1 Дисципліна: СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ

Скачать презентацию 1 Дисципліна:  СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ Скачать презентацию 1 Дисципліна: СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ

tema_5.4_statut_vartovoї_slughbi.ppt

  • Размер: 186.5 Кб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 34

Описание презентации 1 Дисципліна: СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ по слайдам

  1 Дисципліна:  СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ № 5. Статути Збройних 1 Дисципліна: СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Розділ № 5. Статути Збройних Сил України. Заняття 4. Вартова служба. КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ

  2 Цей Статут визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, 2 Цей Статут визначає організацію і порядок несення гарнізонної та вартової служб, права і обов’язки посадових осіб гарнізону та військовослужбовців, які залучаються для несення цих служб. Статут обов’язковий для всіх військових частин, штабів, організацій, установ і військово-навчальних закладів Збройних Сил України. Дія Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України поширюється на Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України, війська Цивільної оборони України та на інші військові формування, створені відповідно до законів України.

  3 Друге питання. Пост, його обладнання та оснащення.  Перше питання. 3 Друге питання. Пост, його обладнання та оснащення. Перше питання. Призначення і завдання вартової служби. Третє питання. Обов’язки чатового. Способи охорони поста. Четверте питання. Порядок заряджання та розряджання зброї. П ’ яте питання. Порядок застосування зброї чатовим. Шосте питання. Зміна чатових.

  41.  Призначення і завдання вартової  служби.  Несення вартової служби 41. Призначення і завдання вартової служби. Несення вартової служби є виконанням бойового завдання і вимагає від особового складу точного дотримання всіх положень, визначених цим Статутом, високої пильності, непохитної рішучості та розумної ініціативи. Особи, винні в порушенні правил несення вартової служби, несуть дисциплінарну або кримінальну відповідальність. Для несення вартової служби віднаряджуються варти. Вартою називають озброєний підрозділ, віднаряджений для виконання бойового завдання з метою охорони та оборони військових об’єктів, бойових прапорів та осіб, яких тримають на гауптвахті й у дисциплінарній частині (батальйоні).

  5 Варти можуть бути внутрішніми (корабельними) або гарнізонними, постійними або тимчасовими. У 5 Варти можуть бути внутрішніми (корабельними) або гарнізонними, постійними або тимчасовими. У внутрішні (корабельні) варти для охорони та оборони об’єктів призначаються військовослужбовці від однієї військової частини гарнізону (корабля). У гарнізонні варти для охорони та оборони об’єктів призначаються по черзі військовослужбовці двох або більше військових частин гарнізону. Гарнізонні варти призначаються, як правило, для охорони та оборони в гарнізоні військових об’єктів, які не мають своїх підрозділів охорони. Внутрішні (корабельні) варти підпорядковуються командирові військової частини (командирові корабля), черговому частини (корабля) та його помічникові, якщо помічник чергового військової частини (корабля) за військовим званням рівний з начальником варти або старший від нього. 1. Призначення і завдання вартової служби.

  6 Варти переходять у підпорядкування цим особам із моменту подання під час 6 Варти переходять у підпорядкування цим особам із моменту подання під час розводу команди «Струнко» для зустрічі чергового варт (військової частини, корабля), а виходять із їх підпорядкування з моменту подачі начальником варти команди «Кроком руш» для руху в свою військову частину (підрозділ) після зміни. До складу варт призначаються: начальник варти, вартові за кількістю постів і змін, розвідні, у разі потреби помічник начальника варти, помічник начальника варти з технічних засобів охорони або оператор з технічних засобів охорони, помічник начальника варти із служби вартових собак, водії транспортних засобів, а у варти при гауптвахті — вивідні й конвойні. 1. Призначення і завдання вартової служби.

  7 Охорона та оборона об'єктів Для безпосередньої охорони та оборони об'єктів із 7 Охорона та оборона об’єктів Для безпосередньої охорони та оборони об’єктів із складу варти виставляються чатові. Чатовим називається озброєний вартовий, який виконує бойове завдання щодо охорони та оборони дорученого йому поста. Постом називається все доручене для охорони та оборони чатовому, а також місце або ділянка місцевості, на якій він виконує свої обов’язки. До постів також належать об’єкти та ділянки місцевості, що їх охороняє варта, на яких встановлено технічні засоби охорони або є вартові собаки. Охорона об’єктів чатовими здійснюється шляхом патрулювання (обходу) всередині огорожі або за периметром між внутрішньою і зовнішньою огорожами, а також стеженням з вишок (з використанням технічних засобів охорони). Для посилення охорони об’єкта можуть застосовуватися вартові собаки. 1. Призначення і завдання вартової служби.

