можливість держави здійснювати внутрішню і зовнішню політику від імені всього суспільства; § монопольне право держави на примус стосовно сво го населення;
§ наявність особливої системи органів, установ і зна рядь примусу, які здійснюють профілактичні й каральні функції в державі; § право видавати закони і правила, обов'язкові для всього населення, що проживає в межах території держави; § монопольне право держави на збирання податків для формування загальнонаціонального бюджету, утримання державного апарату; § збирання мита, випуск грошей і регулювання грошо вого обігу; § наявність чітко визначених державних символів: гер ба, прапора, гімну; § використання матеріальних та інших ресурсів суспільства для здійснення внутрішньої та зовнішньої політики.
політичні (глава дер жави, уряд, парламент ) адміністративні (уп равлінський апарат політичнихорганів)
Функції держави. За лежно від тривалості дії функції ержави поділяються на д • постійні • тимчасові; Залежно від значення – • головні • допоміжні За територіальною спрямованістю • внутрішні • зовнішні:
1. Теологічна теорія. 2. Патріархальна теорія. 3. Теорія суспільної угоди. 4. Органічна теорія. 5. Теорія підкорення. 6. Психологічна теорія 7. Марксистська теорія (Соціально економічна)
Тоталітарний Авторитарний Демократичний
Монархія є такою формою держави, при якій вища державна влада цілком або частково зосереджена в руках одноосібного глави держави (короля, імператора тощо) і є, як правило, спадковою. Республіка є такою формою держави, за якої влада належить народу і здійснюється системою органів держави, насамперед, виборними представницькими органами, які створюються на певний строк.