Скачать презентацию Відповідальність за адміністративні корупційні правопорушення Відповідальність за адміністративні Скачать презентацию Відповідальність за адміністративні корупційні правопорушення Відповідальність за адміністративні

лекция 7 студенты.pptx

  • Количество слайдов: 47

Відповідальність за адміністративні корупційні правопорушення. Відповідальність за адміністративні правопорушення на транспорті. Відповідальність за адміністративні корупційні правопорушення. Відповідальність за адміністративні правопорушення на транспорті.

1. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. 2. Порушення встановлених 1. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. 2. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви). 3. Порушення правил користування засобами транспорту. 4. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Глава 13 -А КУп. АП «Адміністративні корупційні правопорушення» Ст. 1724 Порушення обмежень щодо сумісництва Глава 13 -А КУп. АП «Адміністративні корупційні правопорушення» Ст. 1724 Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності Ст. 1725 Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви) Ст. 1726 Порушення вимог фінансового контролю Ст. 1727 Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів Ст. 1728 Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв'язку з виконанням службових повноважень Ст. 1729 Невжиття заходів щодо протидії корупції

1. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. 1. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Стаття 172 -4. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності Порушення Стаття 172 -4. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності Порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття підприємницькою чи іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) тягне … Порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляє інтереси держави в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства), тягне …

ЗУ “Про засади запобігання і протидії корупції” від 07 квітня 2011 року Ст. 7 ЗУ “Про засади запобігання і протидії корупції” від 07 квітня 2011 року Ст. 7 Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності 1. Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється: 1) займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України; 2) входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства), якщо інше не передбачено Конституцієюабо законами України.

Роз’яснення Мінюсту України “Про засади запобігання та протидії корупції” від 09. 04. 2012 року. Роз’яснення Мінюсту України “Про засади запобігання та протидії корупції” від 09. 04. 2012 року. Відповідно до ст. 19 Закону «Про оплату праці» умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств визначаються Кабінетом Міністрів України. При з’ясуванні питання, чи є виконувана робота сумісництвом, потрібно керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» , Положеннями про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій (затверджене наказом Мінпраці, Мінюсту і Мінфіну від 28 червня 1993 р. № 43) та доданим до цього Положення Переліком робіт, які не є сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно. Із суб’єктивної сторони правопорушення характеризується умисною формою вини - бажанням отримати прибуток або грошову винагороду за виконання роботи за сумісництвом.

Стосовно певних категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, закон Стосовно певних категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, закон визначає зміст несумісності їх статусу з іншими посадами та видами діяльності (ч. 2 ст. 7). Наприклад, ст. 7 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» , депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті. Депутат місцевої ради не може мати іншого представницького мандата.

Відповідно до положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не визначається сумісництвом Відповідно до положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не визначається сумісництвом наукова, викладацька, творча діяльність, а також медична та суддівська практика, інструкторська практика із спорту. Наукова діяльність – інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження (ст. 1 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» ).

Викладацька діяльність – це процес надання знань, формування вмінь і навичок з різних напрямів Викладацька діяльність – це процес надання знань, формування вмінь і навичок з різних напрямів освіти, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей відповідно до задатків та запитів особи – учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів тощо; діяльність по отриманню ними професії, підвищенню їх виробничої кваліфікації, забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної, спеціальної практичної підготовки і перепідготовки.

 Творча діяльність – це індивідуальна чи колективна творчість професійних творчих працівників, результатом якої Творча діяльність – це індивідуальна чи колективна творчість професійних творчих працівників, результатом якої є твір чи його інтерпретація, що мають культурно-мистецьку цінність. Професійний творчий працівник – це фізична особа, творча діяльність якої становить її основне заняття, що завершується створенням і оприлюдненням творів або їх інтерпретацією в галузі культури та мистецтва і є головним джерелом її доходів, незалежно від того, має вона чи не має будь-які юридично оформлені трудові відносини (ст. 1 Закону України «Про професійних творчих працівників та творчої спілки» ). Відповідно до ст. 54 Конституції України громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості; кожний громадянин має право на результати своєї творчої діяльності.