  8 У разі організації охорони об'єктів шляхом патрулювання чатовому залежно від огородження 8 У разі організації охорони об’єктів шляхом патрулювання чатовому залежно від огородження об’єкта й особливостей місцевості призначається для охорони та оборони ділянка смуги завдовжки: вдень — до 2 км, уночі — до 1 км, а для об’єктів, які обладнані технічними засобами охорони: вдень — до 3 км, уночі — до 2 км. Для посилення охорони об’єктів під час негоди (туману, завірюхи тощо) розпорядженням начальника гарнізону (командира військової частини) можуть віднаряджуватися додаткові вартові або патрулі. Порядок несення служби додатковими вартовими й патрулями визначається начальником гарнізону (командиром військової частини). 1. Призначення і завдання вартової служби.

  9 Чатові пересуваються за маршрутами руху пішки із швидкістю,  що забезпечує 9 Чатові пересуваються за маршрутами руху пішки із швидкістю, що забезпечує надійну охорону об’єкта, роблячи короткі зупинки для огляду місцевості, технічних засобів охорони й огорожі, а також для доповіді за допомогою засобів зв’язку начальникові варти про несення служби або подачі визначеного сигналу під час проходження пунктів сигналізації. За умови хорошої видимості, якщо умови місцевості дозволяють, чатові можуть вести нагляд за об’єктами, які підлягають охороні, і підступами до них із спостережних вишок цілодобово. 1. Призначення і завдання вартової служби.

  10 Територія,  на якій розташовані об'єкти,  що охороняються,  як 10 Територія, на якій розташовані об’єкти, що охороняються, як правило, має бути обнесена парканом. Територія, на якій розташовані об’єкти центрального підпорядкування, а також інші важливі об’єкти (склади з озброєнням, боєприпасами, пальним тощо), обгороджують зовнішньою і внутрішньою огорожею. Відстань між цими огорожами визначають залежно від місцевих умов, вона може бути 10 метрів чи більше. Висота огорожі — не менш як 2 метри, а відстань між дротинами — не більш як 15 сантиметрів. Технічні засоби охорони встановлюють між внутрішньою та зовнішньою огорожами з урахуванням місцевих умов і технічних характеристик апаратури. 2. Пост, його обладнання та оснащення .

  11 Для зручності спостереження за підступами до об'єкта,  що охороняється, 11 Для зручності спостереження за підступами до об’єкта, що охороняється, у проміжках між огорожами встановлюють спостережні вишки, обладнані куленепробивними щитами, з дверцями, що зачиняються зсередини, засобами зв’язку, сигналізації та прожекторами. Висота спостережної вишки має забезпечувати чатовому огляд території поста й підступів до нього. На підходах до території з об’єктами, що охороняються, де немає огорожі, встановлюють добре видимі вдень і вночі покажчики з написом, наприклад: «Прохід (проїзд) заборонено (закрито)», «Об’їзд (обхід) праворуч (ліворуч)» і позначають стрілкою. 2. Пост, його обладнання та оснащення .

  12 Межі забороненої зони мають бути позначені покажчиками з написом Заборонена зона, 12 Межі забороненої зони мають бути позначені покажчиками з написом «Заборонена зона, прохід (проїзд) заборонено (закрито)». Про встановлення забороненої зони начальник гарнізону (командир військової частини, начальник об’єкта, що охороняється) має своєчасно оповістити населення. На території поста залежно від місцевих умов чатовому має бути забезпечений якомога більший огляд та обстріл (не менш як 50 метрів), для чого територію навколо поста очищають від кущів, проріджують дерева, нижні сучки та гілки обрізують до висоти 2, 5 метра, траву скошують, зайві предмети прибирають. Межа, за яку заборонено наближатися до поста стороннім особам, має бути позначена помітними чатовому вдень і вночі покажчиками. 2. Пост, його обладнання та оснащення .

  13 Чатовому мають бути створені всі умови для несення служби на посту 13 Чатовому мають бути створені всі умови для несення служби на посту безперешкодним обходом території поста або спостереженням із місця. На території об’єктів, що мають кілька постів, межі кожного поста позначають на місцевості покажчиками. Для оборони найважливіших постів і вартових приміщень копаються та обладнуються окопи. У нічний час підступи до поста і об’єкта, що охороняється, освітлюють. Освітлення влаштовують так, щоб чатовий, стоячи на посту або рухаючись територією поста, перебував увесь час у затінку. 2. Пост, його обладнання та оснащення .

