Скачать презентацию Використання комп ютерних технологій та мережі Інтернет вихователем у Скачать презентацию Використання комп ютерних технологій та мережі Інтернет вихователем у

ИКТ 5, 6.ppt

  • Количество слайдов: 51

Використання комп’ютерних технологій та мережі Інтернет вихователем у своїй професійній діяльності Сазонова Анастасія Вікторівна Використання комп’ютерних технологій та мережі Інтернет вихователем у своїй професійній діяльності Сазонова Анастасія Вікторівна http: //redaktor 639. wix. com/kompdnz

План 1. Використання комп’ютерних програм у професійній діяльності вихователя. 2. Історія розвитку соціальних мереж. План 1. Використання комп’ютерних програм у професійній діяльності вихователя. 2. Історія розвитку соціальних мереж. 3. Огляд сучасних соціальних мереж для дорослих та дітей. 4. Фахові сайти. 5. Авторські сайти: сайти ДНЗ, педагогів.

Підставою поділу процесу професіоналізації на етапи (ступені) n n n Провідний тип діяльності (Е. Підставою поділу процесу професіоналізації на етапи (ступені) n n n Провідний тип діяльності (Е. Ф. Зеер, В. А. Сластьонін, І. С. Сергєєв) специфічні потреби і труднощі професійного зростання (Е. Н. Гусинський, Ю. І. Турчанінова, К. М. Левітан) провідний тип протиріч (А. К. Маркова, Б. Є. Фішман)

Професіоналізим? n Етап ідентифікації та адаптації. n Етап самовираження, самоствердження. n Етап самореалізації. Професіоналізим? n Етап ідентифікації та адаптації. n Етап самовираження, самоствердження. n Етап самореалізації.

Професійний розвиток «суб'єкт функціонуючий» «суб'єкт діючий» «суб'єкт перетворюючий» Професійний розвиток «суб'єкт функціонуючий» «суб'єкт діючий» «суб'єкт перетворюючий»

Розподілити за стадіями ПР n n n діяльність за інструкцією сформовані уявлення про власну Розподілити за стадіями ПР n n n діяльність за інструкцією сформовані уявлення про власну діяльність на окремому занятті планування власної діяльності відносно мети заняття Системне уявлення професійну діяльність розвинені організаторські функції орієнтація на чітке розпорядження методичних рекомендацій запозичення зразків діяльності у колег; орієнтація на кінцевий успіх без виконання дій, що сприяють проміжного успіху Потреба у науко-дослідній діяльності акцентування уваги особливо на своїх діях на занятті спроби вийти за межі ситуацій, що складаються

Комп'ютеризація n ЩО МОТИВУЄ ПЕДАГОГІВ? Комп'ютеризація n ЩО МОТИВУЄ ПЕДАГОГІВ?

Комп’ютеризація професійної діяльності n Багатьох цікавить образ самого себе як професіонала, що володіє новітніми Комп’ютеризація професійної діяльності n Багатьох цікавить образ самого себе як професіонала, що володіє новітніми технологіями і має можливість на їх основі створювати авторські розробки, розміщувати свої тексти у всесвітній мережі

n Разове, нерегулярне, безсистемне, фрагментарне використання ІКТ не приносить задоволення більшості педагогів, і більше n Разове, нерегулярне, безсистемне, фрагментарне використання ІКТ не приносить задоволення більшості педагогів, і більше 50% з них прагнуть включити ІКТ в систему своєї педагогічної діяльності, але це не завжди можливо в силу різних причин. У чому причина?

Етап ідентифікації та адаптації n У навчальній діяльності характерне використання готових програмних продуктів ІКТ Етап ідентифікації та адаптації n У навчальній діяльності характерне використання готових програмних продуктів ІКТ в основному тільки для підвищення наочності при традиційних методах навчання, пояснювально-ілюстративних методах викладу предметного матеріалу.

n На даному етапі ОПР найбільш важливим, пріоритетним є дидактичний принцип наочності. У цьому n На даному етапі ОПР найбільш важливим, пріоритетним є дидактичний принцип наочності. У цьому випадку педагогу достатньо одного мультимедійного комп'ютера з проектором, який виконує функцію всіх технічних засобів навчання (ТЗН), раніше активно використовуваних педагогам на заняттях

Переваги Підвищення впливу n Економія грошей n Економія часу n Мобільність n Переваги Підвищення впливу n Економія грошей n Економія часу n Мобільність n

Характерні помилки n n Підміна мети засобом. Використання невідповідних програмних засобів завданням заняття або Характерні помилки n n Підміна мети засобом. Використання невідповідних програмних засобів завданням заняття або його окремих етапах. Наприклад: Задача форматування тексту в редакторі Word, наприклад, підміняє собою завдання закріплення матеріалу з розвитку мовлення або формування грамотності.