Медична практика – діяльність, пов’язана з комплексом спеціальних заходів, спрямованих на сприяння поліпшення здоров’я, Медична практика – діяльність, пов’язана з комплексом спеціальних заходів, спрямованих на сприяння поліпшення здоров’я, підвищення санітарної культури, запобігання захворюванням та інвалідності, на діагностику, допомогу особам з гострим і хронічними захворюваннями й реабілітацію хворих та інвалідів, що здійснюється особами, які мають спеціальну освіту (п. 1. 3. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом МОЗ України від 2 лютого 2011 р. № 49).

Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не дозволяється зайняття викладацькою, науковою Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не дозволяється зайняття викладацькою, науковою і творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою із спорту, на постійній основі, як підприємця. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14. 05. 2013

Частиною другою передбачено накладення штрафу за порушення особою встановлених законом обмежень щодо 1)входження до Частиною другою передбачено накладення штрафу за порушення особою встановлених законом обмежень щодо 1)входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на 2) меті одержання прибутку (3)крім випадків, коли особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляє інтереси держави в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства).

Для кваліфікації діяння важливим є встановлення того, що: 1) суб’єкт входить до складу саме Для кваліфікації діяння важливим є встановлення того, що: 1) суб’єкт входить до складу саме органу управління або наглядової ради підприємства чи організації; 2) це підприємство чи організація створено з метою одержання прибутку (тобто здійснює підприємницьку діяльність); Поняття різних видів підприємств та організацій, що мають на меті одержання прибутку, наведені у Цивільному кодексі України, Законах «Про споживчу кооперацію» , «Про банки та банківську діяльність» , «Про господарські товариства» , « Про акціонерні товариства» , «Про аудиторську діяльність» та інших нормативно правових актах. 3) суб’єкт не здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та не представляє інтереси держави в раді товариства (спостережній раді) або ревізійній комісії господарського товариства.

- - Не може визнаватися правопорушенням, пов’язаним із корупцією, входження особи до складу редакційних - - Не може визнаватися правопорушенням, пов’язаним із корупцією, входження особи до складу редакційних колегій періодичних видань (газет, журналів), різного роду журі, консиліумів навіть за умови одержання нею винагороди за виконану роботу, оскільки зазначені органи створюються з метою розвитку науки, культури, мистецтва, вдосконалення медичної практики. участь у загальних зборах підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Суб’єктами правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, зазначені Суб’єктами правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» за винятком депутатів Верховної Ради АРК Крим, депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі), членів Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищої раді юстиції на постійній основі), народних засідателів і присяжних.

2. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви). 2. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви).

Стаття 172 -5. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви) тягне … Порушення Стаття 172 -5. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви) тягне … Порушення встановленої законом заборони щодо одержання дарунка (пожертви) тягне … Примітка. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

ЗУ “Про засади запобігання і протидії корупції” Ст. 8 Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв) ЗУ “Про засади запобігання і протидії корупції” Ст. 8 Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв) 1. Особам, зазначеним у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати дарунки (пожертви) від юридичних або фізичних осіб: 1) за рішення, дії чи бездіяльність в інтересах дарувальника, що приймаються, вчиняються як безпосередньо такою особою, так і за її сприяння іншими посадовими особами та органами; 2) якщо особа, яка дарує (здійснює) дарунок (пожертву), перебуває в підпорядкуванні такої особи.

2. Особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах 2. Особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, можуть приймати дарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, та пожертви, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вартість таких дарунків (пожертв) не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка (пожертви), одноразово, а сукупна вартість таких дарунків (пожертв), отриманих з одного джерела протягом року, - однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року. Передбачене цією частиною обмеження щодо вартості дарунків (пожертв) не поширюється на дарунки (пожертви), які: 1) даруються (здійснюються) близькими особами; 2) одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

До «близьких осіб» належать: 1) чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачух, син, дочка, пасинок, До «близьких осіб» належать: 1) чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачух, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням; 2) особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, в тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

3. Дарунки, одержані особами, зазначеними у пункті 1 та підпунктах 3. Дарунки, одержані особами, зазначеними у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, як подарунки державі, Автономній Республіці Крим, територіальній громаді, державним або комунальним установам чи організаціям, є відповідно державною або комунальною власністю і передаються органу, установі чи організації упорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 8 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Установити у 2014 році Стаття 8 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Установити у 2014 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 жовтня - 1301 гривня.

Згідно зі ст. 718 ЦК України дарунок – це рухомі речі, в тому числі Згідно зі ст. 718 ЦК України дарунок – це рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, нерухомі речі та майнові права, якими дарувальник володіє або які можуть виникнути в майбутньому. Поняття «гостинності» , нас даний час є не правовою, а історико-соціальною категорією. До переліку подарунків, які відносяться до гостинних, можна віднести: - витрати на харчування та проживання; - надання первинної медичної допомоги; - транспортні витрати; - дрібний ремонт одежі, взуття; - дрібні рекламні та історико-краєзнавчі довідники (календарі, записники, буклети тощо).

З об’єктивної сторони правопорушення становлять діяння у вигляді одержання у власність речей або майнових З об’єктивної сторони правопорушення становлять діяння у вигляді одержання у власність речей або майнових прав на порушення вимог Закону. Щоб встановити законність/незаконність одержання особою подарунка, слід встановити, чи пов'язаний запропонований подарунок із виконанням особою своїх обов’язків за посадою.

Склад корупційного правопорушення буде і тоді, коли особа, яка одержує подарунок під час проведення Склад корупційного правопорушення буде і тоді, коли особа, яка одержує подарунок під час проведення офіційних заходів, не передає його у триденний строк органу державної влади, місцевого самоврядування, або іншій організації, де вона працює, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Водночас слід мати на увазі, що є ситуації, в яких подарунки, хоча і мотивовані виконанням службовцем своїх обов’язків, однак не виходять за межі закону. Йдеться про випадки, коли подарунок надається службовцю органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування як відзнака або заохочення за успіхи у професійній діяльності.

Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення. Особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, одночасно з надісланням його до суду надсилає прокурору, органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, де працює особа, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено. При провадженні у справах про вчинення адміністративного корупційного правопорушення участь прокурора у розгляді справи судом є обов'язковою

Постанова суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне корупційне правопорушення у триденний строк з Постанова суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне корупційне правопорушення у триденний строк з дня набрання нею законної сили направляється відповідному органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, власнику юридичної особи або уповноваженому ним органу для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення". (ст. 285 КУп. АП).

Ст. 16 ЗУ «Про правила етичної поведінки» У разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди Ст. 16 ЗУ «Про правила етичної поведінки» У разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або дарунка (пожертви), незважаючи на особисті інтереси, посадові невідкладно вживають таких заходів: 1) відмовляються від пропозиції; 2) за можливості ідентифікують особу, яка зробила пропозицію; 3) залучають свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа колег по роботі; 4) письмово повідомляють пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або відповідний виборний чи колегіальний орган та/або одного з визначених Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.

Якщо особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виявила у своєму службовому Якщо особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виявила у своєму службовому приміщенні чи передану в інший спосіб неправомірну вигоду або дарунок (пожертву), вона зобов'язана невідкладно, але не пізніше одного робочого дня, письмово повідомити про цей факт свого безпосереднього керівника. Про виявлення неправомірної вигоди або дарунка (пожертви) складається акт, який підписується особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка виявила неправомірну вигоду або дарунок (пожертву), та його безпосереднім керівником.

3. Порушення правил користування засобами транспорту. 3. Порушення правил користування засобами транспорту.