  14 Пост обладнують засобами зв'язку, які забезпечують чатовому (не менш як із 14 Пост обладнують засобами зв’язку, які забезпечують чатовому (не менш як із двох точок, а під час охорони об’єктів шляхом патрулювання — через кожні 250 метрів просування) негайний виклик начальника варти, його помічника або розвідного. Внутрішні пости, а також пост біля Бойового Прапора огороджують гратами заввишки 0, 7 -1 метр й освітлюють. На кожному зовнішньому (а в необхідних випадках і на внутрішньому) посту, безпосередньо біля складу, що його охороняють, сховища тощо мають бути засоби пожежогасіння: вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою, відра та інвентар (лопати, сокири, ломи, гаки). На зовнішньому посту має бути постовий грибок для зберігання постового одягу. Постовий грибок зафарбовують під колір об’єкта, що охороняється, або навколишньої місцевості. 2. Пост, його обладнання та оснащення .

  15 Чатовий підпорядковується начальнику варти,  помічнику начальника варти, своєму розвідному. 15 Чатовий підпорядковується начальнику варти, помічнику начальника варти, своєму розвідному. Він є особою недоторканною. Недоторканність чатового полягає: в особливій охороні законом його прав і особистої гідності; у підпорядкуванні його лише певним особам — начальникові варти, помічникові начальника варти та своєму розвідному; в обов’язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового, які визначені його службою; у наданні йому права застосовувати зброю у випадках, визначених цим Статутом. Чатового мають право змінити або зняти з поста лише начальник варти, помічник начальника варти й розвідний, якому підпорядкований чатовий. 3. Обов’язки чатового. Способи охорони поста.

  16  Чатовий зобов'язаний: пильно охороняти та стійко обороняти свій пост, 16 Чатовий зобов’язаний: пильно охороняти та стійко обороняти свій пост, нічим не відволікатися, не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її, включаючи осіб, яким він підпорядкований; під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (при цьому патронник не досилати); рухаючись визначеним маршрутом, уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв’язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки; не залишати поста, доки його не буде змінено або знято; не допускати до поста ближче, ніж на відстань, визначену в табелі постів, та позначки на місцевості нікого, крім начальника варти, помічника начальника варти й свого розвідного та осіб, яких вони супроводжують, а також чергового варт (військової частини) у випадку, визначеному в статті Статуту; 3. Обов’язки чатового. Способи охорони поста.

  17 знати маршрут руху транспортних засобів варти,  а також їх розпізнавальні 17 знати маршрут руху транспортних засобів варти, а також їх розпізнавальні знаки й сигнали; уміти застосовувати засоби пожежогасіння, які є на посту; викликати начальника варти у разі виявлення будь-яких неполадок в огорожі об’єкта (на посту) та за будь-якого порушення поблизу свого чи сусіднього поста; почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкання вартового собаки, негайно доповісти до вартового приміщення; віддавати військове вітання начальникам, яким він підпорядкований, а також іншим начальникам, які прибули на пост в їх супроводі, згідно з правилами, визначеними Стройовим статутом Збройних Сил України. 3. Обов’язки чатового. Способи охорони поста.

  18 Чатовому заборонено сидіти, притулятися до чого-небудь, спати,  курити,  розмовляти, 18 Чатовому заборонено сидіти, притулятися до чого-небудь, спати, курити, розмовляти, їсти, пити, читати, писати, справляти природні потреби, передавати й приймати будь-які предмети, досилати без потреби патрон у патронник, заходити у зону роботи технічних засобів охорони. Чатовий повинен відповідати на запитання лише начальника варти, його помічника, свого розвідного й осіб, які прибули з ними для перевірки. У разі виникнення пожежі на посту чатовий негайно доповідає до вартового приміщення й, не припиняючи спостереження за об’єктом, який охороняють, вживає заходів до гасіння пожежі. У разі раптового захворювання (поранення) чатовий повідомляє про це до вартового приміщення й далі несе службу на посту. 3. Обов’язки чатового. Способи охорони поста.

