Скачать презентацию Зразок модульного завдання Питання 1. Деяке тіло опромінюється Скачать презентацию Зразок модульного завдання Питання 1. Деяке тіло опромінюється

1 Модуль 2 семестр.ppt

  • Количество слайдов: 12

Зразок модульного завдання Питання 1. Деяке тіло опромінюється спочатку світлом довжиною хвилі 500 нм Зразок модульного завдання Питання 1. Деяке тіло опромінюється спочатку світлом довжиною хвилі 500 нм (світло І), а потім 600 нм (ІІ). В обох випадках відбувається фотоефект. Порівняйте між собою кінетичні енергії електронів, що вилітають з поверхні тіла. А. У випадку світла І кінетична енергія більша Б. У випадку світла ІІ кінетична енергія більша В. Кінетичні енергії однакові Г. Неможливо сказати Д. Можливі різні варіанти, це залежить від природи тіла Рівняння Ейнштейна для фотоефекту

Питання 2. Амплітуда гармонічного коливання матеріальної точки 5 см, частота коливань 4 Гц, початкова Питання 2. Амплітуда гармонічного коливання матеріальної точки 5 см, частота коливань 4 Гц, початкова фаза дорівнює нулю. Коливання виконуються за законом синуса. Швидкість матеріальної точки змінюється з часом за законом: А. v(t) = 5∙ cos(4 t) Б. v(t) = 5∙ cos(4∙ 2πt) В. v(t) = 5∙ 2π∙ cos(4 t) Г. v(t) = 5∙ 2π∙ cos(4∙ 2πt) Д. v(t) = 5 ∙ 2π∙ 4∙ cos(4∙ 2πt)

Питання 3. Довжина хвилі падаючого на тіло світла зменшилась в 4 рази. Маса кванта Питання 3. Довжина хвилі падаючого на тіло світла зменшилась в 4 рази. Маса кванта цього світла. . . А. зменшилась в 4 рази Б. збільшилась в 4 рази В. зменшилась в 16 разів Г. збільшилась в 16 разів Д. не змінилась

Задача 1. Точка здійснює коливальний рух за законом. Через який час від початку руху Задача 1. Точка здійснює коливальний рух за законом. Через який час від початку руху вона проходить шлях від положення рівноваги до максимального зміщення? Період коливань Час від положення рівноваги до максимального зміщення

Задача 2. Довжина хвилі світла, що відповідає червоній межі фотоефекту, для деякого металу дорівнює Задача 2. Довжина хвилі світла, що відповідає червоній межі фотоефекту, для деякого металу дорівнює 450 нм. Знайти роботу виходу електрона з металу, максимальну кінетичну енергію та максимальну швидкість електронів, що вириваються з металу світлом із довжиною хвилі 425 нм. Значення роботи виходу надати в Дж та е. В. Маса спокою електрона 9. 1 · 10 -31 кг.

Задача 3. Знайти логарифмічний декремент загасання математичного маятника, якщо за час 1 хвилину амплітуда Задача 3. Знайти логарифмічний декремент загасання математичного маятника, якщо за час 1 хвилину амплітуда коливань зменшується в 10 разів. Довжина маятника 80 см.

Задача. Металева поверхня розігріта до температури 2500 К. Відомо, що з 10 см 2 Задача. Металева поверхня розігріта до температури 2500 К. Відомо, що з 10 см 2 цієї поверхні за одну хвилину випромінюється енергія 4∙ 104 Дж. Знайти ступінь чорноти цієї поверхні (коефіцієнт поглинання). Визначити також енергетичну світність (випромінювання) цієї поверхні, якщо вона була абсолютно чорною.

Задача Знайти найбільшу та найменшу довжини хвиль в інфрачервоній області спектра водню (серія Пашена). Задача Знайти найбільшу та найменшу довжини хвиль в інфрачервоній області спектра водню (серія Пашена). Знайти також енергії відповідних рівней.

Задача Якою була довжина хвилі падаючого рентгенівського випромінювання, якщо при комптонівському розсіюванні цього випромінювання Задача Якою була довжина хвилі падаючого рентгенівського випромінювання, якщо при комптонівському розсіюванні цього випромінювання речовиною під кутом 90 о довжина хвилі розсіяного випромінювання виявилася рівною 42. 5 пм? Знайти також енергії квантів та електрона віддачі.

Задача. Сила струму в коливальному контурі залежить від часу згідно з рівнянням (А). Індуктивність Задача. Сила струму в коливальному контурі залежить від часу згідно з рівнянням (А). Індуктивність контуру 1 Гн. Знайти період коливань, ємність контуру, залежності від часу напруги між обкладинками конденсатора, енергії магнітного поля, енергії електричного поля.