Скачать презентацию Воєнно інженерна підготовка План вивчення дисципліни Усього Скачать презентацию Воєнно інженерна підготовка План вивчення дисципліни Усього

инженерная_1.ppt

  • Количество слайдов: 19

Воєнно – інженерна підготовка План вивчення дисципліни: Усього - 30 годин Групових занять - Воєнно – інженерна підготовка План вивчення дисципліни: Усього - 30 годин Групових занять - 12 годин Практичних занять - 2 години Самостійна підготовка 16 годин Мета вивчення теми: • вивчити призначення, бойове застосування, організацію та бойові можливості інженерних підрозділів механізованих частин; • ознайомитись з основними видами машин інженерного озброєння їх призначенням та ТТХ. • розвивати просторово-часову уяву сучасного загальновійськового бою, та організацію його інженерного забезпечення; • формувати фізичні та моральні якості студентів, які необхідні під час виконання завдань інженерного забезпечення в сучасному загальновійськовому бою.

Тема 1. Інженерне забезпечення - вид бойового забезпечення військ. Заняття 1. Інженерне забезпечення - Тема 1. Інженерне забезпечення - вид бойового забезпечення військ. Заняття 1. Інженерне забезпечення - вид Заняття 1. бойового забезпечення військ. Час: 2 години. Місце: клас кафедри. Вид заняття: групове заняття. НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ 1. Мета, завдання та організація інженерного забезпечення бойових дій механізованих підрозділів. 2. Організація інженерних підрозділів, їх можливості та принципи бойового застосування. 3. Техніка та озброєння інженерних підрозділів, їх призначення та тактико-технічні характеристики.

ЛІТЕРАТУРА А) основна: 1. “Наставление по военно-инженерному делу для СА”, М. , Воениздат, 1984 ЛІТЕРАТУРА А) основна: 1. “Наставление по военно-инженерному делу для СА”, М. , Воениздат, 1984 г. Б) додаткова: 1. “Наставление по обеспечению боевых действий Сухопутных войск” ч. ІУ, М. , Воениздат, 1984 г. 2. Бойовий Статут Сухопутних військ, ч. ІІ, Київ. Варта. 1998 р.

ПЕРШЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 1. Мета, завдання та організація інженерного забезпечення бойових дій механізованих підрозділів. ПЕРШЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 1. Мета, завдання та організація інженерного забезпечення бойових дій механізованих підрозділів.

Інженерне забезпечення є видом бойового Інженерне забезпечення і представляє собою комплекс заходів, які проводяться Інженерне забезпечення є видом бойового Інженерне забезпечення і представляє собою комплекс заходів, які проводяться військами для: • створення умов для скритого висунення, розгортання і успішного виконання бойових завдань; • підвищення захисту військ та об’єктів від усіх засобів ураження; • нанесення противнику втрат і с кування його дій.

Для досягнення цієї мети військами виконуються наступні завдання інженерного забезпечення: 1. 2. 3. 4. Для досягнення цієї мети військами виконуються наступні завдання інженерного забезпечення: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Інженерна розвідка противника, місцевості та об‘єктів. Фортифікаційне обладнання районів, позицій та опорних пунктів. Влаштування загороджень та зруйнувань. Пророблення проходів в загородженнях й зруйнуваннях. Влаштування переходів через перешкоди. Підготовка і утримання шляхів маневру, підвозу та евакуації. Обладнання та утримання переправ через водні перешкоди. Інженерні заходи по маскуванню, щодо захисту військ та підрозділів від високоточної зброї противника. Добування, очищення води та обладнання пунктів водопостачання. Знищення та знешкодження ядерних мін противника. Розмінування місцевості та об’єктів. Інженерні заходи щодо забезпечення бойових дій вертольотів. Інженерні заходи щодо ліквідації наслідків ядерних ударів противника.