  19 Після повернення з постів розвідні попередньої та нової варт біля вартового 19 Після повернення з постів розвідні попередньої та нової варт біля вартового приміщення по черзі доповідають своїм начальникам варт проведення зміни, наприклад: «Товаришу лейтенанте. Зміну проведено. Пости здано (прийнято) у справності. Перший розвідний сержант Кучеренко». Зброю розряджають у порядку, визначеному в статті 111 цього Статуту. За командою начальників варт зброю спочатку розряджають розвідні обох варт, потім начальник попередньої варти командує: «Справа по одному — РОЗРЯДЖАЙ». 4. Порядок заряджання та розряджання зброї.

  20 За цією командою вартові почергово роблять крок уперед,  під наглядом 20 За цією командою вартові почергово роблять крок уперед, під наглядом розвідного розряджають свою зброю, вкладають споряджені магазини (обойми з патронами) у сумки й доповідають: «Зброю розряджено», відводячи затворну раму (затвор) назад, подають зброю для огляду. Начальник варти і розвідний оглядають зброю вартових, після чого вартові відпускають затворну раму (досилають затвор) у попереднє положення, спускають курок, ставлять зброю на запобіжник, відмикають (відкидають) багнет, беруть зброю в положення «на ремінь», ступають крок назад, стають на своє місце. Потім вартові на чолі зі старшими вирушають до місця перебування попередньої варти, а розвідні — до вартового приміщення. 4. Порядок заряджання та розряджання зброї.

  21 Застосуванню фізичної сили,  вогнепальної та холодної зброї,  якщо дозволяють 21 Застосуванню фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, якщо дозволяють обставини, мають передувати попередження про намір їх використання. Без попередження фізичну силу, зброю можуть застосовувати у разі виникнення загрози життю або здоров’ю військовослужбовців, нападу на чатового, на об’єкти, які охороняють, вартове приміщення або зміну, що прямує до постів (з постів). За неможливості уникнення застосування сили (зброї) це не повинно перевищувати міри, необхідної для виконання покладених на чатових обов’язків. У разі заподіяння чатовими шкоди особовий склад варти забезпечує в найкоротший строк подання потрібної допомоги потерпілим. 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  22 Про застосування фізичної сили (зброї) чатовий або розвідний негайно доповідає начальникові 22 Про застосування фізичної сили (зброї) чатовий або розвідний негайно доповідає начальникові варти, а начальник варти — черговому варт (черговому військової частини). Перевищення повноважень у застосуванні сили (зброї) має наслідком відповідальність, встановлену законом України. Чатовим застосовується зброя без попередження у разі явного нападу на нього або на об’єкт, який він охороняє. Усіх осіб, які наближаються до поста або до забороненої зони, позначеної покажчиками, крім начальника варти, помічника начальника варти, свого розвідного та осіб, яких вони супроводжують, чатовий зупиняє вигуком «Стій, назад» або «Стій, обійти справа (зліва)». 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  23 За невиконання особою,  яка наближається до поста або до забороненої 23 За невиконання особою, яка наближається до поста або до забороненої зони, цієї вимоги чатовий попереджає порушника вигуком «Стій, стрілятиму» й негайно викликає начальника варти або розвідного. Якщо порушник не виконує цієї вимоги, чатовий досилає патрон у патронник і робить попереджувальний постріл угору. Якщо порушник не виконує й цієї вимоги та намагається проникнути на пост чи до об’єкта, який охороняють (перетнути заборонену зону), або якщо він після такої спроби вдається до втечі, то чатовий застосовує зброю. Чатовий, озброєний багнетом, попереджує порушника вигуком «Стій, буде застосована зброя» і негайно викликає начальника варти або розвідного, не послабляючи уваги за об’єктом, що охороняє, стежить за поведінкою порушника до прибуття резервної групи на чолі з начальником варти, розвідним. 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  24 В умовах поганої видимості,  коли з відстані,  яку зазначають 24 В умовах поганої видимості, коли з відстані, яку зазначають у табелі постів, не можна розгледіти осіб, які наближаються до поста або до забороненої зони, чатовий зупиняє їх вигуком «Стій, хто йде? «. Якщо відповіді немає, то чатовий попереджає: «Стій, стрілятиму» й затримує порушника. Про затримання порушника чатовий повідомляє у вартове приміщення, не послабляючи уваги, й далі охороняє об’єкт, який йому доручено, та стежить за поведінкою порушника. Якщо на вигук чатового надійде відповідь «Іде начальник варти (помічник начальника варти, розвідний)», чатовий наказує: «Начальник варти (помічник начальника варти, розвідний), до мене, решта — на місці»; за потреби чатовий вимагає, щоб особа, яка наближається до нього, освітила своє обличчя. Переконавшись, що той, хто назвався, справді начальник варти (помічник начальника варти, розвідний), чатовий допускає до себе всіх осіб, які прибули. 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  25 Якщо той, хто назвався начальником варти (помічником начальника варти,  розвідним), 25 Якщо той, хто назвався начальником варти (помічником начальника варти, розвідним), виявиться невідомим або якщо особи, які перебувають з ним, не виконують вимогу чатового залишитися на місці, чатовий попереджає порушників вигуком «Стій, стрілятиму». За невиконання порушником цієї вимоги чатовий застосовує до них зброю без попереджувального пострілу вгору. Коли необхідно вступити в рукопашний бій для захисту себе або об’єкта, чатовий повинен рішуче і сміливо діяти багнетом і прикладом. У крайніх, невідкладних випадках або за несправності засобів зв’язку й сигналізації чатовий може викликати на пост начальника варти або розвідного пострілом угору. 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  26 Чатові інших постів,  почувши постріл або стрілянину,  зобов'язані повідомити 26 Чатові інших постів, почувши постріл або стрілянину, зобов’язані повідомити про це засобами зв’язку начальника варти і посилити пильність, а за можливості надати вогневу підтримку. Начальник варти має право застосовувати зброю без попередження сам і складом варти у разі явного нападу на об’єкти, які охороняються, на чатових, вартове приміщення, зміну, що прямує до постів (із постів). Крім того, начальник варти має право застосовувати зброю для припинення заворушення серед заарештованих за умови виникнення безпосередньої загрози життю і здоров’ю людей або до заарештованого, який намагається втекти. У цих випадках до застосування зброї він має голосом або пострілом угору попередити осіб, проти яких буде застосовано зброю. 5. Порядок застосування зброї чатовим.

