Віруси та алергічні реакції Виконала: магістр ІІ року

Скачать презентацию Віруси та алергічні реакції Виконала: магістр ІІ року Скачать презентацию Віруси та алергічні реакції Виконала: магістр ІІ року

19854-viruses_and_allergy.2003.ppt

  • Количество слайдов: 9

>Віруси та алергічні реакції          Віруси та алергічні реакції Виконала: магістр ІІ року навчання кафедри вірусології ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Т.Г.Шевченка Чайка Дар'я Олександрівна Київ - 2013

>Виявлення алергії при хронічних вірусних гепатитах Було обстежено 55 хворих віком від 6 до Виявлення алергії при хронічних вірусних гепатитах Було обстежено 55 хворих віком від 6 до 7 років. Із них у 37 діагностовано хронічний персистуючий гепатит (ХПГ), у решти – хронічний активний гепатит (ХАГ). Алергологічне обстеження включало збирання анамнезу. Крім того, у хворих на ХПГ спостерігали помірні прояви інтоксикації, поодинокі рудиментарні телеангіоектазії, висипання плямисто-папульозного характеру, незначне збільшення печінки (0,5 см з-під краю правої реберної дуги), в окремих випадках – збільшення селезінки ( 0,5 см з-під краю лівої реберної дуги). У хворих на ХВГ у цілому виявлено високу частоту розвитку алергічних проявів – у 56,0 % дітей. Алергічні прояви у хворих на ХПГ спостерігали у 2 рази частіше, ніж при ХАГ.

>Виявлення алергії при хронічних вірусних гепатитах Встановлено, що для різних форм ХВГ характерна різна Виявлення алергії при хронічних вірусних гепатитах Встановлено, що для різних форм ХВГ характерна різна частота виникнення харчової, медикаментозної алергії та поєднаних проявів алергії – під час ХПГ харчова алергія відмічалась частіше (у 52,9 %), ніж медикаментозна (у 4,% дітей), а респіраторні прояви алергії, не пов’язані з харчовою і медикаментозною сенсибілізацією, спостерігали у 29,4 % хворих. При ХАГ медикаментозна алергія за частотою (37,5 %) переважала респіраторні прояви (2,5 %), а харчову алергію виявляли у 37,5 % випадків. Під час ХПГ алергічні реакції у 47,0 % хворих мали поєднаний характер – харчової і медикаментозної алергії. Випадки ізольованої харчової алергії в цій групі хворих спостерігали у 2 рази частіше (у 47,0 %), ніж медикаментозної і респіраторної алергії. Поєднані форми алергічних проявів при ХАГ відмічали лише у 25,0 % дітей, найбільш часто зустрічалося поєднання медикаментозних реакцій з харчовою алергією, а ізольовані форми медикаментозної алергії виявляли у 2,5 разу частіше харчової. Ці дані свідчать про визначену схильність хворих на агресивні форми ХВГ до медикаментозної алергії і вказують на необхідність більш обережного підходу під час призначення їм медикаментів.

>Протиастматичні ліки на основі вірусу гепатиту А Нове генетичне дослідження може допомогти пояснити, чому Протиастматичні ліки на основі вірусу гепатиту А Нове генетичне дослідження може допомогти пояснити, чому алергія поширена в західному світі, і може сприяти розвитку протиастматичних ліків. Дослідження показує, наскільки вплив вірусу гепатиту А знижує ризик розвитку алергії до чотирьох разів. Встановлено, що дві третини кавказців несуть «довгу версію гена TIM-1», що робить їх менш схильними до розвитку астми та екземи після контакту з вірусом гепатиту А, порівняно із людьми із нормальним gene1. Довга версія гену може допомогти вірусу проникати в клітину більш ефективно. Це може змінити спосіб реакції імунної системи на подразники, такі як пилок і пил. Близько 17 млн чоловік у ​​Сполучених Штатах страждають від астми - удвічі більше, ніж 20 років тому. В США на астму доводиться близько 5000 чоловік, які загинули і більше 10 мільйонів амбулаторних відвідувань лікарні щороку. Багато експертів повязують зростання рівня захворюваності із поліпшенням санітарних умов. Гігієнічні поліпшення означають, що наша імунна система піддається впливу меншої кількості бактерій і вірусів, і, можливо, стала більш чутливою.

