Скачать презентацию 1 Призначення характеристики та будова ручних осколкових гранат Скачать презентацию 1 Призначення характеристики та будова ручних осколкових гранат

ВП т.2 Гранати..pptx

  • Количество слайдов: 15

1. Призначення, характеристики та будова ручних осколкових гранат. 1. Призначення, характеристики та будова ручних осколкових гранат.

Граната РГД-5 Ручна осколкова граната РГД-5 - граната дистанційної дії, призначена для поразки живої Граната РГД-5 Ручна осколкова граната РГД-5 - граната дистанційної дії, призначена для поразки живої сили в ближньому бою (під час атаки, в окопах, сховищах, в лісі, в горах). Кидання гранати може бути з різних положень - при дії в пішому порядку, при дії на БТР та БМП.

Будова гранати РГД-5 1. Корпус; 2. Запал; 3. Розривний заряд; 4. Ковпак; 5. Вкладиш Будова гранати РГД-5 1. Корпус; 2. Запал; 3. Розривний заряд; 4. Ковпак; 5. Вкладиш ковпака; 6. Трубка для запалу; 7. Манжет; 8. Піддон; 9. Вкладиш піддону. 2 6 7 4 5 1 3 8 9

Корпус гранати служить для утримання розривного заряду металевої стрічки, трубки для запала, а також Корпус гранати служить для утримання розривного заряду металевої стрічки, трубки для запала, а також для утворення осколків під час вибуху гранати. Корпус циліндричний має дно та кришку, до кришки приєднується трубка з фланцем для приєднання запалу до гранати і для герметизації розривного заряду в корпусі. При зберіганні і перенесенні гранати трубка закривається пластмасовою пробкою чи металевим ковпаком. Металева стрічка служить для утворення осколків під час вибуху гранати, вона звернута в 3 -4 шари в середині корпусу. Для збільшення осколків поверхня стрічки поділена на квадратики (насічки). Вибуховий заряд заповнює корпус гранати і служить для розриву гранати і утворення осколків. Запал гранати УЗРГМ призначений для підриву розривного заряду гранати.

Ручна осколкова граната Ф-1 - дистанційної дії, призначена для ураження живої сили переважно в Ручна осколкова граната Ф-1 - дистанційної дії, призначена для ураження живої сили переважно в оборонному бою. Кидання гранати здійснюється з різних положень і тільки із за укриття , БТР, БМП чи танка.

Ручна осколкова граната Ф-1 складається з: 1. корпуса; 2. вибухового заряду; 3. запалу УЗРГМ. Ручна осколкова граната Ф-1 складається з: 1. корпуса; 2. вибухового заряду; 3. запалу УЗРГМ. 3 2 1

Корпус гранати служить для утворення осколків під час вибуху гранати. Корпус чавунний з повздовжніми Корпус гранати служить для утворення осколків під час вибуху гранати. Корпус чавунний з повздовжніми та поперечними борознами, по яким утворюються осколки. В верхній частині корпуса є нарізний відсік для приєднання запалу. При зберіганні, транспортуванні і перенесенні гранати в цей наріз вкручується пластмасовий корок.

Ручна кумулятивна граната РКГ-3 – протитанкова граната направленої дії, призначена для боротьби з танками, Ручна кумулятивна граната РКГ-3 – протитанкова граната направленої дії, призначена для боротьби з танками, самохідно-артилерійськими установками, бронетранспортерами противника, а також для руйнування довгострокових і польових оборонних споруд.