  27 Зміна чатових проводиться через 2 години,  у парні або непарні 27 Зміна чатових проводиться через 2 години, у парні або непарні години. За температури повітря -20 (град. ) С і нижче (під час вітру — і при меншому морозі) зміна чатових зовнішніх постів, а також внутрішніх постів, що перебувають в неопалюваних приміщеннях, проводиться через годину. За температури повітря +30 (град. ) С і вище (в затінку) чатові змінюються також через годину. Вказівку про зміну чатових через годину в цих випадках дає черговий варт (військової частини). Якщо зміна чатових проводиться через годину, то начальник варти робить у постовій відомості запис про те, що чатові з такої-то години змінювалися через годину, а з такої-то години, під час заступання такої-то зміни, — через 2 години. 6. Зміна чатових.

  286.  Зміна чатових біля входу до вартового приміщення проводиться через кожні 286. Зміна чатових біля входу до вартового приміщення проводиться через кожні 30 хвилин начальником варти або його помічником. Коли зміна наближається до чатового на відстань 10 -15 кроків, розвідний нової варти командує: «Зміна — СТІЙ» і наказує одному з вартових спостерігати (у випадку прямування зміни на машині — зарядити зброю і спостерігати) за постом і підступами до нього. Вартовий, призначений для спостереження, повинен пересуватися так, щоб бачити пост (об’єкт), підступи до нього та розвідного. На період спостереження за постом вартовий виконує обов’язки, визначені в статтях 233 -236 цього Статуту, і має право застосовувати зброю, як визначено в статтях 196 -197 цього Статуту. Вартові інших постів, які прибули із зміною, мають право застосовувати зброю тільки за командою розвідного у випадках, визначених у статті 223 цього Статуту.

  296.  Зміна чатових. Чатовий під час наближення зміни стає обличчям до 296. Зміна чатових. Чатовий під час наближення зміни стає обличчям до неї і самостійно бере автомат у положення «на ремінь» (карабін — «до ноги»). Розвідний попередньої варти підходить до чатового, опитує його про все помічене під час перебування на посту, потім командує йому: «СТРУНКО». За командою розвідного нової варти, наприклад: «Рядовий Онищенко, на пост кроком — РУШ», чатовий робить крок вправо, вартовий підходить до чатового й стає на його місце обличчям у протилежний бік (з карабіном біля ноги). Розвідні попередньої та нової варт стають з обох боків від чатового та вартового на один-два кроки від них, обличчям один до одного.