Сутність організації інженерного забезпечення заключається в особистій відповідальності за це кожного командира в підлеглому Сутність організації інженерного забезпечення заключається в особистій відповідальності за це кожного командира в підлеглому підрозділі. Інженерне забезпечення в механізованих підрозділах організується на основі особистого рішення командира та вказівок по інженерному забезпеченню старшого начальника. Найбільш складні завдання інженерного забезпечення, які потребують спеціальної підготовки, інженерної техніки, виконуються підрозділами та частинами інженерних військ, що можуть діяти в трьох варіантах: • придаватись на підсилення механізованим підрозділам та частинам і діяти по плану їх командирів і вказівок старших начальників; • підтримувати механізовані підрозділи та частини, діючи по плану старших начальників, але в інтересах та у взаємодії з цими підрозділами та частинами; • діяти самостійно, вирішуючи специфічні завдання інженерного забезпечення.

ДРУГЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 2. Організація інженерних підрозділів, їх можливості та принципи бойового застосування. ДРУГЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 2. Організація інженерних підрозділів, їх можливості та принципи бойового застосування.

Інженерно-саперна рота ІСР 52 чол. управління Урал 4320 -3 шт ПМЗ-3 – 3 шт Інженерно-саперна рота ІСР 52 чол. управління Урал 4320 -3 шт ПМЗ-3 – 3 шт КС-130 -1 шт; ЗІЛ 131 -3 шт; Урал 4320 -4 шт Інженерносаперний взвод Інженернотехнічний взвод (ІСВ) 19 чол. ісвід Автомобільне відділення (ІТВ) 19 чол. 8 чол. Дорожньої техніки Землерийних машин ВММ івпв БАТ-2 М МТУ-20 3 шт ПЗМ-2 к-т ТММ-3 ФВС-2, 5

Можливості ІСР Завдання, які виконуються Установка ПТМП Загороджувачами за 1, 5 -2 години Вручну Можливості ІСР Завдання, які виконуються Установка ПТМП Загороджувачами за 1, 5 -2 години Вручну за ніч Обладнання мостових переходів МТУ-20 за 3 -5 хв. ВММ за 40 -60 хв. Добування води ВФС - 2, 5 за 1 годину Риття траншеї ПЗМ - 2 за 1 годину Риття котлованів ПЗМ - 2 за 1 годину Одиниця виміру Кількість км км 2, 4 -3 0, 5 м м 18 40 м. 3 2, 5 м. п. 120 -140 м. 3 90 -120

Бойове застосування ІСР Підрозділи ІСВ ІТВ В наступі Рухомий загін загородження РЗЗ Від дорожньої Бойове застосування ІСР Підрозділи ІСВ ІТВ В наступі Рухомий загін загородження РЗЗ Від дорожньої Загін забезпечення техніки та ВММ руху бригади ЗЗР Від землерийних машин і ВПВ Автомобільне відділення Інженерний резерв В обороні РЗЗ- улаштування МВЗ в БРО Підготовка та утримання бригадних шляхів Фортифікаційне обладнання КСП бригади та БРО Забезпечення бойових дій танкового батальйону

ТРЕТЬЄ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 3. Техніка та озброєння інженерних підрозділів, їх призначення та тактико-технічні характеристики. ТРЕТЬЄ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 3. Техніка та озброєння інженерних підрозділів, їх призначення та тактико-технічні характеристики.

Машини які знаходяться на озброєнні інженерних частин та підрозділів по своєму призначенню підрозділяються на Машини які знаходяться на озброєнні інженерних частин та підрозділів по своєму призначенню підрозділяються на наступні групи: - машини для влаштування загороджень; - дорожні та землерийні машини; - переправочно-десантні та понтонно-мостові машини.

