Скачать презентацию Вірусні захворювання та їх профілактика Підготувала Студентка групи Скачать презентацию Вірусні захворювання та їх профілактика Підготувала Студентка групи

virys.pptx

  • Количество слайдов: 22

Вірусні захворювання та їх профілактика Підготувала: Студентка групи П-45 Павлюк Анастасія Вірусні захворювання та їх профілактика Підготувала: Студентка групи П-45 Павлюк Анастасія

 Віруси─ дрібні збудники численних інфекційних захворювань людини і тварин. Є внутрішньоклітинними паразитами, не Віруси─ дрібні збудники численних інфекційних захворювань людини і тварин. Є внутрішньоклітинними паразитами, не здатними до життєдіяльності поза живих клітин. Хвороби, які викликаються вірусами, легко передаються від хворих здоровим і швидко поширюються. Накопичено багато доказів того, що віруси є причиною і різних хронічних захворювань.

Це ─ віспа, поліомієліт, сказ, вірусний гепатит, грип, СНІД і т. д. Багато вірусів, Це ─ віспа, поліомієліт, сказ, вірусний гепатит, грип, СНІД і т. д. Багато вірусів, до яких дошкульна людина, уражає тварин і навпаки. Крім того, деякі тварини є переносниками вірусів людини, при цьому не хворіючи.

 Кір , краснуха , вітряна оспа. Грип Гепатит Кір , краснуха , вітряна оспа. Грип Гепатит

 Герпес Проникає в організм через мікроскопічні пошкодження шкіри, слизовій оболонці. Заразитися можна через Герпес Проникає в організм через мікроскопічні пошкодження шкіри, слизовій оболонці. Заразитися можна через загальний посуд, білизну, повітряно-краплинним шляхом, через рану і кров. Потрапивши раз, збудник залишається на все життя. Людина носить хворобу, яка час від часу «прокидається» у вигляді викликання бульбашок навколо рота, носа. Заспокоює тільки те, що герпес протікає в легкій формі, у вигляді ось цих шкідливих бульбашок. Проте, часті рецидиви – серйозний привід для неспокою і звернення до лікарні.

 • Сказ Достатньо невеликого укусу, навіть слини хворого тварини, що потрапила в рану • Сказ Достатньо невеликого укусу, навіть слини хворого тварини, що потрапила в рану або око і вірус, проникає в організм. З початку лише неприємне жжіння і свербіння нагадує про зустріч з твариною, потім безпричинна тривога, безсоння, дратівливість. Потім людина не може пити із-за судом глотки. Потім водобоязнь: одне слово «вода» викликає судоми із затримкою дихання. Потім такі судоми починають виникати від подиху повітря, яскравого світла, шуму. Починаються галюцинації, слиновиділення. Хворий впадає в лють. І, в кінці – кінців, змучена людина вмирає при повній свідомості від паралічу серця і дихання.

 • Поліоміліт Це назва дитячого паралічу. До нього сприйнятливі люди різного віку, але • Поліоміліт Це назва дитячого паралічу. До нього сприйнятливі люди різного віку, але частіше хворіють діти до 7 років. Вірус потрапляє в організм повітрянокраплинним шляхом і з їжею. Рознощиками можуть бути і мухи. Захворювання протікає 1 -2 тижні в прихованій формі. Потім починає хворіти голова, горло, підвищується температура, з'являється нудота, блювота, біль в м'язах. М'язи слабіють на стільки, що дитя не може поворушити ні рукою, ні ногою. Якщо ця слабкість не пройде через декілька днів – параліч може зберегтися на все життя.

Вірус імунодефіциту людини Вірус СНІДУ Багато хто плутає два цілком різних поняття – ВІЛ Вірус імунодефіциту людини Вірус СНІДУ Багато хто плутає два цілком різних поняття – ВІЛ ІНФІКОВАНИЙ і хворий СНІДОМ. Різниця полягає в тому, що людина, інфікована вірусом імунодефіциту, може протягом багатьох років залишатися працездатною, відносно здоровою людиною. Така людина не представляє жодної небезпеки для оточуючих.