  306.  Зміна чатових. За командою розвідного попередньої варти Чатовий,  здати 306. Зміна чатових. За командою розвідного попередньої варти «Чатовий, здати пост» чатовий здає пост. При цьому чатовий та вартовий повертають один до одного голови. Здача поста словами полягає в тому, що чатовий, називаючи номер поста, перелічує вартовому, який заступає на пост, все, що підлягає охороні згідно з табелем постів, а також зазначає, що було помічено поблизу поста під час несення служби. Після здавання поста словами вартовий за командою свого розвідного «Вартовий, прийняти пост» зобов’язаний разом із розвідним нової варти в присутності чатового та розвідного попередньої варти обійти об’єкт, що охороняється, й перевірити справність огорожі, дверей (воріт), вікон і стін сховищ (складів, парків), кількість машин, літаків, гармат чи іншої бойової техніки, а також наявність і стан засобів охорони, зв’язку, пожежогасіння.

  316.  Зміна чатових. Якщо на посту є замки,  пломби й 316. Зміна чатових. Якщо на посту є замки, пломби й печатки, вартовий зобов’язаний оглянути й перевірити їх цілість і справність шнурів. Під час приймання поста біля камер із заарештованими вартовий, крім того, зобов’язаний перевірити кількість заарештованих, які в них перебувають. У разі потреби вартовий, який заступає на пост, за допомогою розвідного одягає постовий одяг (додаток 14 до цього Статуту). Під час заступання першої зміни чатових обидва розвідні стежать за тим, щоб чатовий, якого змінюють, правильно здав пост вартовому, який заступає, ознайомив його з межами та підступами до поста, сигналізацією і з усіма особливостями поста; під час приймання постового одягу перевіряють, щоб він був цілий.

  326.  Зміна чатових. Якщо під час приймання та здавання поста буде 326. Зміна чатових. Якщо під час приймання та здавання поста буде виявлено неполадки (пошкодження огорожі, шнурів, дверей, вікон) або невідповідність печаток (пломб) зліпкам (відтискам), кількості, зазначеній у табелі постів, а також невідповідність кількості бойової техніки, яка перебуває під охороною, розвідний зупиняє передачу поста й викликає начальника варти; у разі, коли пост приймає нова варта, викликаються начальники попередньої та нової варт. Закінчивши здавання та прийняття поста, чатовий і вартовий, який заступає на пост, стають обличчям у бік, протилежний об’єктові, що мають охороняти, й по черзі доповідають, наприклад: «Товаришу сержанте. Рядовий Чмихун пост номер такий-то здав»; «Товаришу сержанте. Рядовий Шалига пост номер такий-то прийняв». Після доповіді та одержання вказівок від розвідного чатовий бере зброю, як визначено в статті 234 цього Статуту, та приступає до виконання своїх обов’язків на посту.

  336.  Зміна чатових. Доповідь про прийняття (здавання) поста визначає перехід вартового 336. Зміна чатових. Доповідь про прийняття (здавання) поста визначає перехід вартового на становище чатового (чатового на становище вартового). За командою розвідного попередньої варти, наприклад: «Рядовий Кращенко, з поста кроком — РУШ», вартовий, якого змінили, та вартовий, який тимчасово спостерігав за постом, стають позаду зміни (карабін самостійно береться в положення «на ремінь»). Після чого розвідний нової варти командує: «Зміна, за мною кроком — РУШ» і веде зміну до іншого поста. Під час зміни чатових внутрішніх постів розвідний, провівши зміну до входу в приміщення, командує: «Зміна — СТІЙ», залишає одного з вартових старшим і командує, наприклад: «Рядові Михайленко, Шевченко, за мною кроком — РУШ». Зайшовши у приміщення, розвідний змінює чатового, як визначено в статтях 159 -163 цього Статуту.

  346.  Зміна чатових. У разі розташування постів з обох боків від 346. Зміна чатових. У разі розташування постів з обох боків від вартового приміщення розвідний спочатку змінює чатових на постах, розташованих з одного боку вартового приміщення, а потім, залишивши вартових, яких змінив у вартовому приміщенні, вишиковує інших вартових цієї зміни та веде їх на пости. Після повернення зміни з постів і розряджання зброї розвідний наказує вартовим поставити зброю в ставницю. Шикування другої й наступних змін нової варти для відправлення їх на пости та зміни чатових, а також заряджання та розряджання зброї проводиться так, як зазначено для першої зміни.

Зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть полный документ!
РЕГИСТРАЦИЯ