Етап самовираження n Комп'ютер використовується вже не тільки як технічний засіб, що підсилює наочність Етап самовираження n Комп'ютер використовується вже не тільки як технічний засіб, що підсилює наочність викладу (малюнки, схеми, анімація, відеоролики, мультимедійні лекції), але і як засіб навчання, повторення, контролю та розвитку навчальних умінь школярів (тести, інтерактивні моделі, віртуальні лабораторії та ін. ).

n n Педагогами також ведеться активний самостійний пошук і обмін власними методичними розробками, журнальними n n Педагогами також ведеться активний самостійний пошук і обмін власними методичними розробками, журнальними публікаціями та іншими доступними медіаресурсами. Інтернет починає використовуватися не тільки в якості глобального освітнього та методичного ресурсу, але і як засіб самопрезентації.

n Педагог прагне до нормотворчості, до складання та розробці авторських програм, до дослідницьких пробам, n Педагог прагне до нормотворчості, до складання та розробці авторських програм, до дослідницьких пробам, а тому постійно "експериментує".

Етап самореалізації n У міру освоєння способів організації навчальної діяльності дітей з використанням комп'ютера Етап самореалізації n У міру освоєння способів організації навчальної діяльності дітей з використанням комп'ютера готові програмні продукти перестають задовольняти поставленим педагогом завданням, і він починає усвідомлювати потребу в створенні авторських електронних матеріалів.

Варіанти занять: n n Заняття з формування компʼютерної грамотності Більш поширеним варіантом є заняття Варіанти занять: n n Заняття з формування компʼютерної грамотності Більш поширеним варіантом є заняття (з певних тем з фізики, музики, біології, хімії, іноземної мови та ін. ) з комп'ютерною підтримкою.

Форми роботі з ІКТ Індивідуальна Групова Колективна Форми роботі з ІКТ Індивідуальна Групова Колективна

ГОТОВНІСТЬ n Під готовністю майбутніх вихователів до використання КТ в організації пізнавальної діяльності дошкільників ГОТОВНІСТЬ n Під готовністю майбутніх вихователів до використання КТ в організації пізнавальної діяльності дошкільників розуміємо новоутворення у структурі особистості, що забезпечує використання цих технологій у вирішені завдань професійної діяльності і формується за результатами їхньої підготовки у ВНЗ.

n Під готовністю майбутніх вихователів до використання КТ в організації пізнавальної діяльності дошкільників розуміємо n Під готовністю майбутніх вихователів до використання КТ в організації пізнавальної діяльності дошкільників розуміємо новоутворення у структурі особистості, що забезпечує використання цих технологій у вирішені завдань професійної діяльності і формується за результатами їхньої підготовки у ВНЗ.

n Мотиваційний компонент означеної готовності передбачає наявність інтересу і потреби щодо використання КТ у n Мотиваційний компонент означеної готовності передбачає наявність інтересу і потреби щодо використання КТ у професійній діяльності вихователів.

n Когнітивний компонент характеризується наявністю уявлень щодо мети, форм і методів організації пізнавальної діяльності n Когнітивний компонент характеризується наявністю уявлень щодо мети, форм і методів організації пізнавальної діяльності старших дошкільників засобами КТ.

n Операційний компонент характеризується сформованістю у вихователів професійних умінь і навичок, що забезпечують упровадження n Операційний компонент характеризується сформованістю у вихователів професійних умінь і навичок, що забезпечують упровадження КТ в організацію пізнавальної діяльності дошкільників.

Зміст роботи педагога Зміст роботи педагога

2. Історія розвитку соціальних мереж n Перший web-сайт Classmates. com був відкритий для відвідувачів 2. Історія розвитку соціальних мереж n Перший web-сайт Classmates. com був відкритий для відвідувачів в 1995 році Ренді Конрадом.

Соціальна мережа n n це сукупність учасників, об'єднаних спілкуванням і соціальними зв'язками між собою. Соціальна мережа n n це сукупність учасників, об'єднаних спілкуванням і соціальними зв'язками між собою. Назва "Соціальна мережа" з'явилась у 1954 році.

n Офіційним початком буму соціальних мереж можна вважати 2003 рік, коли були запущені проекти n Офіційним початком буму соціальних мереж можна вважати 2003 рік, коли були запущені проекти My. Space, Hi 5 і Linkedln.

Різновиди Соціальні мережи n Блоги / мікроблоги n Фото / відео хостинги n Дошки Різновиди Соціальні мережи n Блоги / мікроблоги n Фото / відео хостинги n Дошки оголошень, форуми n

n n Facebook - веб-сайт самої популярної соціальної мережі. Дата створення сайту - 4 n n Facebook - веб-сайт самої популярної соціальної мережі. Дата створення сайту - 4 лютого 2004 року. Facebook зародився як сайт для спілкування студентів Гарвардського університету. Засновником сервісу є Марк Цукерберг

2. Огляд соціальних мереж 2. Огляд соціальних мереж

http: //world. luntik. ru/ http: //world. luntik. ru/

http: //www. smeshariki. ru/ http: //www. smeshariki. ru/

http: //www. classnet. ru/ http: //www. classnet. ru/

Фахові сайти Фахові сайти

http: //ukrdeti. com/ http: //ukrdeti. com/

http: //www. maam. ru/ http: //www. maam. ru/

http: //dochkolenok. ru/ http: //dochkolenok. ru/

http: //vospitatel. com. ua/ http: //vospitatel. com. ua/

http: //www. dnzsonechko. net. ua/ http: //www. dnzsonechko. net. ua/

http: //dnz 6. ucoz. net/ http: //dnz 6. ucoz. net/