МАШИНИ ДЛЯ ВЛАШТУВАННЯ ЗАГОРОДЖЕНЬ Призначення для установки мінних полів з викладанням мін в грунт МАШИНИ ДЛЯ ВЛАШТУВАННЯ ЗАГОРОДЖЕНЬ Призначення для установки мінних полів з викладанням мін в грунт (сніг) з маскуванням або без нього. До них відносяться: - причепний мінний загороджувач - “ПМЗ-4”; - гусеничний мінний загороджувач “ГМЗ-3”; - універсальний мінний загороджувач “УМЗ”. ТТХ машин для влаштування загороджень № з/п 1. Місткість ПАРАМЕТРИ Швидкість мінування км/год. 3. 4. Кількість чоловік в обслузі. Крок мінування і тип встановлюємих мін ГМЗ-3 200 2. ПМЗ-4 УМЗ 180 720 12960 208 до 5 до 16 до 40 5 4, 5, 5, ТМ-62 М 3 5, 10 ТМ-62 М 2 ПФМ-1 С ПОМ-2 ПТМ-3

ДОРОЖНІ ТА ЗЕМЛЕРИЙНІ МАШИНИ Дорожні та землерийні машини, призначені для прокладання колонних шляхів, риття ДОРОЖНІ ТА ЗЕМЛЕРИЙНІ МАШИНИ Дорожні та землерийні машини, призначені для прокладання колонних шляхів, риття траншей і котлованів під фортифікаційні споруди. До них відносяться: - шляхопрокладач - “БАТ-М”; - полкова землерийна машина - “ПЗМ-2”; - швидкохідна траншейна машина - “ШТМ-3”; - машина для котлованів - “МДК-2”; -одноківшовий екскаватор - “ЕОВ-4421”. ТТХ дорожніх та землерийних машини ПАРАМЕТРИ Швидкість прокладання шляхів км за год Темп риття траншей м. п. /г Продуктивність відривки котлованів м 3/ год ПЗМ-2 БТМ-3 Е 0 В 4421 120 -140 БАТ-2 400 50 -60 90 -120 70 -80 МДК-2 до 10 400 300

ПЕРЕПРАВОЧНО-ДЕСАНТНІ ТА ПОНТОННО-МОСТОВІ МАШИНИ Призначенні для обладнання десантних, поромних та мостових переправ через водні ПЕРЕПРАВОЧНО-ДЕСАНТНІ ТА ПОНТОННО-МОСТОВІ МАШИНИ Призначенні для обладнання десантних, поромних та мостових переправ через водні перешкоди. До них відносяться: - мостоукладальник танковий - “МТУ-20”; - важкий механізований міст - “ВММ-3”; - понтонно-мостовий парк - “ПМП”; - поромно-мостова машина - “ПММ-2”; - плаваючий транспортер середній - “ПТС-3”; - гусеничний самохідний паром - “ГСП”.

ТТХ переправочнодесантних та понтонномостових машин ПОКАЗНИКИ Вантажопідйом-ність, т Ширина перекриваючої водної перешкоди, м Швидкість ТТХ переправочнодесантних та понтонномостових машин ПОКАЗНИКИ Вантажопідйом-ність, т Ширина перекриваючої водної перешкоди, м Швидкість течії, що долається м/сек. Кількість машин в комплекті, одиниць Час наводки моста, хв. МТУ-20 ТММ-3 ПМП ПММ-2 ПТС-2 ГСП 60 60 60 42 12 52 18 40 227 2, 8 1 3 -5 4 48 40 -60 3 2, 5 36 1 2 20 -40

МАШИНИ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ЗАГОРОДЖЕНЬ Для подолання мінно-вибухових загороджень використовуються ножеві та каткові трали, які МАШИНИ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ЗАГОРОДЖЕНЬ Для подолання мінно-вибухових загороджень використовуються ножеві та каткові трали, які навішуються на носові частини танків та БМП. Ці трали знаходяться в інженерних підрозділах бригад та навішуються на бойову техніку на рубежах навішування тралів перед боєм.

ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ ПІДГОТОВКУ Законспектувати та вивчити: - Бойовий статут Сухопутних військ ч. ІІ-К: ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ ПІДГОТОВКУ Законспектувати та вивчити: - Бойовий статут Сухопутних військ ч. ІІ-К: Видавництво “Варта”, 1998. ст. 350 -357. Прочитати: - Наставление по военно-инженерному делу СА. - М: Вениздат, 1984 С. 3 -6; 10 -19. Ознайомитись: - Наставление по обеспечению боевых действий Сухопутных войск ч. ІV. Инженерное обеспечение. -М: Вениздат, 1984 С. 1 -26.