Скачать презентацию Ярослав Стельмах Український письменник драматург кіносценарист Біографія Скачать презентацию Ярослав Стельмах Український письменник драматург кіносценарист Біографія

Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt

  • Количество слайдов: 8

Ярослав Стельмах Український письменник, драматург, кіносценарист, Ярослав Стельмах Український письменник, драматург, кіносценарист,

Біографія. Ярослав Стельмах народився 30 листопада 1949 р. в Києві в родині відомого українського Біографія. Ярослав Стельмах народився 30 листопада 1949 р. в Києві в родині відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Будинок, в якому народився Ярослав Стельмах

 Особливі успіхи мав письменник у вивченні іноземних мов. Незважаючи на відчутні успіхи перекладача Особливі успіхи мав письменник у вивченні іноземних мов. Незважаючи на відчутні успіхи перекладача та драматурга несподівано навіть для самого себе почав писати твори для дітей. Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві, аспірантуру.

 Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: «Шкільна драма» , «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав» входили до репертуару багатьох театрів колишнього СРСР.

Ілюстрація до епізоду в творі. Ілюстрація до епізоду в творі.

 Феномен драматургії Я. Стельмаха має декілька складових. 1. Вражає, як автор в ті Феномен драматургії Я. Стельмаха має декілька складових. 1. Вражає, як автор в ті минулі, підцензурні, часи примудрився не написати жодної «прославляючої» п’єси; 2. Бажання режисерів обирати саме його твори до постановки (без вказівок «згори» ); 3. Прагнення акторів бути зайнятими в п’єсах Яр. Стельмаха, позаяк, за їхнім власним висловом, «в них є що грати» .

 Загибель7 серпня 2001 року Ярослав Стельмах загинув вавтомобільнійкатас трофі на. Бориспільській трасі. Загибель7 серпня 2001 року Ярослав Стельмах загинув вавтомобільнійкатас трофі на. Бориспільській трасі.

 «Життя кращого драматурга України трагічно обірвалося на злеті, і втрата ця дійсно непоправна. «Життя кращого драматурга України трагічно обірвалося на злеті, і втрата ця дійсно непоправна. Він був єдиним сучасним автором, п’єси і перекладиякого йшли і йдуть по всій країні, і вже це одне давало надію, що теперішній розрив між сценою і літературою може бути подоланим. На жаль, зараз він, цей розрив, мабуть що, тільки збільшиться»