Будова гранати РКГ-3 Ручна протитанкова кумулятивна граната складається з: 1. корпусу; 2. розривного заряду; Будова гранати РКГ-3 Ручна протитанкова кумулятивна граната складається з: 1. корпусу; 2. розривного заряду; 3. запалу; 4. ручки. 1 2 3 4

БОЙОВІ ВЛАСТИВОСТІ РУЧНИХ ГРАНАТ Тип гранати Радіус Характер Принцип дії Час Маса убійної дії БОЙОВІ ВЛАСТИВОСТІ РУЧНИХ ГРАНАТ Тип гранати Радіус Характер Принцип дії Час Маса убійної дії бойової дії механізму горіння зарядженої осколків, гранати запалу, с гранати, г м Середня дальність кидка гранати РГД-5 наступальна осколкова дистанційна 3, 2 - 4, 2 до 25 310 40 -50 РГ-42 наступальна осколкова дистанційна 3, 2 - 4, 2 до 25 420 30 -40 Ф-1 оборонна осколкова дистанційна 3, 2 - 4, 2 до 200 600 35 -45 ударний миттєве - 1070 15 -20 РКГ-3 протитанкова кумулятивна

 Реактивна протитанкова граната РПГ– 18 (РПГ– 22) Реактивна протитанкова граната РПГ– 18 (РПГ-22) Реактивна протитанкова граната РПГ– 18 (РПГ– 22) Реактивна протитанкова граната РПГ– 18 (РПГ-22) призначена для боротьби з танками, САУ і броньованими засобами противника, для знищення живої сили в укриттях штучного типу, спорудах міського типу.

РПГ– 18 (РПГ-22) є індивідуальною зброєю і складається : 1. Пусковий пристрій одноразового застосування РПГ– 18 (РПГ-22) є індивідуальною зброєю і складається : 1. Пусковий пристрій одноразового застосування у вигляді гладкоствольної труби телескопічного типу. 2. Гранати, яка розміщується в пусковому пристрої. Пусковий пристрій служить для направлення польоту гранати. Складається з зовнішньої та внутрішньої труб. Граната – каліберна, кумулятивна. Пробиває броню сучасних танків, бойових машин. Склад : - головна частина; - реактивний двигун.

ХАРАКТЕРИСТИКИ РГП-18 Калібр, 64 мм РГП-22 72, 5 Довжина в похідному положенні, мм 705 ХАРАКТЕРИСТИКИ РГП-18 Калібр, 64 мм РГП-22 72, 5 Довжина в похідному положенні, мм 705 755 Довжина в бойовому положенні, мм 1050 850 Вага, 2, 6 кг Початкова швидкість, м/с 2, 7 114 133 135 160 Д прицільного вогню, м 200 250 Час переводу у бойове положення, сек. 8 -10 Д прямого пострілу ( h-2 м ), м

Міри безпеки при поводженні з гранатами Гранати військовослужбовці переносять в гранатних сумках, запали розміщені Міри безпеки при поводженні з гранатами Гранати військовослужбовці переносять в гранатних сумках, запали розміщені окремо, при цьому кожен запал повинен бути завернутий в папір. зарядити гранати запали треба оглянути. При огляді звертають увагу на те, щоб: 1. Корпус гранати не мав глибоких вм’ятин. 2. Трубка для запалу не була забруднена. 3. Запал був чистим і не мав іржи. 4. Кінці запобіжної чеки були розведені, не мали тріщин. Розбирати гранати неможна. Переносити їх без сумки (за кільце), а також торкатися нерозірваних гранат ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. Заряджати гранату тільки перед киданням.

При киданні бойових гранат необхідно дотримуватись мір безпеки : 1. Ті, хто кидає, повинні При киданні бойових гранат необхідно дотримуватись мір безпеки : 1. Ті, хто кидає, повинні бути в стальних шоломах. 2. Перед зарядженням роздивитись гранати і запали, у випадку порушень доповісти командиру. 3. Кидання проводити з окопів, під керівництвом офіцера. 4. При киданні осколкових гранат кожну наступну кидають через 5 секунд після вибуху попередньої. 5. Якщо граната не була кинута її розрядження проводити тільки за командою і під керівництвом офіцера. 6. Район кидання очиплюється на відстані R=300 метрів. 7. Вести розрахунок гранат що не вибухнули, відмічати місця їх падіння червоними прапорцями.