Глава 10 АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ НА ТРАНСПОРТІ, В ГАЛУЗІ ШЛЯХОВОГО ГОСПОДАРСТВА І ЗВ'ЯЗКУ Ст. ст. Глава 10 АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ НА ТРАНСПОРТІ, В ГАЛУЗІ ШЛЯХОВОГО ГОСПОДАРСТВА І ЗВ'ЯЗКУ Ст. ст. 109 -137 Порушення правил користування засобами транспорту Ст. 110 Ст. 115 Ст. 117 Ст. 119

Стаття 110. Порушення правил користування засобами залізничного транспорту Пошкодження внутрішнього обладнання пасажирських вагонів, стекол Стаття 110. Порушення правил користування засобами залізничного транспорту Пошкодження внутрішнього обладнання пасажирських вагонів, стекол локомотивів і вагонів тягне …. Куріння у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також у метрополітенах тягне …

Об'єкт - суспільні відносини у сфері залізничного транспорту (Закон України Об'єкт - суспільні відносини у сфері залізничного транспорту (Закон України "Про залізничний транспорт", Правила безпеки громадян на залізничному транспорті, Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення"). Об'єктивна сторона виражається у таких формах: 1) пошкодження внутрішнього обладнання пасажирських вагонів, стекол локомотивів і вагонів (матеріальний склад); 2) куріння у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також у метрополітенах (формальний склад).

 Суб'єкт адміністративного проступку – загальний. Суб'єктивна сторона характеризується наявністю вини як у формі Суб'єкт адміністративного проступку – загальний. Суб'єктивна сторона характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Стаття 115. Порушення правил користування засобами морського транспорту Пошкодження внутрішнього обладнання суден тягне … Стаття 115. Порушення правил користування засобами морського транспорту Пошкодження внутрішнього обладнання суден тягне … Куріння у невстановлених місцях на суднах тягне …

Стаття 117. Порушення правил користування річковими і маломірними суднами Порушення правил, що забезпечують безпеку Стаття 117. Порушення правил користування річковими і маломірними суднами Порушення правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки, в путі слідування і під час висадки їх з річкових і маломірних суден, тягне … Пошкодження внутрішнього обладнання річкових суден тягне … Куріння у невстановлених місцях на річкових суднах тягне …

Стаття 119. Порушення правил користування засобами автомобільного транспорту та електротранспорту Пошкодження внутрішнього обладнання та Стаття 119. Порушення правил користування засобами автомобільного транспорту та електротранспорту Пошкодження внутрішнього обладнання та стекол автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв тягне … Викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв тягне … Куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях тягне …

4. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і 4. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.

Стаття 127. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, Стаття 127. Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху тягнуть … Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин, тягне … Ті самі порушення, вчинені особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, які перебувають у стані сп'яніння, тягнуть … Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, тягнуть …

Відповідно до п. 1. 9 Правил дорожнього руху пішохід - це особа, яка бере Відповідно до п. 1. 9 Правил дорожнього руху пішохід - це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску.

Згідно вимог ПДР пішоходам забороняється: а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності Згідно вимог ПДР пішоходам забороняється: а) виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; б) раптово виходити, вибігати на проїзну частину, зокрема на пішохідний перехід; в) допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину; г) переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження; г) затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов'язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху; д) рухатися по дорозі, позначеній дорожнім знаком 5. 1, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Щодо водіїв велосипедів, їм забороняється: а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а Щодо водіїв велосипедів, їм забороняється: а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - без світлоповертачів на велосипеді; б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка; в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); г) під час руху триматися за інший транспортний засіб; г) їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок); д) перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками; є) буксирування велосипедів; е) буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.

Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється: а) рухатись по автомагістралях і Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється: а) рухатись по автомагістралях і дорогах для автомобілів; б) використовувати вози, не обладнані світлоповертачами, без ліхтарів у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості; в) залишати на смузі відведення дороги тварин без нагляду та випасати їх; г) вести тварин по дорогах з удосконаленим покриттям, якщо поруч є інші дороги; г) переганяти тварин по дорогах у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості; д) переганяти тварин через залізничні колії і дороги з удосконаленим покриттям поза спеціально відведеними місцями.