Скачать презентацию Українська національна кухня Урок 2 Українська Скачать презентацию Українська національна кухня Урок 2 Українська

Укр.нац.кухня.ppt

  • Количество слайдов: 23

 «Українська національна кухня» Урок № 2. Українська система харчування «Українська національна кухня» Урок № 2. Українська система харчування

 «З хлібом у нас зустрічають гостей Хліб на весіллях цвіте в короваї І «З хлібом у нас зустрічають гостей Хліб на весіллях цвіте в короваї І кращих немає на світі вістей А ніж хліб уродився у рідному краї»

Українська кухня Українська кухня

Своєрідність української національної кухні виражається: • по-перше у використанні таких продуктів, як свинина, сало, Своєрідність української національної кухні виражається: • по-перше у використанні таких продуктів, як свинина, сало, буряк, пшеничне борошно; • по-друге у технології приготування їжі. Це теплова обробка великої кількості продуктів на фоні одного основного і визначального.

Українська кухня, як і багато відомих кухонь світу, відрізняється своєю самобутність і своєрідністю. У Українська кухня, як і багато відомих кухонь світу, відрізняється своєю самобутність і своєрідністю. У рецептах української кухні, яких налічується більше 5 тисяч, з легкістю поєднуються такі продукти, як буряк, свиняче сало, пшеничне борошно.

Основою перших страв на Україну здавна були рибні та м'ясні бульйони з додаванням овочів Основою перших страв на Україну здавна були рибні та м'ясні бульйони з додаванням овочів під загальною назвою «юха» , що пізніше трансформувалося в слово «уха» .

Харчувалися українці продуктами, отриманими із власного господарства. Селяни вирощували злаки: жито, пшеницю, ячмінь, овес, Харчувалися українці продуктами, отриманими із власного господарства. Селяни вирощували злаки: жито, пшеницю, ячмінь, овес, гречку. Важливу галузь селянського господарства складало тваринництво — доглядання корів, овець, кіз та свиней.

Адже важливим харчовим продуктом було молоко, в той час як і м'ясо його вживали Адже важливим харчовим продуктом було молоко, в той час як і м'ясо його вживали лише у свята.

До найдавніших способів заготівлі продуктів на зиму належало: Ø сушіння грибів, лісових ягід (чорниць, До найдавніших способів заготівлі продуктів на зиму належало: Ø сушіння грибів, лісових ягід (чорниць, терену) і фруктів (яблук, груш, вишень, слив); Ø в поліських селах — сушіння риби; Ø соління сала і м'яса.

Кожному з етнографічних районів України властиві свої особливості кухні, зумовлені історичними особливостями та традиціями. Кожному з етнографічних районів України властиві свої особливості кухні, зумовлені історичними особливостями та традиціями.

Пироги відігравали велику роль у традиційному народному харчуванні. Виготовляли пироги двох видів: v печені Пироги відігравали велику роль у традиційному народному харчуванні. Виготовляли пироги двох видів: v печені (з кислого тіста) v смажені (з прісного)

Одного разу Іван Грозний влаштував розкішний бенкет для своєї братії в 700 опричників. Слуги Одного разу Іван Грозний влаштував розкішний бенкет для своєї братії в 700 опричників. Слуги царя в оксамитових каптанах підносили одні страви за іншими. Відомо, що після численних закусок на столі була величезна безліч випічки, серед яких - пироги з м'ясом і сиром, млинці всіх можливих видів, пиріжки та оладки.

Основні інгредієнти капуста цибулина картопля морква корінь петрушки томат-пюре столовий буряк свинина (яловичина, курятина) Основні інгредієнти капуста цибулина картопля морква корінь петрушки томат-пюре столовий буряк свинина (яловичина, курятина)

Бульйон грибний бульйон м'ясо-кістковий бульйон овочевий бульйон з птиці Бульйон грибний бульйон м'ясо-кістковий бульйон овочевий бульйон з птиці

борщ космонавтів борщ космонавтів

Практична робота: українськи звичаї пов’язані з приготуванням та споживанням їжі. Практична робота: українськи звичаї пов’язані з приготуванням та споживанням їжі.