 ВІЛ Вірус людини, що призводить до захворювання на СНІД. ВІЛ схильний до стрімких ВІЛ Вірус людини, що призводить до захворювання на СНІД. ВІЛ схильний до стрімких мутацій. Передається через прямий контакт слизових оболонок або крові з рідиною тілесного походження, яка містить ВІЛ, як то кров, сперма, передсемінна рідина і грудне молоко. В ході ВІЛ-захворювання в однієї і тієї ж людини виникають все нові штами вірусу, що абсолютно різні за швидкістю відтворення і за своєю здатністю ініціювати і вбивати ті або інші типи клітин. Геном Вірусу складається з двох копій молекули РНК — ВІЛ є ретровірусом.

ВІЛ має велику здатність мутувати. Більшість таких вірусів менш шкідливі, ніж вихідний й розмножуються ВІЛ має велику здатність мутувати. Більшість таких вірусів менш шкідливі, ніж вихідний й розмножуються повільніше. З іншого боку, вони можуть мати вищу стійкість проти певного медикаменту. Під час лікування певним препаратом існує етап, коли більшість «старого» типу вірусу загинула, а «мутант» все ще не викорінений. Переривання лікування на цій стадії призводить до резистентністі й пацієнт виявляється ураженим формою вірусу стійкою до даного препарату.

Структура віріону ВІЛ-1: 1 — РНК-геном; 2 — нуклеокапсид; 3 — капсид; 4 — Структура віріону ВІЛ-1: 1 — РНК-геном; 2 — нуклеокапсид; 3 — капсид; 4 — білковий матрикс; 5 — мембрана (частина клітинної); 6 — gp 120 — глікопротеїн, що зв'язується з рецептором клітини; 7 — gp 41 — трансмембранний глікопротеїн, віповідальний за злиття мембран; 8 — інтеграза (вклинення ДНКкопії геному вірусу в клітинний геном); 9 — зворотна транскриптаза (стмимулює генерацію ДНКкопії вірусної РНК); 10 — Vif, Vpr (сприяє інфектуванню клітин не здатних до поділу), Nef и p 7 (захищає РНК, відповідає за розпізнавання вірусної РНК на стадії зборки нового вірусу); 11 — протеаза.

ВІЛ не передається у таких випадках: • через обійми або поцілунок (ВІЛ може передатися, ВІЛ не передається у таких випадках: • через обійми або поцілунок (ВІЛ може передатися, якщо у обох партнерів є відкрита рана в ротовій порожнині) • через рукостискання • через кашель та чхання • при проживанні в одній квартирі; використанні спільної ванни або туалету, спільного посуду для їжі; користуванні спільним басейном • через укуси комах • при використанні спільного телефону

Ві спа — вірусне захворювання, збудник віспи — складний вірус, він має власну ДНК, Ві спа — вірусне захворювання, збудник віспи — складний вірус, він має власну ДНК, розмножується в цитоплазмі клітин. Роль джерела інфекції грають хворі, які у перші дні захворювання виділяють збудник у зовнішнє середовище з частинками слизу з носоглотки (повітрянокраплинний шлях передачі інфекції), а пізніше — при відпаданні кірочок, що містять вірус, зі шкіри та слизових оболонок (контактним шляхом).

Збудник віспи відноситься до вірусів родини Poxviridae, підродини Chordopoxviridae, роду Orthopoxvirus; містить ДНК, має Збудник віспи відноситься до вірусів родини Poxviridae, підродини Chordopoxviridae, роду Orthopoxvirus; містить ДНК, має розміри 200– 350 нм, розмножується у цитоплазмі з утворенням включень. Вірус натуральної віспи має антигенну споріденість із еритроцитами групи А крові людини, що зумовлює слабкий імунітет, високу захворюваність та смертність. Він стійкий до впливу зовнішнього середовища, особливо до висушування та низьких температур. Він може тривалий час, упродовж місяців, зберігатися у кірочках, взятих з оспин на шкірі хворих, у замороженому та ліофілізованому стані залишається життєздатним декілька років.