>Протиастматичні ліки на основі вірусу гепатиту А Пацієнти, уражені вірусом гепатиту А (у дітей Протиастматичні ліки на основі вірусу гепатиту А Пацієнти, уражені вірусом гепатиту А (у дітей часто спостерігається безсимптомний перебіг) мають антитіла до вірусу і зазвичай видужують без лікування. До 1970 року більшість жителів західноєвропейських країн мали такі антитіла – на сьогодні лише 25% мають антитіла до вказаного збудника. Це може частково пояснити значне підвищення рівнів алергії. Команда Umetsu займається напрацюванням антитіл, які імітують імуностимулюючі ефекти гепатиту А, не викликаючи хвороби. Дослідники сподіваються використовувати препарати для профілактики і навіть лікування алергічних захворювань. Вакцинація - яка сприяє утворенню антитіл - також може допомогти.

>Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій В наш час харчові алергії знаходяться на підйомі Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій В наш час харчові алергії знаходяться на підйомі у всіх індустріалізованих країнах, спричинюючи приблизно 5 % алергічних захворювань у дітей та 4% у дорослих. Уникнення алергенів є методом вибору при лікуванні. Специфічна імунотерапія із застосуванням алергенних екстрактів, яка є поширеною та ефективною при лікуванні, все ще не впроваджена для лікування харчових алергій. Більш того, є значний ризик виникнення серйозних реакцій, включаючи анафілактичний шок. Дослідники Інституту Пауля Ерліха розробили принципово новий підхід до імунотерапії харчових алергій, який оснований на застосуванні модифікованого вірусу коров'ячої віспи штаму Анкара (MVA). MVA є модифікованим вакцинним вірусом, який був визнаний безпечним у кількох клінічних випробуваннях. MVA полегшує передачу генетичної інформації алергену на антигенпрезентуючі клітини. Клітини, інфіковані вірусом, починають продукувати алерген та презентувати його імунній системі. На відміну від імунотерапії алергії на пилок або кліщів хатнього пилу, під час якої екстракти алергенів наносяться безпосередньо, новий метод переконує, що імунна система не вступає в контакт із алергеном до того, як фрагменти алергену презентуються на поверхні антиген-презентуючих клітин.

>Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій Серйозні алергічні реакції, як у випадку прямого поглинання Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій Серйозні алергічні реакції, як у випадку прямого поглинання алергену через споживання їжі, можуть бути виключеними. Дослідники із підрозділів алергології та вірусології Інституту Пауля-Ерліха продемонстрували, що вакцинація мишей MVA, що несе ген курячого білку овальбуміну (MVA-OVA) попереджає значне підвищення рівня індукуючих алергію антитіл IgE у відповідь на вплив алергену. Підвищення чутливості мишей до овальбуміна призводило до клінічних симптомів, таких як діарея, втрата ваги, і падіння температури тіла. Дослідники з PEI змогли показати, що вакцинація MVA-OVA може стати запобіжним засобом до виникнення алергічних симптомів і, більше того, у співпраці з дослідниками з Токійського університету, Японія, вони змогли встановити, що вакцинація може запобігти запальним змінам слизової оболонки кишечнику.

>Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій Оцінюючи локальну імунну відповідь у тонкому кишечнику, дослідники Вірус коров'ячої віспи проти харчових алергій Оцінюючи локальну імунну відповідь у тонкому кишечнику, дослідники також довели, основуючись на модифікованому вивільненні цитокінів (інгібування ІЛ-4 та стимуляція гама-інтерферону), що алергічна відповідь Т-хелперів другого типу блокувалася, стимулювалася відповідь Т-хелперів першого типу. Алергія включає в себе надмірну відповідь Т-хелперів другого типу. Т-хелпери другого типу є спеціалізованою групою лімфоцитів імунної системи. Протягом алергічної реакції ці клітини реагують на зазвичай нешкідливі антигени, такі як пилок, антигени у горіхах, курячих яйцях тощо. Специфічна імунотерапія спрямована на відновлення імунного балансу у бік відповіді Т-хелперів першого типу. В описаному дослідженні імунотерапії модифікований вірус Анкара не лише слугує в якості транспортного вектора генетичної інформації алергену, але також є ефективним імунним модулятором, до тих пір поки не формує сильну відповідь Т-хелперів першого типу. Цей процес включає індукцію алерген-специфічних IgG2a-антитіл, які можуть слугувати в якості блокуючих антитіл, так само як цитокіни (гама-інтерферон), які протидіють алергічним реакціям. Це допомагає відновити нормальну імунну відповідь.

>Дякую за увагу! Дякую за увагу!