Ебола — геморагічна лихоманка, викликана вірусом Ебола (Ebolavirus). Це дуже рідкісне і вкрай небезпечне Ебола — геморагічна лихоманка, викликана вірусом Ебола (Ebolavirus). Це дуже рідкісне і вкрай небезпечне захворювання. Вчені прагнуть знайти джерело вірусу. Людям відомо, що віруси не живуть вільно в природі, вони не можуть живитися і розмножуватися самі по собі. Аби вижити і розмножуватися, їм слід вразити живі клітини й використовувати їхні складні механізми. Якщо певний вірус заражає тварину, то часто формується взаємна терпимість, тобто організм тварини не вбиває вірус, а вірус не вбиває організм тварини. Але коли людина контактує із зараженою твариною і вірус якимись шляхами потрапляє до людини, то для неї він може стати смертельним.

Інкубаційний період вірусу Ебола складає від двох днів до двадцяти одного дня. Хвороба наступає Інкубаційний період вірусу Ебола складає від двох днів до двадцяти одного дня. Хвороба наступає раптово і характеризується зазвичай жаром, горловим, головним і м'язовим болем, а також слабкістю. Потім настають діарея, болі в шлунку. У деяких пацієнтів можна побачити зовнішні ознаки кровотеч: червоні очі, висипку, зовнішні кровотечі. Вірус миттєво атакує імунну систему.

Краснуха — епідемічне вірусне захворювання, антропонозна вірусна інфекція з генералізованою лімфаденопатією (запаленням лімф. вузлів) Краснуха — епідемічне вірусне захворювання, антропонозна вірусна інфекція з генералізованою лімфаденопатією (запаленням лімф. вузлів) та дрібноплямистою екзантемою (шкірним висипом).

Інкубаційний період від 12 до 24 днів. З початку захворювання відмічаються підвищення температури тіла Інкубаційний період від 12 до 24 днів. З початку захворювання відмічаються підвищення температури тіла (37, 5 -38, 5 °C), нежить, невеликий сухий кашель, кон'юнктивіт; самопочуття хворого задовільне. Висип на шкірі з'являється наприкінці 1 -го або на 2 -3 -й день хвороби; він складається з дрібних розеольозних елементів на обличчі, які потім швидко, упродовж 15 -20 годин, поширюються без будь-якої послідовності по всьому тілу. Через 2 -3 дні висип зникає. Одночасно потиличні лімфатичні вузли набувають щільноеластичну консистенцію, вони не спаяні між собою та підшкірною клітковиною. Картина крові характеризується лейкопенією, з 3 -4 -го дня хвороби з'являється моноцитоз.

Грип — гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних Грип — гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). спектром. Періодично розповсюджується у вигляді епідемій та пандемій (захворюваність грипом переважає взимку). У наш час виявлено більш ніж 2000 варіантів вірусу грипу, які розрізняються між собою антигенним

Для профілактики вірусних захворювань: 1. Вітамінізуйтеся. Бажано також вживати в їжу такі продукти: • Для профілактики вірусних захворювань: 1. Вітамінізуйтеся. Бажано також вживати в їжу такі продукти: • Пивні дріжджі. • Бджолиний пилок (прополіс). • Морську капусту. 2. Спринцюйте ніс морською водою. 3. Частіше мийте руки. 4. Одягайтеся тепліше, як тільки настають холоди. 5. Приймайте в їжу залізо. І 6. Багато відпочивайте. 7. Не їжте дуже калорійну їжу. 8. Не перегрівайте свій будинок. 9. Приймайте ехінацею.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!